اولویت نمایش براساس

قیمت های درج شده برای یک ظرفیت و با احتساب %۹ ارزش افزوده می بـاشد.

کارخانه:
ورق گالوانیزه شهرکرد
1401/12/25

قیمت های درج شده با احتساب %۹ ارزش افـــزوده مـــی بــاشـــد.

ضخامت
مشخصات محصول
ابعاد
قیمت و نوسان (تومان)
تاریخ
کارخانه:
ورق گالوانیزه تاراز
1401/12/25

قیمت های درج شده با احتساب %۹ ارزش افـــزوده مـــی بــاشـــد.

ضخامت
مشخصات محصول
ابعاد
قیمت و نوسان (تومان)
تاریخ
کارخانه:
ورق گالوانیزه هفت الماس
1401/12/25

قیمت های درج شده با احتساب %۹ ارزش افـــزوده مـــی بــاشـــد.

ضخامت
مشخصات محصول
ابعاد
قیمت و نوسان (تومان)
تاریخ
کارخانه:
ورق گالوانیزه کاشان
1401/12/25

قیمت های درج شده با احتساب %۹ ارزش افـــزوده مـــی بــاشـــد.

ضخامت
مشخصات محصول
ابعاد
قیمت و نوسان (تومان)
تاریخ

ورق گالوانیزه چیست؟

ورق‌های فولادی به‌طور کلی به دو دسته ورق گرم و ورق سرد تقسیم می‌شوند که علت نامگذاری آنها نحوه تولید هر یک از این محصولات است. یکی از انواع ورق سرد، ورق گالوانیزه است که از ورق روغنی و با روش نورد سرد تولید می‌شود. گفتنی است ورق گالوانیزه از ورق روغنی تولید می‌شود، ورق روغنی هم از ورق سیاه به دست می‌آید.

این محصول که با نام آهن گالوانیزه هم شناخته می‌شود طی فرایند گالوانیزاسیون بر روی ورق سرد، ورق گالوانیزه نام می‌گیرد.

فرایند تولید ورق گالوانیزه

همانطور که اشاره شد ورق گالوانیزه از ورق سرد تولید می‌شود و به عبارتی ورق گالوانیزه حاصل فرایند گالوانیزاسیون ورق سرد است، حال گالوانیزاسیون یا روی‌اندود کردن به معنی غوطه‌ور کردن ورق در مخزنی از روی(ZN) است که ایجاد این پوشش به افزایش مقاومت ورق در برابر زنگ‌زدگی و خوردگی منجر می‌شود.

مقاومتی که به‌دنبال گالوانیزه شدن در ورق ایجاد می‌شود، موجب محبوبیت این محصول در بین مصرف‌کنندگان شده و دامنه استفاده از آن را نیز گسترده‌تر می‌کند.

گفتنی است پوشش ورق گالوانیزه با روش الکتروپلات هم انجام می‌شود که به تناسب هر روش این محصول فولادی دوام، ضخامت و ظاهر متفاوتی به دست می‌آورد. در این روش که به الکتروگالوانیزه هم مشهور است، پوشش‌دهی به وسیله برق انجام می‌شود به همین دلیل برخلاف روش حرارتی، ضخامت پوشش در این روش نازکتر، سطح ورق صاف‌تر و ظاهری براق و یکدست دارد.

انواع ورق گالوانیزه

دسته‌بندی ورق‌ گالوانیزه در انواع مختلف آن به فاکتورهای مختلفی بستگی دارد که شکل نهایی محصول تولید شده یکی از این موارد است. ورق گالوانیزه به دو شکل رول و شیت تولید می‌شود که هر کدام ابعاد و استانداردهای خاص خود را دارد.

نوع فرمینگ ورق گالوانیزه هم فاکتور تعیین انواع مختلف برای این محصول است که شامل ورق شادولاین، ورق شیروانی، ورق کرکره‌ای، عرشه فولادی، ورق رنگی و ... می‌شود. هر یک از این محصولات براساس ویژگی‌ها و استانداردهای خاصی تولید می‌شوند که به تناسب آن کاربردهای مختلفی نیز دارند.

