بازار نیمه تعطیل آهن

بازار نیمه تعطیل آهن
بازار نیمه تعطیل آهن

بازار نیمه تعطیل آهن

آهن پرایس: روز گذشته نرخ ارز دچار نوسان بود و روند رو به پایینی داشت، در این بین اما قیمت ها در بازار آهن با ثبات نسبی همراه بود. البته لازم به ذکر است که عدم استقبال از عرضه مقاطع در بورس کالا نیز از موضوعاتی است که بهانه ای برای به وجود آمدن شرایط حال حاضر بازار شده است. برخی نیز در این میان بر این باورند که عدم استقبال از عرضه ها می تواند ناشی از نوعی برنامه ریزی در چینش سبدهای عرضه باشد.

با وجود تمام نوسانات این روزهای بازار، نکته ای که قابل توجه است عدم تغییر بخش عرضه می باشد که همچنان در این بخش تقاضایی دیده نمی شود، برخی از فعالان بازار معتقدند بازار در حالت نیمه تعطیل به سر می برد و حرکت چشم گیری در آن دیده نمی شود.

با وجود شرایط حاکم بر بازار، روز گذشته بر اساس قیمت هایی که از سوی تولیدکنندگان مقاطع مختلف اعلام شد شاهد ثبات دراغلب قیمت های میلگرد بودیم؛ برخی از تولیدکنندگان نیز قیمت های خود را چیزی حدود 50 الی 150 تومان افزایش دادند و تعداد کمی نیز قیمت های خود را با کاهش 30 الی 130 تومانی اعلام کردند. بالاترین قیمت میلگرد سایز 14 همچون روزهای اخیر مربوط به میلگرد راد همدان بود که با قیمت 14 هزار و 435 تومان اعلام و روانه بازار شد.

تولیدکنندگان نبشی و ناودانی نیز همانند میلگردی ها ترجیح دادند قیمت هایی که اعلام می کنند بدون تغییر باشد و در این بین فقط یکی از شرکت های این حوزه قیمت نبشی های تولیدی خود را حدود100 تومان افزایش داد و در مقابل برخی از محصولات خود را نیز حدود 80 الی 120 تومان با کاهش اعلام کرد.

در ادامه می توانید این خبر را نیز مطالعه کنید: موج جدید افزایش قیمت آهن

بازار تیرآهن نیز روز نسبتا آرامی را پشت سر گذاشت به طوری که در تیرآهن کیلویی در یکی از شرکت های این بخش با افزایش 100 تومانی مواجه بودیم و الباقی شرکت ها قیمت های خود را بدون تغییر اعلام کردند. دراین میان در دسته پر فروش تیرآهن شاخه ای اغلب قیمت ها با ثبات همراه با کاهش 10 الی 20 هزار تومانی به چشم میخورد.

با وجود اینکه در بازار پروفیل شاهد افزایش در قیمت ها بودیم، اما فروش این محصول در روز گذشته با استقبال خوبی همراه بود. قیمت پروفیل در ضخامت 2 با افزایش حدود 100 الی 800 تومانی مواجه بود و یک شرکت نیز قیمت های خود را ثابت اعلام کرد. سایر سایزهای این محصول نیز افزایش 50 الی 900 تومانی به همراه ثبات را تجربه کرد. در نهایت می توان نتیجه گرفت که فرازو نشیب های بازار آهن همچنان ادامه دارد و مشخص نیست که چه زمانی این بازار روی خوش آرامش را خواهد دید و ساماندهی خواهد شد.

امتیاز به این مطلب:
امتیاز: 0 از 5 - 0 رای

اشتراک گذاری:

نظرات کاربران (0)

ثبت نظر جدید

یک آواتار برای خود انتخاب کنید: