تغییر شرایط فصلی و کاهش تقاضا

تغییر شرایط فصلی و کاهش تقاضا
تغییر شرایط فصلی و کاهش تقاضا

تغییر شرایط فصلی و کاهش تقاضا

طی دو هفته اخیر شاهد آن بودیم که بازار آهن در شرایطی متفاوت تر از بازارهای دیگر به سر می برد. همانطور که قبلا نیز عنوان شده بود حوزه فولاد به دلیل عدم وابستگی به بازارهای وارداتی و مازاد تقریبا 2.5 برابری تولید در داخل کشور، یکی از آرام ترین بازارها بعد از تحریم ها بشمار می رود. حداقل در دو ماه کمترین تلاطم را این بازار تجربه کرده است. نوسانات اخیر کشور هم حوزه ی ساخت و ساز و مسکن در داخل و هم چنین صادرات به خارج را دچار تلاطم کرده بود سبب شد تا ازسفته بازی نیز در این صنعت به طور محسوسی کاسته شود.

بدین ترتیب در یک ماه اخیر شاهد کاهش و ثبات نسبی در بیشتر محصولات فولادی در کشور بوده ایم.برای نمونه می توان به قیمت میلگرد آجداردر بازار داخلی اشاره داشت که در طی این مدت، کم ترین تغییرات را تجربه کرده است.

اکنون به جایی رسیده ‌ایم که تقریبا می توان گفت ا‌کثر فعالان اقتصادی بازار داخلی کشور در حوزه های مختلف کالایی؛ در یک وضعیت تقریبا مبهم و با دورنمای غیر قابل پیش بینی قرار گرفته اند و تقریبا می توان گفت که تعریف هرگونه نقشه راه و استراتژی بلند مدت در این وضعیت تقریبا غیر ممکن یا بسیار دشوار است؛ لذا به نظر می رسد که فعلا تنها استراتژی قابل اتکاء؛ برداشتن گام های احتیاطی و پیش بینی برای تنها یک روز بعد باشد.

باید منتظرماند و دید نگاه دولت در برنامه بودجه سال آتی هم چنین بخش خصوصی چگونه خواهد بود.چرا که مداخله دولت در صنایع بزرگ در حال حاضر که صنعت کشور بالغ شده است نه تنها آن را به سمت موفقیت ها و فرصت ها رهنمون نمی کند بلکه سبب وابستگی و عقب ماندگی آن ها ها می شود.

برای اطلاع از قیمت روز آهن آلات در کانال تلگرام آهن پرایس عضو شوید.

پرینت صفحه لیست قیمت ها در تلگرام کانال آهن خبر

نظرات کاربران (0)

ثبت نظر جدید

یک آواتار برای خود انتخاب کنید:
مسیریابی کانال تلگرام ۰۲۱-۵۴۱۰۳