سالی پر از رونق در انتظار صنعت فولاد

سالی پر از رونق در انتظار صنعت فولاد
سالی پر از رونق در انتظار صنعت فولاد

سالی پر از رونق در انتظار صنعت فولاد

به گزارش آهن پرایس در اخبار بازار فولاد، با استناد به توضیحات وزیر صنعت و معدن پیرامون رونق بازار مسکن در سال آینده می توان منتظر بازار پویا برای صنعت فولاددر کشور باشیم. تا در کنار برنامه ریزی های جامع انجام گرفته از حوزه اکتشاف تا تولید و هم چنین تبیین اقدامات لازم در جهت  تکمیل زنجیره فولاد بتوانیم در سال جدید با کمترین حاشیه به رشد صنعت فولاد کشور بیاندیشیم.

بنابر گزارش انجمن جهانی فولاد در سال ۲۰۱۷، اعلام شد که یک هزار و ۶۸۰ میلیون تن فولاد خام در دنیا تولید شده است، که از این میزان ۲۲ میلیون تن مربوط به ایران می باشد که در مجموع  22 درصد نسبت به گذشته رشد را نشان می دهد. و در برابر رشد  6 درصدی تولید فولاد خام در جهان  رشد 22 درصدی کشور بیانگراین بالاترین رشد صنعت فولاد در بین تولیدکنندگان عمده جهان می باشد.

وزیر صنعت، معدن و تجارت اذعان داشت که: که 62 درصدفولاد خام خاورمیانه در کشور تولید می شود و کشور توانسته در بازه ای زمانی کوتا مدت چند ساله ای با تلاش جوانان همین مرز و بوم گوی سبقت را از سایر کشور های مطرح جهان در این حوزه برباید.

وی هم چنین تصریح کرد که:  در حال حاضر ۱۱۰ میلیون تن پروژه تعریف شده در زنجیره فولاد در حال اجراست و همچنین ۲۰ میلیون تن پروژه بزرگ فولادی در سواحل جنوبی کشور تعریف شده که به این زنجیره اضافه خواهد شد. وی ادامه داد: در سال ۵۷ میزان تولید زنجیره فولاد کشور، ۴/ ۲ میلیون تن بوده که امروز این رقم به حدود ۲۰۵ میلیون تن رسیده است و در ابتدای دولت یازدهم و دوازهم میزان تولید ما در زنجیره فولاد ۱۲۳ میلیون تن بوده که در دهه فجر امسال با افتتاح چند طرح فولادی دیگر، به ۲۲۰ میلیون تن خواهد رسید.

این میزان جدیت و پشتکار برای پیشرفت در سخت ترین شرایط اقتصادی با وجود فشار تحریم ها علیه ایران سبب شده استت که خام فروشی در این صنعت بزرگ به شدت کاهش یابد و زنجیره تولید و تکمیل متوازن تر شود. و انگیزه زیادی برای تغییر و بهبود جایگاه و رتبه کشور در سایر تولیدات هم چون تولید مس  و آلومینیوم شده است.

 در حال حاضر می توان با قاطعیت بیان داشت که این صنعت به طور کامل در داخل کشور بومی شده است و تمام فعالیت های آن از صف تا صد توسط نیروی انسانی و ماشین آلات داخلی انجام می شود.

برای اطلاع از قیمت روز آهن آلات در کانال تلگرام آهن پرایس عضو شوید. 

پرینت صفحه لیست قیمت ها در تلگرام کانال آهن خبر

نظرات کاربران (3)

 • محمدم
  محمدم1397/11/04 - 12:59 پاسخ

  باسلام چه توفیری به حال ملت بدبخت و بیچاره میکنه.غیر از گرانی چه سودی به ما میرسه. شما بگو 1000 کارخانه تولیدی اضافه بشه تا زمانی که تفکر سرمایه داری حاکمه عموم مردم سودی نمیبرن بلکه روز به روز ناامیدتر میشن.تا زمانیکه دولت دستش تو جیب مردمه چه سود. تازمانی که آهن 2000 تومنی چن ماهه 100 درصد گرون میشه ملت دلشونو به چی خوش کنن.

 • حسنلو
  حسنلو1397/11/04 - 09:39 پاسخ

  یه جا نوشتی 20 میلیون.یه جا نوشتی قرار110میلیون پروژه جدید.یه جه هم.نوشتی 220 میلیون قراره بشه!!!!!من که متوجه نشدم

  • آهن پرایس
   آهن پرایس1397/11/04 - 09:48

   110 میلیون پروژه در حال اجرا هست که 20 میلیون آن در سواحل جنوبی کشور برقرار می باشد و با چندین طرح و پروژه دیگر در سال جاری امید است تولید داخل به 220 میلیون تن برسد.

ثبت نظر جدید

یک آواتار برای خود انتخاب کنید:
مسیریابی کانال تلگرام ۰۲۱-۵۴۱۰۳