خواب عمیق بازار آهن

خواب عمیق بازار آهن
خواب عمیق بازار آهن

آهن پرایس: با وجود نوسانات اندک و رو به بالای نرخ ارز و رسیدن نرخ دلار به رقم 24 هزار و 230 تومان در ساعاتی از روز، بازار آهن همچنان در خواب عمیقی به سر می برد. روند حاکم بر بازار نشان دهنده آن است که مشتری در بازار وجود ندارد و عدم تقاضای مصرفی و...

آهن پرایس: با وجود نوسانات اندک و رو به بالای نرخ ارز و رسیدن نرخ دلار به رقم 24 هزار و 230 تومان در ساعاتی از روز، بازار آهن همچنان در خواب عمیقی به سر می برد. روند حاکم بر بازار نشان دهنده آن است که مشتری در بازار وجود ندارد و عدم تقاضای مصرفی و همچنین تقاضای سرمایه ای بیش از پیش دیده می شود، البته لازم به ذکر است که روند موجود برخلاف روندی است که در بورس کالا شاهد آن هستیم.

روز گذشته در معاملات بورس کالا، با اینکه افزایشی بودن قیمت پایه میلگرد تداوم داشت و از سوی دیگر قیمت هایی که در بازار موجود است از بورس کالا ارزان تر می باشد، اما رقابتی 0.2 درصدی برای خرید میلگرد صورت گرفت. به دلیل افزایشی بودن قیمت پایه بسیاری از محصولات در بورس کالا، از عرضه هایی که در این بازار صورت می گیرد استقبال چندانی نمی شود و همین مسئله موجب شده تا در بازار تقاضای چشمگیری وجود نداشته باشد، اما همین عدم تقاضا نیز قادر به کاهش قیمت ها نبوده است.

با این تفاسیر روز گذشته بر اساس قیمت های روزانه ای که از سوی تولیدکنندگان انواع مقاطع اعلام شد شاهد ثبات قیمت میلگرد بودیم، به این صورت که اغلب شرکت های تولیدکننده این محصول قیمت های خود را بدون تغییر اعلام کردند. در این بین اما 2 شرکت نیز کاهش 50 الی 100 تومانی را در قیمت محصولات خود اعمال کردند. بالاترین قیمت میلگرد 14 که از سوی مبادی فروش میلگرد اعلام شد، 15 هزار و 800 تومان و کمترین نرخ 15 هزار و 150 تومان بود.

در ادامه می توانید این خبر را نیز مطالعه کنید: قیمت های ضد و نقیض در بازار آهن

ثبات قیمت ها در بازار نبشی و ناودانی نیز برقرار بود؛ قیمت نبشی و قیمت ناودانی از سوی فروشندگان این محصولات بدون تغییر اعلام و روانه باز شدند. بازار تیرآهن نیز با ثبات همراه بود؛ قیمت تیرآهن در بخش کیلویی بدون تغییر اعلام و روانه بازار شد. در بخش تیرآهن شاخه ای قیمت شاخه های پر فروش با ثبات همراه بودند و در دیگر سایزها افزایش 10 الی 30 هزارتومانی نیز به چشم می خورد.

در بازار پروفیل نیز همچون سایر محصولات بازار آرامی را شاهد بودیم؛ به نحوی که قیمت پروفیل از سوی اکثر فروشندگان این محصول بدون تغییر اعلام شد و در میان ثبات قیمت ها یک شرکت به کاهش 300 تومانی محصولات خود در این حوزه اقدام کرد.

بازار آهن در روزهای پایان هفته و همچنین منتهی به انتخابات مسیر ثبات را در پیش گرفته است تا بعد از تعیین تکلیف بسیاری از عوامل تاثیرگذار بر بازار که در اخبار قبلی نیز به آن اشاره شده است، وضعیت این بازار نیز مشخص شود.

انتشار مطالب این سایت با ذکر منبع و درج لینک آزاد است.

امتیاز به این مطلب:
امتیاز: 3 از 5 - 3 رای

اشتراک گذاری:

ثبت نظر جدید

یک آواتار برای خود انتخاب کنید:

نظرات کاربران (0)

ساعت کاری به پایان رسیده است با ثبت درخواست ، کارشناسان ما در اولین فرصت با شما تماس می گیرند.