صادرات ریالی متهم اصلی رکود

صادرات ریالی متهم اصلی رکود
صادرات ریالی متهم اصلی رکود

صادرات ریالی متهم اصلی رکود

به تحلیل آهن پرایس در اخبار بازار آهن، کارشناسان بازار طی بررسی های صورت گرفته به اتفاق متهم اصلی رکود بازار داخلی کاهش ارزش پول ملی و کاهش توان خرید مردم را نرخ صادراتی میلگرد آجدار به نرخ فروش ریال داخلی می دانند.

همانطور که میدانیم افزایش یا کاهش مقطعی قیمت آهن آلات در بازار فعلی، تاثیری در روند کلی تقاضای مصرفی و واقعی بازار داخلی نخواهد داشت و نمی تواند به عنوان درمان دائمی برای تولیدکنندگان ما تجویز شود. مشکل اصلی در حال حاضر اُفت شدید تقاضای مصرفی داخلی است که سبب اصلی آن راکد شدن معاملات مسکن و ملک می باشد و دلیل این موضوع را هم می بایست در 3 الی ۴ برابر شدن نرخ ملک و مسکن در مراکزی شهری و البته نرخ رشد بیشتر در شهرهای حاشیه‌ای تنها طی یکی دو سال اخیر جستجو نمود.

علت افزایش فزاینده مسکن و ملک هم بطور مشخص کاهش ارزش پول ملی و گرانی آهن آلات موجود در بازار طی همین بازه زمانی دیده می شود.

برخی از فعالان بازار بدون توجه به این روند سامان دهی با نگاه به منافع صنفی، الزام به بازگشت ارز حاصل از صادرات را به "موانع صادراتی" تعبیر می کنند. حال اینکه تحریم های ظالمانه و ناجوانمردانه آمریکا تا حدودی کشور را وادار به صادرات ارزان فروشی محصول نهایی یا فروش ریالی کرده است.

واقعیت جامعه در حال حاضر این است که  توان خرید ملک یا مسکن در این نرخ تورم برای جمع کثیری از اقشار ضعیف و حتی متوسط جامعه به شدت کاسته شده و بدیهی است که معاملات این حوزه تا مدت ها متوقف بماند؛ از این رو تخمین برخی کارشناسان بنابر آنچه در جراید آمده حداقل ۵ سال می باشد. این روزها تقریبا در اکثر بازارهای کالایی شاهد وضعیت این چنینی و کسادی شدید که گاها به تعطیلی کسب و کارها هم می انجامد هستیم؛ واقعیت موجود بر کوچک شدن سفره اکثریت مردم به سبب 3 الی ۴ برابری شدن نرخ ارز یا در واقع کاهش ارزش پول رسمی تنها طی ۲ سال اخیر و در مقابل روند منفی درآمد متاثر از رکود می باشد.اشتراک گذاری:

نظرات کاربران (5)

 • فرهاد
  فرهاد1398/05/29 - 14:20 پاسخ

  آقایی که فقط تولید کننده را گناهکار میدانی اگه در بطن تولید باشی میفهمی که به تولید کننده هم نمی صرفه ولی مجبور است چون تنها خودش نیست. کار باید از ریشه درست بشه متاسفانه ما بجای اینکه ایرادهای اصلی را بیابیم به همدیگر تهمت میزنیم ما باید هر جوری شده تولید داخلی رونق ببخشیم تا خام فروشی نشو د آنوقت هست که هم جانان بیکار نمی مانند و هم اینکه جنس مملکت را به چند برابر قیمت صادر میکنیم. اول از خودمآن شروع کنیم دوستان.

 • هوشنگ
  هوشنگ1398/05/29 - 08:18 پاسخ

  یعنی میشه آهن ارزون بشه 🙏 خدایا تو کمک کن😔

 • مجید
  مجید1398/05/29 - 00:57 پاسخ

  با سلام و خسته نباشید الان هزاران نفر ؛ دارای پروانه ساخت ؛ فقط منتظر کاهش قیمت هستند ؛ متاسفانه تولید کننده ی ما توقع دارد که قیمت بازار داخل با قیمت صادرات ؛ یکی باشد و به این نکته توجه ندارند که علت اصلی سودآوری صادرات فقط و فقط کاهش ارزش ریال هست ؛ این بی ارزش شدن پول هست که طمع تولید کننده رو برده بالا ؛ اگر تولید کننده و مسئولین دست اندرکار کمی تفاوت بین بازار داخل و صادرات قائل باشند و در بازار داخل قیمتها رو کاهش بدهند قطعا افزایش فروش خواهند داشت ! قطعا افزایش ساخت و ساز خواهیم داشت ؛ قطعا رونق کار برای قشر کارگر خواهیم داشت ؛ بسیاری از مردم ؛ پروانه به دست ، فقط منتظر کاهش قیمت هستند ؛ چرا مسئولین نمیخواهند قیمت آهن رو در داخل کاهش بدهند. مردم واقعا از این سیاست دولت ناراضی اند ؛ مردم از این مدل قیمت گذاری واقعا خسته شدند ؛ بابا این مردم همونایی هستند که همیشه و در همه. مناسبات در صحنه هستند ؛ این رفتار بدور از عدالت هست !!! سریعا چاره ای در جهت کاهش قیمت آهن در بازار داخل اندیشیده. شود لطفا.

 • احسان
  احسان1398/05/28 - 23:59 پاسخ

  امام حسین روز عاشورا فرمودند:این جماعت شکمهایشان از حرام پرشده،و به این جهت حرف حق در آ نها اثر نمیکند

 • سعید
  سعید 1398/05/28 - 16:12 پاسخ

  متهم اصلی کارخونه دارها ی طماع که از بدبخت کردن مردم سیر نمیشن . فقط به فکر سود بیشتر هستن . کسی به فکر مردم و جوان های که سرپناهی ندارن نیست ‌. چون خودشون اصلا نمیدونن مستاجری چی هست

ثبت نظر جدید

یک آواتار برای خود انتخاب کنید:
مسیریابی کانال تلگرام ۰۲۱-۵۴۱۰۳