بورس کالا پس از حذف سقف رقابتی

بورس کالا پس از حذف سقف رقابتی
بورس کالا پس از حذف سقف رقابتی

بورس کالا پس از حذف سقف رقابتی

به گزارش آهن پرایس در اخبار بازار فولاد، یکی از علل کاهش فاصله میان مصرف کنندگان نهایی و تولید کننده محصولات فولادی حذف سقف رقابت از معاملات در این صنعت بوده است.

بدین ترتیب که حذف سقف قیمت از معاملات بورس کالا انگیزه ای شده تا بر حجم  تولید افزوده شود و بورس را به هدف اصلی خود که همان حذف واسطه ها برای کسب منفعت بیشتر تولیدکنندگان و توسعه خطوط تولید  است، برساند.

مدیر عامل فولاد مبارکه اذعان داشت که  در حال مذاکره با وزارت صمت برای ایجاد سازوکاری جدید در جهت تسهیل روابط میان تولید کنندگان و مصرف کنندگان نهایی می  باشد. به طوری که با شفافیت قیمت در بورس و سپردن تعیین سهمیه ها به وزراتخانه مربوطه گامی مثبت در جهت افزایش سرمایه مالی تولید کنندگان برای افزایش خطوط تولید بردارد.  

 وی هم چنین اظهار داشت که تحریم ها روند صادرات فولاد را با اختلال مواجه کرده اند، و باید با هم فکری مسئولان مربوطه راه های گریزی برای بی تاثیر کردن تحریم ها در این صنعت یافت .وی اشاره داشت که برای سال جاری صادرات 15تا 20درصد محصولات برای صادرات در نظر گرفته شده است. کمااینکه در پی اعمال تحریم ها فولاد مبارکه مجبور به تغییر اهداف صادراتی خود و یافتن جایگزین هایی برای صادرات خویش بوده است.

قطعا تحریم روابط تجاری توسط کشورهای حامی ایالت متحده تنها به ضررکشور ما نبوده است و کشورهای سهیم در تحریم ها نیز از کیفیت و استاندارد بالای محصولات فولادی داخل ایران هم چون تولیدات فولاد مبارکه محروم مانده اند.

 در شرایط کنونی تاکید بیشتر به رعایت استاندارد و کیفیت در تولیدات فولادی سبب شده است تا محصولات خاص نظیر ورق برای صنعت خودرو سازی و لوازم خانگی ایجاد شود.

برای اطلاع از قیمت روز آهن آلات در کانال تلگرام آهن پرایس عضو شوید. 

پرینت صفحه لیست قیمت ها در تلگرام کانال آهن خبر

نظرات کاربران (0)

ثبت نظر جدید

یک آواتار برای خود انتخاب کنید:
مسیریابی کانال تلگرام ۰۲۱-۵۴۱۰۳