تاثیرات رشد نرخ ارز بر بازار آهن

تاثیرات رشد نرخ ارز بر بازار آهن
تاثیرات رشد نرخ ارز بر بازار آهن

تاثیرات رشد نرخ ارز بر بازار آهن

نوسانات نرخ در این ایام در نابه سامانی های اخیر بازار آهن مزید بر علت شده است آن‌هم در شرایطی که قیمت‌های جهانی در جهت صعودی در حال حرکت هستند و فعالان بازار هم تمایل چندانی به فروش از خود نشان نمی دهند. اگرچه تقاضای واقعی در بازار در مقابل حجم عرضه‌های بورس‌کالا کمرنگ ارزیابی می‌شوداما تداوم این روند عرضه در بازار می تواند به تغذیه بازار داخلی کمک کند. البته تا زمانی که ذهنیت اهالی بازار از روند صعودی قیمت‌ها مثبت باشد، نمی‌توان حرفی از روند کاهش قیمت‌ها به میان آورد هرچقدر هم که داده‌های بنیادین موجود از عدم رشد قیمت‌ حکایت داشته باشد. در هر حال رشد قیمت دلار آزاد به معنی محرک جدیدی برای افزایش جذابیت صادرات به کشورهای منطقه می باشد و همین مطلب می‌تواند بازار آهن را در فاز روانی با تشویش می کند

پله‌های رشد نرخ اخیر را باید مهم ارزیابی کرد زیرا همین افزایش گام‌به‌گام نرخ، سرعت ‌گیرهای  جدیدی را در برابر افت قیمت‌ها ایجاد خواهد کرد؛ گویی کاهش نرخ در بازار جای خود را به ثبات قیمت‌ها داده است. ورود نقدینگی به بازار فولاد هنوز هم ادامه دارد و جو روانی رشد قیمت‌ها حتی اجازه تحلیل داده‌های موجود را هم نمی‌دهد ولی این روند افزایشی چگونه آغاز شد و چگونه به تعادل خواهد رسید آن هم در شرایطی که همه چیز در بازارهای کالایی، در نهایت به بورس‌کالای ایران بازمی‌گردد. بهای شمش فولادی در بورس‌کالا در هفته‌های اخیر از یک رشد نرخ محسوس برخوردار شده است؛ آن هم در شرایطی که رشد عرضه‌های روزها و هفته‌های اخیر نتوانست از شتاب رشد قیمت‌ها بکاهد اگرچه این روند شاید تغییر کند.
از سوی دیگر همین رشد نرخ در بورس‌کالا به معنی تزریق یک سیگنال قطعی به بازار داخلی بوده است و در نهایت بازار آزاد از سیگنال افزایش قیمت بورس‌کالا تاثیر مستقیم می پذیرداشتراک گذاری:

نظرات کاربران (3)

 • محسن
  محسن1398/09/15 - 15:17 پاسخ

  آب،برق ومسکن مجانی نشدولی مردم رومجانی دارن م ......

 • حمید
  حمید 1398/09/14 - 13:23 پاسخ

  قرار بود گرانی بنزین رو ی افزایش قیمت اجناس تاثیر نذاره ،ولی کا خانه دارها بدونن این پول ها خوردن نداره ،افزایش درآمد به چه قیمتی ،!

 • محسن
  محسن1398/09/14 - 10:20 پاسخ

  آب، برق و مسکن رایگان😔 یکی از اهداف انقلاب😎

ثبت نظر جدید

یک آواتار برای خود انتخاب کنید: