قیمت ورق گالوانیزه

لیست قیمت روزانه فروش ورق گالوانیزه

ورق گالوانیزه از ورق روغنی (ورق های سرد) تولید می شود که ورق ها طی پروسه ای نسبتاً طولانی در تمام سطح ورق مقدار چندین میکرون فلز روی را در سطح ورق می نشانند تا ورق در مقابل زنگ زدگی مقارم شود و هر چقدر مقدار فلز روی (zn) بیشتر پوشانیده شده باشد اصطلاحاً کتینگ ورق بالاتر می رودپوششی از روی توسط دستگاه های مخصوص روی سطح ورق فولادی را می پوشاند و اصطلاحا ورق گالوانیک می شود که سطحی صاف و سیقلی به ورق می دهد و همین امر منجر به استفاده از آن در اموری که روی کار مشخص باشد می شود. ورق گالوانیزه در مقابل خوردگی مقاومت بالایی دارند و حتی با شکسته شدن سطح اولیه آنها نیز درچار زنگ زدگی نخواهند شد.

استانداردهای متفاوتی حداقل ضخامت پوشش های گالوانیزه را تعیین می کنند.حداقل ضخامت پوشش توسط گالوانیزه کنندگان تعیین می شود ومهمترین فاکتورهایی که ضخامت و ظاهر پوشش گالوانیزه را تحت تاثیر قرار می دهد عبارتند از:

  • ترکیب شیمیایی فولاد
  • شرایط سطحی
  • کار سرد انجام شده روی فولاد قبل از گالوانیزه
  • زمان غوطه وری در حمام
  • نرخ خارج کردن از حمام
  • متالورژی فرایند گالوانیزه
  • نرخ سرد کردن فولاد

ترکیب شیمیایی فولادی که گالوانیزه می شود، بسیار مهم است.

از ورق گالوانیزه در ساختن لوازمی مثل لوله بخاری ، کانال کولر ، کابینت آشپزخانه ، شیروانی منازل ، لوله‌های آب و هر جا که احتمال خوردگی آهن و خسارت وجود دارد، استفاده می‌شود.

قیمت ورق گالوانیزه

قیمت ورق گالوانیزه به نسبت کیفیت آن متفاوت است در ایران کارخانه های متعددی اقدام به تولید و عرضه ورق گالوانیزه می کنند که قیمت ورق گالوانیزه هر کارخانه با دیگری تفاوت دراد و محصول نهایی آنها با نام خود کارخانه شناخته می شود. از جمله آنها می توان به ورق گاروانیزه کاشان، ورق گاروانیزه هفت الماس، ورق گاروانیزه شهرکرد، ورق گاروانیزه تاراز اشاره نمود. در بازار ایران علاوه بر محصولات تولید داخل ورق گالوانیزه کره، ورق گالوانیزه چین، ورق گالوانیزه قزاق و ورق گالوانیزه هند نیز موجود است.

قیمت روز ورق گالوانیزه کارخانه های مختلف را میتوانید از سایت آهن پرایس مشاهده کنید. قیمت ورق گالوانیزه کاشان، قیمت ورق گالوانیزه هفت الماس و سایر برند های موجود در ایران که با مقایسه قیمت ها می توانید برای خرید ورق گالوانیزه مدنظر اقدام نمایید. فروش ورق گالوانیزه در آهن پرایس در تناژ بالا به قیمت کارخانه می باشد و در تناژ پایین نیز فروش ورق گالوانیزه به مناسب ترین قیمت انجام می شود.

در حال دریافت آخرین قیمت ورق گالوانیزه ...

مزایای استفاده ورق گالوانیزه

در محیط های که میزان رطوبت و زنگ زدگی بالا باشد از ورق های گالوانیزه استفاده میشود چرا که این ورق ها حدود ۲۰ تا ۳۰ سال عمر خواهند کرد.روش گالوانیزاسیون (پوشش دهی فولاد و آهن با روی) نسبت به سایر روش‌ ها که برای جلوگیری از زنگ‌زدگی استفاده می‌شود هزینه‌ی کمتری دارد.فلز هایی که از پوشش‌های گالوانیزاسیون تشکیل می‌شوند به علت استفاده از ساختار های ویژه از مقاومت بالایی در برابر زنگ‌زدگی و خوردگی و اصطکاک از خود نشان می دهند.فلز هایی که از طریق پوشش‌دهی‌های گالوانیزاسیون حاصل می شوند به راحتی تنها از طریق چشم قابلیت بررسی را دارند ( بدون نیاز به آزمایش )


از نظر ظاهری ورق گالوانیزه نیز انواع مختلفی دارد :

1- ورق گالوانیزه بدون گل
2- ورق گالوانیزه گل درشت
3- گل ریز

تفاوت این سه نوع ورق گالوانیزه در شکل گیری کریستال ها (گل) می باشد، شکل گیری کریستال‌ها در گالوانیزه که بر روی ورق هستند وابسته به سرعت سرد نمودن ورق ها و میزان روی کاربردی در آن و فرآیند گالوانیزاسیون مختلف خواهد بود.

وقتی که از سطح فلزی گالوانیزه دور شویم درصد آهن موجودی در لایه ها کمتر می شود، لایه ی خارجی گالوانیزه از بلور روی است، ضخامت کلی گالوانیزه را پوشش می دهد که حدود ۴۰ تا ۹۰ درصد است.

ثبت نظر جدید

یک آواتار برای خود انتخاب کنید:
رول های ورق گالوانیزه چند تن می باشد؟

بسته به کارخانه ی تولیدی، رول های ورق گالوانیزه از 6 الی 9 تن موجود می باشد.

نحوه خرید ورق گالوانیزه از مجموعه آهن پرایس به چه صورت می باشد؟

شما می توانید پس از برقراری تماس با شماره 54103-021 و کسب مشاوره رایگان از کارشناسان ما، نسبت به دریافت پیش فاکتور و خرید ورق گالوانیزه اقدام نمایید.

کدام یک از ورق های گالوانیزه کیفیت بهتری دارند؟

به طور معمول ورق گالوانیزه کاشان در بازار از کیفیت بالاتری نسبت به سایر رقبا برخوردار می باشد اما مدتی است که فولادمبارکه با تولید ورق گالوانیزه گام در عرصه رقابت گذاشته است.

ارسال و تحویل بار چه مقدار زمان احتیاج دارد؟

بسته به میزان سفارش تحویل بار 1 الی 2 روز کاری زمان می برد.

-

قیمت ورق گالوانیزه

ahanprice