قیمت تیرآهن

لیست قیمت روزانه فروش تیرآهن

در ساخت پروژه های مختلف ساختمانی، عمرانی و صنعتی از تیراهن استفاده میشود و بسته به نوع و حجم سازه و مقدار مصرف تیراهن میتوان گفت یکی از عوامل تاثیر گذار بر قیمت تمام شده پروژه قیمت تیراهن و به طور کلی قیمت اهن آلات مصرفی در آن پروژه می باشد. برای بررسی عوامل تعیین کننده قیمت تیرآهن ابتدا خود محصول را بررسی می کنیم.

یکی از اصلی ترین المان ها در سازه های ساختمانی "تیر" است که وظیفه آن تحمل نیرو و بارهای وارد برآن و وزن خود تیراست. تیراهن اساسی‌ترین پروفیل ساختمانی است که بعضاً در پروژه‌های صنعتی نیز از آن استفاده می شود. تیراهن ها با استاندارهای مختلفی از جمله اروپایی-ایرانی و چینی-روسی و به صورت بال پهن یافت میشوند. علائم اختصاری این مدل ها به شرح زیر است.

  • تیرآهن IPE (استاندارد اروپا و ایران)
  • تیرآهن INP (استاندارد چین و روسیه)
  • تیرآهن IPB (بال پهن یا هاش H)

قیمت تیرآهن و هاش

لیست قیمت تیراهن ها موجود در بازار ایران در وبسایت آهن پرایس قابل مشاهده است و میتوانید با مراجعه به وبسایت ما برای خرید تیرآهن ذوبی یا دیگر کارخانه ها اقدام نمایید. در مجموعه آهن پرایس فروش تیرآهن با مناسبترین قیمت صورت می گیرد و در تناژ بالا فروش تیراهن به قیمت کارخانه انجام می گیرد. قیمت هاش متاثر از همان عواملی است که قیمت آهن تاثیر می پذیرد. به نوعی میتوان گفت قیمت جهانی سنگ آن و مقدار تقاضا و تولید آن و همچنین قیمت دیگر موارد تشکیل دهنده اهن از مهمترین عوامل است.همچنین هزینه های حمل و نقل و سوخت و انرژی و تورم جهانی نیز از دیگر موارد تاثیر گذار محسوب می شوند.
عامل دیگری که بر قیمت تیراهن و هاش در داخل ایران تاثیر میگذارد وضعیت بازار مسکن می باشد.بازار مسکن ایران نزدیک به 15 درصد حجم سرمایه در گردش را به خود اختصاص داده و رونق یا رکود آن در میزان تقاضا و عرضه و همچنین قیمت تیراهن و قیمت آهن آلات ساختمانی دیگرتاثیر مستقیم دارد.

در بازار ایران قیمت های مختلفی بسته به نام و نوع تیراهن ها وجود دارد اگر لیست قیمت تیرآهن ها را بررسی کنیم، قیمت تیراهن ذوب اهن اصفهان تقریبا بالاتر از همه کارخانه ها قرار می گیرد و بعد از آهن قیمت تیرآهن یزد و تیراهن اریان فولاد و سایر تولید کننده ها از جمله تیراهن اشتهارد، تیراهن فایکو، تیراهن ناب تبریز و همچنین تیراهن های ترک که به صورت سبک و سنگین در بازار ایران موجود می باشند. قیمت تیرآهن ها در بازار به صورت شاخه ای اعلام میشود و قیمت هاش ( تیراهن بال پهن) به صورت کیلویی. تیراهن هاش های موجود در بازار ایران بیشتر ترک هستند.در ادامه به معرفی بیشتر تیراهن های موجود در بازار ایران می پردازیم.

تیرآهن IPE و INP به ارتفاع ۸۰–۶۰۰ میلیمتر و تیرآهن IPB به ارتفاع ۱۰۰–۱۰۰۰ میلیمتر تولید می‌شود. کاربرد تیرآهن در ساختمان به صورت های مختلفی از جمله: ستون، خرپا، نعل درگاه، تیر در پوشش سقف‌ها و پل‌ها و... میباشد.

تیرآهن IPE
این تیرآهن معمولی و استاندارد I شکل در ایران وجود دارد. این تیرآهن ها که ضخامت بال آن ثابت است طبق استاندارد اروپا تولید می‌شوند.
تیرآهن INP
تیرآهن I شکل که ضخامت بال آنها با فاصله گرفتن از جان تیرآهن کاهش می‌یابد که این مطابق با استاندارد کارخانجات روسیه و چین می‌باشد.
تیرآهن IPB
تیرآهن H یا تیراهن های بال پهن که در آنها طول بال‌ها نسبت به تیرآهن‌های IPE افزایش یافته است.
برای نشان دادن تیرآهن از علامت V و برای نشان دادن سبک وزن بودن تیراهن از علامت L استفاده میشود.

در حال دریافت آخرین قیمت تیرآهن ...

