توقف نسبی افزایش قیمت آهن

توقف نسبی افزایش قیمت آهن
توقف نسبی افزایش قیمت آهن

آهن پرایس: روز گذشته و در جریان روند نزولی نرخ ارز و رسیدن نرخ دلار به رقم 23 هزار و 760 تومان در ساعاتی از روز، خبرها از بازار آهن نیز حاکی از ثبات نسبی همراه با کاهش اندک در تعدادی از مبادی فروش انواع آهن آلات بود. با اینکه نرخ دلار با کاهش نسبی مواجه شده است و...

آهن پرایس: روز گذشته و در جریان روند نزولی نرخ ارز و رسیدن نرخ دلار به رقم 23 هزار و 760 تومان در ساعاتی از روز، خبرها از بازار آهن نیز حاکی از ثبات نسبی همراه با کاهش اندک در تعدادی از مبادی فروش انواع آهن آلات بود. با اینکه نرخ دلار با کاهش نسبی مواجه شده است و همچنین شاهد ثبات قیمت ها در بازار جهانی فولاد هستیم، اما همچنان تقاضای قابل توجهی در بازار دیده نمی شود و مقاومت در برابر کاهش قیمت ها به چشم می خورد.

از سوی دیگر لازم به ذکر است که در صورت ثبات یا کاهشی بودن قیمت شمش در معاملات هفته جاری بورس، فرصتی برای ریزش اندک قیمت مقاطع فراهم خواهد شد. مذاکرات وین نیز مجددا در حال برگزاری می باشد اما با وجود برخی از سیگنال های مثبت از این مذاکرات، به سرانجام رسیدن آن چندان ممکن به نظر نمی رسد.

اوضاع داخلی کشور نیز در روزهای منتهی به برگزاری انتخابات ریاست جمهوری موجب شده تا بازار آهن همچون سایر بازارها در انتظار تعیین تکلیف تحولات سیاسی بماند. از سوی دیگر یخ زدگی فعالیت های عمرانی نیز رکود حاکم بر بازار را سنگین تر از قبل کرده است.

در ادامه می توانید این خبر را نیز مطالعه کنید: لغزندگی قیمت ها در بازار آهن

درهر صورت و براساس قیمت های روزانه انواع آهن آلات که از سوی مبادی فروش این حوزه اعلام می شود، شاهد ثبات در قیمت میلگرد بودیم؛ به گونه ای که اکثر مبادی فروش میلگرد قیمت محصولات خود را بدون تغییر اعلام کردند، در این میان برخی کاهش 100 الی 200 تومانی و تعدادی نیز افزایش 20 الی 60 تومانی را در قیمت محصولات خود اعمال کردند. در میان قیمت های اعلامی میلگرد، بیشترین قیمت میلگرد 14، برابر با 15 هزار و 800 تومان و کمترین نرخ 15 هزارتومان بود. 

بازار نبشی و ناودانی روز گذشته خود را در سکوت گذراند؛ به این صورت که قیمت نبشی و قیمت ناودانی از سوی تمامی شرکت های این حوزه بدون تغییر اعلام و روانه بازار شد، قیمت سپری نیز همچون نبشی و ناودانی ثابت اعلام شد. قیمت تیرآهن از سوی تولیدکنندگان این محصول بدون تغییر اعلام و روانه بازار شد و در برخی از شاخه های تیرآهن ذوبی با کاهش حدود 10 الی 50 هزارتومانی مواجه بودیم.

قیمت پروفیل، از سوی اکثر مبادی فروش این محصول بدون تغییراعلام شد و در این میان برخی نیز کاهش 100 الی 200 تومانی را در قیمت های اعلامی خود اعمال کردند. قیمت لوله داربستی نیز همچون پروفیل ثابت همراه با کاهش 100 الی 200 تومانی اعلام شد؛ قیمت لوله درزدار و همچنین قیمت لوله مانیسمان از سوی مبادی فروش این محصولات بدون تغییر اعلام و روانه بازار شد.

انتشار مطالب این سایت با ذکر منبع و درج لینک آزاد است.

امتیاز به این مطلب:
امتیاز: 0 از 5 - 0 رای

اشتراک گذاری:

ثبت نظر جدید

یک آواتار برای خود انتخاب کنید:

نظرات کاربران (0)

ساعت کاری مجموعه به پایان رسیده است لطفا اطلاعات خود را برای دریافت مشاوره اختصاصی وارد نمایید.

درخواست مشاوره تلفنی