رشد ملایم قیمت آهن آلات

رشد ملایم قیمت آهن آلات
رشد ملایم قیمت آهن آلات

آهن پرایس: در روز گذشته نرخ ارز اندکی از کانال 26 هزار تومان فاصله گرفت و با حدود 300 تومان کاهش با نرخ 25 هزار و 480 تومان به فروش رسید که بر خلاف این روند خبرهای بازار آهن حاکی از رشد قیمت مقاطع می باشد البته این رشد با کاهش شیب مخصوصا در بخش میلگرد همراه بود...

آهن پرایس: در روز گذشته نرخ ارز اندکی از کانال 26 هزار تومان فاصله گرفت و با حدود 300 تومان کاهش با نرخ 25 هزار و 480 تومان به فروش رسید که بر خلاف این روند خبرهای بازار آهن حاکی از رشد قیمت مقاطع می باشد البته این رشد با کاهش شیب مخصوصا در بخش میلگرد همراه بود.

شایان ذکر است که با نزدیک شدن به آخرین روزهای دولت آقای روحانی و همچنین مراسم تحلیف آیت الله رییسی ، بازارها محتاطانه تر عمل می کنند حتی در معاملات بورس اوراق بهادار و بازار ارز نیز این موضوع به وضوح قابل رویت است. 

از سوی دیگر همچنان مشکلات قطعی برق و کاهش تولید بر بازار احساس می شود همچنین شایان ذکر است انجمن فولاد نیز اعلام داشته است با 4 هزار مگاوات برق نیز می تواند ظرفیت تولید را به 40 درصد برساند اما متاسفانه توانیر نیز اعلام داشته که در حال حاضر فقط تامین نصف این عدد امکان پذیر است. 

در ادامه می توانید این خبر را نیز مطالعه کنید: توقف فروش در بازار آهن

در واقع با وجود کاهش نسبی دما احتمالا تا پایان مرداد ماه محدودیت های برقی ادامه خواهد داشت و فی الواقع عرضه شمش و مقاطع در بورس مبهم است.  البته آنچه که پیداست با توجه به شرایط کنونی تولید و وضعیت ارز همچنان مبادی فروش به روند افزایشی با شیب ملایم ادامه می دهند هر چند که خریداری در بازار وجود ندارد و حتی عرضه مقاطع و ورق در بورس کالا در هفته ی پیشین با اینکه قیمتی پایین تر از بازار داشت اما باز هم تقاضای چندانی نداشت. 

انتظار می رود در روزهای آتی چنانچه دلار تحولات تازه ای را به رخ نکشد بازار آهن هم مجبور شود به سوی ثبات حرکت کند یا حداقل نوسانات را لمس نماید. 

در پی بررسی قیمت روز آهن آلات در روز گذشته قیمت میلگرد در اکثر مبادی فروش حدود 50 الی 250 تومان افزایش یافت و همچنین در پنج شرکت ثبات قیمتی به چشم می خورد در بازار میلگرد کف قیمتی با افزایش 100 تومان روی نرخ 17 هزار و 300 تومان قرار گرفت و سقف قیمتی را راد همدان روی نرخ 18 هزار و 325 تومان لحاظ کرد. 

در بازار آهن آلات قیمت نبشی و قیمت ناودانی افزایشی با شیب تند در محدوده ی 200 الی 650 تومانی را نمایش داد. قیمت تیرآهن نیز در بخش کیلو فروشی افزایشی بالغ بر 100 الی 550 تومان را لمس کرد همچنین در بخش شاخه فروشی نیز افزایشی در حدود 20 الی 80 هزار تومان را لمس کرد. 

در بازار پروفیل نیز سردرگمی فراوان است و فروشندگان تهران فروش خود را بسته و اعلام قیمت نمی کنند. همچنین در سایر شرکت ها نیز افزایش قیمت پروفیل بالغ بر 300 الی 600 تومان را لحاظ کردند و یک شرکت نیز ثبات قیمتی را در پیش گرفت.

انتشار مطالب این سایت با ذکر منبع و درج لینک آزاد است.

امتیاز به این مطلب:
امتیاز: 5 از 5 - 1 رای

اشتراک گذاری:

ثبت نظر جدید

یک آواتار برای خود انتخاب کنید:

نظرات کاربران (0)

ساعت کاری به پایان رسیده است با ثبت درخواست ، کارشناسان ما در اولین فرصت با شما تماس می گیرند.