پس از گالوانیزاسیون برجستگی‌هایی روی ورق شکل می‌گیرد که اصطلاحا گل نام دارد، بر همین اساس ورق گالوانیزه به انواع مختلف بدون گل، گل معمولی، گل درشت و گل ریز تقسیم می‌شود.

استانداردی که در هر کارخانه‌ای برای تولید ورق گالوانیزه به کار گرفته می‌شود ویژگی‌های خاصی به محصول می‌دهد که بر این اساس با انواع مختلف ورق‌ گالوانیزه مواجه خواهیم بود. این استانداردها شامل: استاندارد آمریکایی ASTM A653/ A653M و استاندارد اروپایی EN 10346 و DSTU EN 10346 است.

ویژگی و کاربرد ورق گالوانیزه

روی‌اندود شدن ورق گالوانیزه که به آن ظاهری براق و صیقلی داده، آن را به محصولی پرمصرف تبدیل کرده است، مقاومت در برابر خوردگی و زنگ‌زدگی از دیگر ویژگی‌های این محصول است، همچنین می‌توان جوشکاری و فرم‌دهی آسان و هزینه تولید و نگهداری پایین این محصول را جزو ویژگی‌های مثبت ورق گالوانیزه به شمار آورد.

ویژگی‌های ظاهری ورق گالوانیزه و همچنین مقاومت آن در برابر زنگ‌زدگی و خوردگی دامنه مصرف این محصول را گسترده می‌کند. از موارد مهم مصرف ورق گالوانیزه در صنایع گوناگون می‌توان به صنعت خوردروسازی، خطوط انتقال آب، ساخت سازه‌های سبک، ساخت لوازم خانگی، صنعت تبلیغات، صنعت ساخت و ساز، صنعت کشاورزی و ... اشاره کرد.

عوامل مؤثر بر قیمت ورق گالوانیزه

در تعیین قیمت هر محصول پارامترهای مهمی اثرگذار است که برخی ثابت و برخی متغیر هستند، اما اساسی‌ترین عوامل شامل مواردی همچون برند و کارخانه تولیدکننده ورق گالوانیزه، ابعاد و ضخامت ورق، استانداردهای تولید محصول، نرخ ارز، قیمت جهانی، عرضه و تقاضا، نیاز صنایع وابسته و ... اشاره کرد.

خدمات آهن پرایس برای ورق گالوانیزه

آهن پرایس از بزرگ‌ترین شرکت‌های فعال در زمینه تأمین آهن آلات صنعتی و ساختمانی است که علاوه‌بر ارائه قیمت روز ورق گالوانیزه به طور لحظه‌ای، عرضه این محصول کاربردی را با قیمت مناسب و کیفیت مطلوب انجام می‌دهد.

همچنین با توجه به اینکه ورق گالوانیزه به شکل رول و شیت تولید می‌شود، مجموعه آهن پرایس خدمات فرمینگ، برش‌کاری، پانچ، سوراخکاری و ... را نیز به خریدار ارائه می‌کند که البته هزینه این خدمات به طور جداگانه و مجزا از نرخ ورق محاسبه و دریافت می‌شود.

حداقل میزان خرید ورق گالوانیزه از آهن پرایس

اگرچه ورق گالوانیزه با هر تناژ و ظرفیتی توسط شرکت آهن پرایس تأمین می‌شود اما پیشنهاد می‌شود برای جلوگیری از تحمیل هزینه‌های گزاف و زیان مالی، با توجه به هزینه‌های حمل و نقل، خرید از مسافت‌های دور بیش از 3 تن باشد؛ ولی به طور کلی در شهر تهران هیچ محدودیتی در تأمین مقدار تناژ ورق گالوانیزه وجود ندارد. شایان ذکر است قیمت ورق گالوانیزه هنگام خرید با تناژ بالا، به قیمت کارخانه محاسبه می‌شود که برای خریداران صرفه اقتصادی دارد.