فرآیند تولید تیرآهن
 

تیرآهن در یک فرآیند نورد گرم تولید میشود و در مرحله ی تولید ابتدا کوره هایی با دمای ۱۱۰۰ درجه سانتیگراد آماده و تنظیم می کنند و سپس شمش ها را توسط جک هیدرولیکی به سمت کوره ها هدایت می کنند و پس از اینکه شمش ها به دمای مطلوب رسیدند و آماده نورد گرم شدند به سمت خط تولید هدایت شده و توسط یکسری رول به سوی مرحله ی رافینگ حرکت می نماید و در نهایت توسط قیچی های برشی که با متراژ 12 متری تنظیم شده برش داده می شوند و پس از این محصولات تولید شده در بندیل با وزن معینی بسته بندی می شوند.
 

روش‌های برش تیرآهن
 

برای برش محصولات تولیدی از قیچی متراژ استفاده می کنند.

انواع برشی:۱ . روش کوپال ۲. روش برنول

 روش اول: کوپال روشی است که محصولات تولیدی را به وسیله دستگاه قطع کن سنگین برش می دهد که مجهز به برش گیوتین است.

روش دوم: توسط لوله ای به نام برنول انجام می شود که شعله ی بنفشی دارد که ا گاز استیلن و اکسیژن است و منجر به برش محصولات تولیدی می شود.

سایزهای مرسوم

تیرآهن در سایزهای ۱۰- ۱۲- ۱۴-۱۶-۱۸-۲۰-۲۲-۲۴-۲۷-۳۰ موجود است و در برندهای ذوب آهن، آرین، فایکو، بناب و ... نیز تولید و عرضه می‌شود.

استاندارد انواع تیرآهن

استاندارد ایران و اروپا: IPE ، که به شکل I نشان داده می شود. ضخامت تیرآهن ثابت است یعنی ضخامت های بال ابتدایی و انتهایی تیرآهن ثابت و یکسان است. در ایران مرسوم تر و به نام تیرآهن معمولی معروف است.
استاندارد چین و روسیه: INP تفاوت این استاندارد با استاندارد IPE در ضخامت بال است به طوری که با فاصله گرفتن از جان ضخامت بال کاهش می یابد.در کارخانه‌های ذوب آهن و ساخت فولاد تولید می‌شود.

تیرآهن نوع اروپایی

این نوع تیرآهن در ایران به نوع معمولی شناخته شده است البته این نوع تیرآهن را به نام تیرآهن نرمال یا پروفیل نرمال نیز می شناسند، نام تیرآهن INP است که در ساخت خرپا و ستون از این محصول استفاده می شود.

تیرآهن نیم پهن

پروفیل نیم پهن یا سبک نیز نام دارد و شباهت بسیار زیادی با INP دارد تنها تفاوت آنها این است که ضخامت جان آن کمتر است و عرض بال این پروفیل بیشتر است. این پروفیل نیم پهن را با IPE نمایش می دهند استاندارد اندازه این محصول ۸ الی ۱۶ متر است، عرض پروفیل معمولی در محدوده ی ۴۶ میلی متر تا ۲۲۰ میلی متر است و ارتفاع آن نیز بین ۸۰،۱۰۰ تا ۶۰۰ میلی متر می باشد.

ثبت نظر جدید

یک آواتار برای خود انتخاب کنید:
نحوه خرید و بارگیری تیرآهن به چه صورت می باشد؟

پس از انتخاب تیرآهن با سایز مورد نیاز، کافیست با شماره 54103-021 تماس بگیرید تا کارشناسان آهن پرایس تمامی مراحل صدور پیش فاکتور، حمل و بارگیری و تحویل بار شما را با توجه به میزان خرید شما مهیا کنند به این صورت که مبدا بارگیری کارخانه و یا انبار مجموعه آهن پرایس باشد.

حداقل تناژ قابل خرید چقدر است؟

فرایند خرید در مجموعه آهن پرایس بسیار منعطف و متناسب با نیاز مشتریان می باشد و از این رو مشتریان می توانند برای کسب اطلاعات بیشتر در این خصوص با کارشناسان ما ارتباط برقرار کنند.

مرغوب ترین تیرآهن موجود در بازار کدام است ؟

تیرآهن ذوب آهن اصفهان به عنوان مرغوب ترین محصول داخلی شناخته می شود که شما می توانید به صورت روزانه قیمت این محصول را در سایت و کانال آهن پرایس مشاهده نمایید و برای خرید این محصول با شماره 54103-021 تماس حاصل نمایید و از راهنمایی کارشناسان مجموعه آهن پرایس بهره مند شوید.

تفاوت تیرآهن ذوب آهن با تیرآهن‌های متفرقه چیست ؟

تیرآهن ذوب آهن بالاترین دقت ابعادی و وزنی را دارد و از لحاظ وزنی نسبت به تیرآهن های داخلی دیگر سنگین تر می باشد و از جدول اشتال تبعیت می کند، از این رو از کیفیت بالاتری برخوردار می باشد اما تیرآهن های متفرقه شامل این خصوصیات نمی باشند.

ارسال کالا و تحویل آن به مقصد توسط مجموعه آهن پرایس چند روز زمان نیاز دارد ؟

بلافاصله پس از سفارش خرید کالا، فرایند هماهنگی حمل بار توسط کارشناسان آهن پرایس پیگیری می گردد و ارسال بار به اقصی نقاط کشور در کمترین زمان صورت می گیرد.

-

قیمت تیرآهن

ahanprice