ترغیب تولیید کنندگان به عرضه بیشتر در بورس

ترغیب تولیید کنندگان به عرضه بیشتر در بورس
ترغیب تولیید کنندگان به عرضه بیشتر در بورس

ترغیب تولیید کنندگان به عرضه بیشتر در بورس

بنا بر گزارش تحلیل گران آهن پرایس در خصوص وضعیت بازار فولاد، در کمیته تنظیم بازار فولاد در سال جاری مصوب و مقرر شد کف عرضه میلگرد در بورس کالا از سوی انجمن تولید کنندگان فولاد ایران پایش، بروز و تکمیل گردد و مجددا در اختیار وزارت صمت قرار گیرد. در همین راستا انجمن این اقدام را انجام داده و کف عرضه های جدید را به دفتر صنایع معدنی وزارت صمت ارسال کرده است.

دبیر انجمن تولید کنندگان فولاد ایران در نامه ای به مدیرکل دفتر صنایع معدنی وزارت صنعت، معدن و تجارت لیست پیشنهادی انجمن جهت عرضه میلگرد در بورس کالا را منتشر کرد. همچنین دبیر انجمن فولاد در این نامه لیست سایر تولید کنندگان میلگرد کشور که اطلاع دقیقی از میزان تولید آنها در دسترس انجمن فولاد نمی باشد را نیز ارائه نموده تا دفتر صنایع معدنی وزارت صمت نسبت به اخذ اطلاعات و تعیین کف عرضه برای آنها اقدام نمایند.

وی در ادامه مواردی را در قالب الزام در جهت ترغیب واحد های تولیدی به عرضه بیشتر در بورس کالای ایران ارائه نموده است

ازجمله این موارد می توان به اصلاح قیمت میلگرد در بورس کالا اشاره کرد که پیشنهاد شده درصدی بالاتر از آخرین قیمت معاملاتی شمش باشد. همچنین کاهش نرخ کارمزدهای بورس کالا و ضمانت های دریافتی از عرضه کنندگان و نیز بکار گیری راهکارهای تهاتری برای تضمین ازجمله الزامات ترغیب عرضه در بورس کالا مطرح شده است.

انجمن فولاد ایجاد امکان خرید شمش از بورس کالای ایران با اولویت ویژه معاملاتی برای عرضه کنندگان مقاطع طویل فولادی، بکارگیری سیاست های تشویقی به جای اقدامات تنبیهی در جهت جلوگیری از بورس گریزی واحد های تولیدی و پرهیز از منوط کردن اعطای مجوز صادرات به عرضه در بورس کالا با توجه به تحریم اخیر آمریکا علیه فولاد ایران و بهره برداری حداکثری از فرصت ۳ ماهه صادرات فولاد ایران را از دیگر الزامات ترغیب عرضه در بورس کالا برشمرده است.
برای اطلاع از قیمت روز آهن آلات در کانال تلگرام آهن پرایس عضو شوید.اشتراک گذاری:

نظرات کاربران (0)

ثبت نظر جدید

یک آواتار برای خود انتخاب کنید:
مسیریابی کانال تلگرام ۰۲۱-۵۴۱۰۳