صعود مجدد قیمت آهن

صعود مجدد قیمت آهن
صعود مجدد قیمت آهن

آهن پرایس: در روز گذشته دلار روند صعودی را در پیش گرفت و به کانال 26 هزار و 720 تومان رسید در پی همین روند صعودی بازار آهن نیز تحت تاثیر قرار گرفت و قیمت ها افزایشی شد. آنچه که در بازار روز گذشته چشمگیر بود این است که در ماه جاری برای دومین بار دلار وارد کانال 26 هزار تومان...

آهن پرایس: در روز گذشته دلار روند صعودی را در پیش گرفت و به کانال 26 هزار و 720 تومان رسید در پی همین روند صعودی بازار آهن نیز تحت تاثیر قرار گرفت و قیمت ها افزایشی شد. آنچه که در بازار روز گذشته چشمگیر بود این است که در ماه جاری برای دومین بار دلار وارد کانال 26 هزار تومان شده است و متاسفانه در حال حاضر دلار به نرخ 27 هزار تومان در حال نزدیک شدن می باشد و با این افزایش میزان نگرانی ها در مورد کاهش ارزش ریال را بیشتر خواهد کرد.

در روز چهارشنبه پس از چندین روز چشم انتظاری بالاخره رییس جمهور منتخب مردمی کابینه خود را معرفی کرد، اما همچنان مشخص نیست چه کسی میدان دار بانک مرکزی خواهد شد. احساس می شود شاید بازارساز به موقع حضور نیافته و با توجه به انتظارات تورمی ناشی از کسری بودجه و از سوی دیگر کاهش ارزش ریال منجر به افزایش سریع نرخ ارز شد.

در ادامه می توانید این خبر را نیز مطالعه کنید: بازار آهن تحت تاثیر نرخ ارز

نکته قابل توجه دیگر اینکه کاهش قیمت سنگ آهن پس از چند روز متوالی در روز گذشته متوقف شد که چنانچه این روند ادامه پیدا کند می توان انتظار داشت در هفته های پیشرو مانع ریزش قیمت مقاطع و شمش در بازار جهانی شود. حال آنکه بر اساس اخبار منتشره طرح زیر ساختی آمریکا در مجلس سنا تصویب شد و بر این اساس حداقل در بازار آمریکا متقاضیان از قیمت های بالا حمایت خواهند کرد.

در طی یک ماه و نیم اخیر برخی از فعالان بازار با نوسان گیری دلار بعضا سود و بعضا متضرر شدند روندهای روز گذشته بیانگر ادامه روند صعودی نرخ ارز بود اما هیچ کدام این روندها قوی نیست و هر روز امکان تغییر روند وجود دارد به خصوص در مورد نرخ ارز که هر لحظه تحت تاثیر اخبار مثبت خارجی است.

با بررسی قیمت روزانه آهن آلات مشاهده می شود مبادی فروش در روز گذشته قیمت میلگرد را با افزایش 50 الی 150تومانی اعمال کردند و تعداد کثیری نیز ثبات قیمتی را در پیش گرفتند، در بازار میلگرد سقف قیمتی روی نرخ 18 هزار و 200 تومان و کف قیمتی روی نرخ 17 هزار تومان از سوی دو شرکت اعلام گشت.

مبادی فروش قیمت نبشی و قیمت ناودانی را ثابت لحاظ کردند و شرکت ناب تبریز نیز دوبار اعلام قیمت داشت که در بار دوم 100 تومان افزایش را لحاظ کرد. قیمت تیرآهن نیز در بخش کیلو فروشی افزایش 100 تومانی و بعضا ثبات قیمتی رویت شد و در بخش شاخه فروشی  نیز در شاخه های پر فروش ثبات قیمتی و بعضا افزایش 20 الی 40 هزار تومانی و در یک محصول نیز کاهش 10 هزار تومانی رویت شد. در بازار پروفیل نیز خبرها حاکی از کاهش موجودی انبارها و کاهش تولیدات کارخانه هاست و در روز گذشته تعداد کمی از شرکت ها افزایش 100 الی 200 تومانی قیمت پروفیل را لحاظ کردند.

انتشار مطالب این سایت با ذکر منبع و درج لینک آزاد است.

امتیاز به این مطلب:
امتیاز: 5 از 5 - 1 رای

اشتراک گذاری:

ثبت نظر جدید

یک آواتار برای خود انتخاب کنید:

نظرات کاربران (0)

ساعت کاری به پایان رسیده است با ثبت درخواست ، کارشناسان ما در اولین فرصت با شما تماس می گیرند.