قیمت های ضد و نقیض در بازار آهن

قیمت های ضد و نقیض در بازار آهن
قیمت های ضد و نقیض در بازار آهن

آهن پرایس: بر اساس آمار منتشر شده از روند روز گذشته بازار ارز، نرخ دلار همچنان با نوسانات محدودی همراه بود و در ساعاتی از روز به رقم 24 هزار و 120 تومان رسید؛ به واسطه این نوسانات و افزایشی شدن نرخ دلار، شنیده ها از بازار آهن حاکی از سردرگمی بسیار در قیمت ها...

آهن پرایس: بر اساس آمار منتشر شده از روند روز گذشته بازار ارز، نرخ دلار همچنان با نوسانات محدودی همراه بود و در ساعاتی از روز به رقم 24 هزار و 120 تومان رسید؛ به واسطه این نوسانات و افزایشی شدن نرخ دلار، شنیده ها از بازار آهن حاکی از سردرگمی بسیار در قیمت ها بود.

روز گذشته در معاملات بورس کالا، نرخ شمش در حدود 13 هزار و 200 تومان مورد معامله قرار گرفت. از مقدار شمش عرضه شده در بورس، تقریبا یک سوم آن به فروش رسید؛ این مسئله نشان دهنده آن است که همچنان دید مثبتی نسبت به آینده بازار وجود ندارد. با این وجود عوامل تاثیرگذار بر بازار و همچنین فولادی ها بر افزایش قیمت پایه تاکید می کنند و میانگین قیمت میلگرد که برای معاملات روز جاری معین شده است، چیزی حدود 250 تومان به ازای هر کیلو افزایش دارد.

از یک سو بازار در حال حاضر با توقف و یا افزایش نسبی قیمت های جهانی مواجه شده است؛ در این رابطه می توان به نرخ شمش صادراتی ایران اشاره کرد. بر اساس گزارش های منتشر شده از سوی متال بولتن، رقمی برابر با 660 دلار برای هر تن از سوی فولادسازان ایرانی در نظر گرفته شده است که رقم ذکر شده به نسبت کف قیمتی هفته ای که گذشت، حدود 30 دلار بیشتر می باشد. از طرف دیگر اما اخبار ضد و نقیضی که از مذاکرات برجام به گوش می رسد موجب شده تا همچنان بخش های مختلف کشور از جمله بازار آهن همچنان در انتظار نتیجه مذاکرات و به واسطه آن کاهش قیمت ارز بعد از این توافقات باشند.

در ادامه می توانید این خبر را نیز  مطالعه کنید: سکوت در بازار آهن

در هر صورت روز گذشته در میان قیمت هایی که از سوی تولیدکنندگان انواع مقاطع اعلام شد، شاهد ثبات در قیمت میلگرد بودیم، به گونه ای که اکثریت شرکت ها قیمت های خود را بدون تغییر اعلام کردند و برخی نیز به افزایش قیمت 50 الی 200 تومانی در محصولات خود اقدام کردند. 15 هزار و 800 تومان بیشترین قیمت میلگرد در میان نرخ های اعلامی بود و کمترین نرخ برابر با 15 هزار و 150 تومان اعلام شد.

در بازار نبشی و ناودانی شاهد نوسان بودیم، به این صورت که قیمت نبشی و قیمت ناودانی در اکثر مبادی فروش این محصولات ثابت اعلام شد و در این میان افزایش 50 تومانی و در مقابل کاهش 200 تومانی هم به چشم می خورد. نوسانات در بازار تیرآهن نیز دیده می شد؛ قیمت تیرآهن در بخش کیلویی با ثبات همراه با کاهش 200 تومانی مواجه بود و در بخش تیرآهن شاخه ای نیز در قیمت شاخه های پر فروش با افزایش 20 الی 30 هزارتومانی همراه با ثبات مواجه بودیم. قیمت پروفیل از سوی تولیدکنندگان این محصول هم با کاهش 150 تومانی و در مقابل افزایش 100 تومانی اعلام شد. در میان قیمت های اعلامی این محصول ثبات نیز به چشم می خورد.

در مجموع تمام عوامل مطرح شده موجب شده اند تا بازار قادر به تشخیص روند مشخصی برای تعیین قیمت ها نباشد و به این واسطه شاهد تناقضات بسیار در قیمت های اعلامی در طول هفته باشیم.

انتشار مطالب این سایت با ذکر منبع و درج لینک آزاد است.

امتیاز به این مطلب:
امتیاز: 0 از 5 - 0 رای

اشتراک گذاری:

ثبت نظر جدید

یک آواتار برای خود انتخاب کنید:

نظرات کاربران (0)

ساعت کاری به پایان رسیده است با ثبت درخواست ، کارشناسان ما در اولین فرصت با شما تماس می گیرند.