عوامل رشد تقاضا طی چند روز اخیر

عوامل رشد تقاضا طی چند روز اخیر
عوامل رشد تقاضا طی چند روز اخیر

عوامل رشد تقاضا طی چند روز اخیر

به گزارش آهن پرایس در اخبار بازار فولاد، عوامل متعددی در رشد میزان تقاضای موثر محصولات فولادی دخیل هستند. طی دو روز گذشته معاملات بورس کالا با عرضه انواع ورق های فولاد مبارکه پیگیری شد. در حالی که تابلوی اعلان لحظه ای قیمت با اختلال در نتایج مواجه شده بود، باز هم آمارها حاکی از حضور قدرتمند تقاضا برای این محصولات بود.

عوامل متعددی در رشد تقاضا برای محصولات فولادی دخیل هستند که از جمله آنها می توان به بازگشت قیمت محصولات صادراتی کشور از کف های حساس قیمتی و انتظار برای بهبود وضعیت بازارهای جهانی اشاره کرد. معاملات روز دوشنبه 15 بهمن ماه در بورس کالا با عرضه 5 دسته از ورق های تولیدی فولاد مبارکه اصفهان پیگیری شد. حجم عرضه ورق گرم B بیش از 81 هزار تن و حجم تقاضا برای این محصول نزدیک به 120 هزار تن بود. همین امر نشان می دهد که رقابت برای این محصول سبب شده تا قیمت پایانی آن در محدوده کیلویی 4489 تومان قرار بگیرد. قیمت این محصول نسبت به معاملات یکم بهمن ماه 4.5 درصد رشد داشته است.

معاملات ورق گرم C، 25520 تن با قیمت پایه 3719 تومان بود که در جبهه تقاضا با حجم 43670 تنی مواجه شد. با مقایسه این محصول طی روز اخیر و معاملات قبل از آن به این نتیجه می توان رسید که قیمت پایانی این محصول 11 درصد رشد داشته است. در این جلسه همچنین محصولات دیگری همچونورق گالوانیزه و قلع اندود مورد معامله قرار گرفت که حجم عرضه ورق گالوانیزه 4 هزار تن و ورق قلع اندود 1800 تن بود. در پایان کل مبلغ حاصل از فروش محصولات فولاد مبارکه در جلسه  بورس کالا رقمی بالغ بر ۶۲۵ میلیارد تومان بوده است که این ارقام به صورت مجزا از هم در گزارش‌های مالی سال آینده لحاظ خواهند شد.

برای اطلاع از قیمت روز آهن آلات در کانال تلگرام آهن پرایس عضو شوید. 

پرینت صفحه لیست قیمت ها در تلگرام کانال آهن خبر

نظرات کاربران (0)

ثبت نظر جدید

یک آواتار برای خود انتخاب کنید:
مسیریابی کانال تلگرام ۰۲۱-۵۴۱۰۳