سنگینی کفه صادرات فولاد بر واردات

سنگینی کفه صادرات فولاد بر واردات
سنگینی کفه صادرات فولاد بر واردات

سنگینی کفه صادرات فولاد بر واردات

بنا بر گزارش تحلیل گران آهن پرایس در خصوص وضعیت بازار فولاد، بنا بر اظهارات نایب رئیس انجمن تولید کنندگان فولاد ایران مهندس بهادر احرامین: از عمده دلایل کاهش واردات محصولات فولادی را می توان افزایش تولید و کاهش تقاضا در بازار داخلی دانست.که با بررسی های انجام گرفته در حوزه ی تولید و فروش کشور در سال گذشته 172 هزار تن ورق پوششدار صادر شده است که این میزان صادرات  رشد 182 درصدی نسبت به سال 96 را نشان می دهد، برخلاف واردات که  در سال گذشته با افت 39 درصدی عددی در حدود 253 هزار تن  را به ثبت رسانیده است.که از دلایل کاهش واردات این محصول می توان به افزایش تولید و کاهش تقاضا اشاره داشت
مهندس احرامیان هم چنین اظهار داشت که : به دلیل ارتقایی که در شرکت فولاد مبارکه اصفهان ایجاد شده ،آینده ی این محصول  نوید افزایش تولید را می دهد. از دیگر  دلایل کاهش می توان به میزان تقاضای این محصول در داخل کشور نیز اشاره داشت .
احرامیان در ادامه یادآور شد که : واردات “محصولات فولادی”  در طی سال گذشته یک میلیون و ۲۶ هزار تن بوده  که حاکی از افت ۵۸ درصدی نسبت به سال 96  می باشدکه دلیل آن نیز کاهش تقاضا در مقابل  افزایش تولید ذکر شده است.
وی همچنین از کاهش واردات تیرآهن خبر داد و اظهار کرد: طی مدت یاد شده، صادرات تیرآهن به ۲۴۴ هزار تن رسید که حاکی از رشد ۴۵ درصدی نسبت به سال ۹۶ بوده است ؛ در حالی که واردات این محصول ۴۰ درصد کاهش تجربه و به عدد ۲۴ هزار تن رسید. نایب رئیس انجمن فولاد با رد ادعا هایی مبنی بر تاثیر افزایش نرخ دلار در کاهش واردات محصولات فولادی بیان کرد: محصولات فولادی بسیار متنوع هستند و عمده تولیدات داخل مربوط به محصولات تجاری فولاد هایی که مصرف عام دارند می‌ شود.. فولادی‌های وارداتی محصولات خاصی هستند که شرایط تولید آنها در کشور مهیا نبوده و یا این میزان تولید صرفه اقتصادی ندارد
احرامیان با بیان اینکه تولید برخی از محصولات فولادی با این میزان کم و مصرف کننده خاص، برای کشور توجیه اقتصادی ندارد، عنوان کرد که واردات آنها همچنان ادامه خواهد داشت.
برای اطلاع از قیمت روز آهن آلات در کانال تلگرام آهن پرایس عضو شوید.اشتراک گذاری:

نظرات کاربران (0)

ثبت نظر جدید

یک آواتار برای خود انتخاب کنید:
مسیریابی کانال تلگرام ۰۲۱-۵۴۱۰۳