زمان اعتبار قیمت‌ ورق گالوانیزه در سایت آهن پرایس

شرکت آهن پرایس به طور روزانه به درج قیمت کیلویی ورق گالوانیزه کارخانه‌های مختلف، بر روی وبسایت خود اقدام می‌کند که به‌راحتی در دسترس مخاطبان قرار دارد. شایان ذکر است نرخ کلیه ضخامت‌های ورق گالوانیزه ازجمله قیمت ورق گالوانیزه 0/6 و ورق گالوانیزه ضخامت 0/3 روی سایت درج شده است.

از همین رو برای اطلاع از قیمت‌ها علاوه‌بر مراجعه به وبسایت این مجموعه، می‌توانید با شماره 02154103 تماس بگیرید و با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

مزایای استفاده ورق گالوانیزه

در محیط های که میزان رطوبت و زنگ زدگی بالا باشد از ورق های گالوانیزه استفاده میشود چرا که این ورق ها حدود ۲۰ تا ۳۰ سال عمر خواهند کرد.روش گالوانیزاسیون (پوشش دهی فولاد و آهن با روی) نسبت به سایر روش‌ ها که برای جلوگیری از زنگ‌زدگی استفاده می‌شود هزینه‌ی کمتری دارد.فلز هایی که از پوشش‌های گالوانیزاسیون تشکیل می‌شوند به علت استفاده از ساختار های ویژه از مقاومت بالایی در برابر زنگ‌زدگی و خوردگی و اصطکاک از خود نشان می دهند.فلز هایی که از طریق پوشش‌دهی‌های گالوانیزاسیون حاصل می شوند به راحتی تنها از طریق چشم قابلیت بررسی را دارند ( بدون نیاز به آزمایش )


از نظر ظاهری ورق گالوانیزه نیز انواع مختلفی دارد :

1- ورق گالوانیزه بدون گل
2- ورق گالوانیزه گل درشت
3- گل ریز

تفاوت این سه نوع ورق گالوانیزه در شکل گیری کریستال ها (گل) می باشد، شکل گیری کریستال‌ها در گالوانیزه که بر روی ورق هستند وابسته به سرعت سرد نمودن ورق ها و میزان روی کاربردی در آن و فرآیند گالوانیزاسیون مختلف خواهد بود.

وقتی که از سطح فلزی گالوانیزه دور شویم درصد آهن موجودی در لایه ها کمتر می شود، لایه ی خارجی گالوانیزه از بلور روی است، ضخامت کلی گالوانیزه را پوشش می دهد که حدود ۴۰ تا ۹۰ درصد است.

ثبت نظر جدید

یک آواتار برای خود انتخاب کنید:
رول های ورق گالوانیزه چند تن می باشد؟

بسته به کارخانه ی تولیدی، رول های ورق گالوانیزه از 6 الی 9 تن موجود می باشد.

نحوه خرید ورق گالوانیزه از مجموعه آهن پرایس به چه صورت می باشد؟

شما می توانید پس از برقراری تماس با شماره 54103-021 و کسب مشاوره رایگان از کارشناسان ما، نسبت به دریافت پیش فاکتور و خرید ورق گالوانیزه اقدام نمایید.

کدام یک از ورق های گالوانیزه کیفیت بهتری دارند؟

به طور معمول ورق گالوانیزه کاشان در بازار از کیفیت بالاتری نسبت به سایر رقبا برخوردار می باشد اما مدتی است که فولادمبارکه با تولید ورق گالوانیزه گام در عرصه رقابت گذاشته است.

ارسال و تحویل بار چه مقدار زمان احتیاج دارد؟

بسته به میزان سفارش تحویل بار 1 الی 2 روز کاری زمان می برد.

قیمت ورق گالوانیزه به چه عواملی وابسته است؟

قیمت ورق گالوانیزه به مواردی مانند قیمت اولیه ورق فلزی پایه، قیمت فلز پوشش سطحی و هزینه‌های گالوانیزاسیون، ضخامت و وزن محصول بستگی دارد.

-

قیمت ورق گالوانیزه

تماس با آهن پرایس 021-54103 قبل از خرید مشورت کن!