عقب نشینی نسبی قیمت آهن

عقب نشینی نسبی قیمت آهن
عقب نشینی نسبی قیمت آهن

آهن پرایس: بررسی های صورت گرفته بر نوسانات بازار آهن حاکی از آن است که با توجه به اعمال دامنه نوسان مثبت و منفی 3 درصد ازسوی بورس کالا برای مقاطع، معاملات روز گذشته چندان چشمگیر نبود و در این میان اجناسی که به فروش رسیدند روی نرخ پایه بودند. ازسوی دیگر...

آهن پرایس: بررسی های صورت گرفته بر نوسانات بازار آهن حاکی از آن است که با توجه به اعمال دامنه نوسان مثبت و منفی 3 درصد ازسوی بورس کالا برای مقاطع، معاملات روز گذشته چندان چشمگیر نبود و در این میان اجناسی که به فروش رسیدند روی نرخ پایه بودند. ازسوی دیگر، در بازار ارز شاهد تداوم روند نزولی نرخ دلار بودیم و قیمت دلار به کانال 21 هزار تومان وارد شد و در ساعاتی از روز به 21 هزار و 230 تومان رسید.

در نهایت همین دو عامل موجب شد تا روز گذشته در بازار آهن ، شاهد روند کاهشی با ثبات نسبی برخی محصولات باشیم. نکته حائز اهمیت دیگر آن است که همچنان در بازار با عدم تقاضا یا در صورت وجود، تقاضای اندک مواجه هستیم.

با این تفاسیر با نگاهی بر روند قیمت های اعلام شده از سوی تولیدکنندگان انواع مقاطع، شاهد ثبات همراه با کاهش در قیمت میلگرد بودیم؛ به این صورت که برخی از تولیدکنندگان میلگرد، قیمت های خود را بدون تغییر اعلام کردند، البته تعداد قابل توجهی هم به کاهش قیمت 50 الی 650 تومانی اقدام کردند. برخی نیز با اعلام قیمت دوم قیمت های خود را کاهش دادند. علت وجود کاهش در قیمت های اعلامی را می توان تقاضای اندک در بورس کالا در نظر گرفت.

در بازار نبشی نیز تولیدکنندگان این حوزه اغلب محصولات خود را 100 الی 300 تومان کاهش دادند و البته ثبات نیز در میان برخی از قیمت های نبشی دیده می شد. در بازار ناودانی نیز دقیقا همان شرایط موجود در بازار نبشی به چشم می خورد و محصولات این حوزه نیز کاهش 100 الی 200 تومانی را تجربه کردند.

در ادامه می توانید این خبر را نیز مطالعه کنید: سایه رانت بر قیمت سنگ آهن

در حوزه تیرآهن با آرامش در قیمت ها مواجه بودیم به این صورت که، قیمت تیرآهن کیلویی با کاهش 100 الی 200 تومانی همراه با ثبات قیمت در برخی از محصولات روانه بازار شد، در تیرآهن شاخه ای نیز قیمت ها در بیشتر سایزها بدون تغییر اعلام شدند و در یکی از سایزهای پر فروش شاهد کاهش 10 هزار تومانی بودیم.

قیمت پروفیل نیز پس از سپری کردن روزهای پرتنش، با کاهش همراه شد، به نحوی که کاهش قیمت 100 الی 600 تومانی همراه با ثبات قیمت در ضخامت 2 این محصول دیده می شد؛ در سایز سایزها نیز کاهش همراه با ثبات را شاهد بودیم. اما در این میان پروفیل های ورق گیلان با افزایش قیمت 200 الی 400 تومانی مواجه شدند. برخی از فعالان بازار بر این باورند که پروفیل با قیمت های حال حاضر متقاضی ندارد و فروشندگان ناچار به کاهش قیمت می باشند.

در پایان با توجه به تحلیل های صورت گرفته در اتاق خبر آهن پرایس، بازار آهن این هفته را در شرایط رکودی همراه با ثبات قیمت سپری کرد؛ اگر چه در برخی مبادی فروش شاهد نوسانات قیمت بوده ایم اما این نوسانات نتوانست منجر به تشویش در جو روانی حاکم بر بازار شود و متقاضیان خرید را تحریک نماید.

انتشار مطالب این سایت با ذکر منبع و درج لینک آزاد است.

امتیاز به این مطلب:
امتیاز: 5 از 5 - 1 رای

اشتراک گذاری:

ثبت نظر جدید

یک آواتار برای خود انتخاب کنید:

نظرات کاربران (0)

ساعت کاری به پایان رسیده است با ثبت درخواست ، کارشناسان ما در اولین فرصت با شما تماس می گیرند.