فاصله حرف تا عمل در بازار آهن

فاصله حرف تا عمل در بازار آهن
فاصله حرف تا عمل در بازار آهن

فاصله حرف تا عمل در بازار آهن

شاید شما نیز بارها خبرهای حاکی از چالش های داخلی بازار آهن را شنیده باشید! مشکلاتی که همچنان پابرجا باقی مانده و موجب نابودی بسیاری از واحدها شده و از سوی دیگر فریاد متقاضیان مصرفی را نیز به اوج رسانده است. ارائه گزارشاتی از بررسی های میدانی به آهن پرایس، مرجع اخبار بازار آهن نشان می دهد که با وجود افزایش سختگیری های گمرک، صادرات همچنان در حال انجام است.

آمارها حاکی از آن است که با وجود بسته بودن راه های صادراتی طی ماه اخیر، صادرات در خرداد ماه جانی دوباره گرفته و مرزهای سومار و شلمچه بیشترین میزان عبور بارهای صادراتی را به خود تخصیص داده اند. سوالی که این روزها ذهن متقاضیان مصرفی را به خود مشغول کرده، دلایل اصلی کاهش قیمت ها می باشد. آیا کاهش قیمت آهن آلات وابسته به کاهش نرخ دلار است؟ آیا تحریمات پیش رو موجب شده تا شاهد روند نزولی قیمت ها باشیم؟ آیا محدودیت های صادراتی سدی مقابل افزایش بی رویه قیمت ها شده است؟ و سوالاتی از این دست که در میان مصرف کنندگان باب شده است.

اما اتفاقات رخ داده در بازار هیچ همبستگی معناداری را با پرسش های فوق نشان نمی دهد. چراکه با وجود تحریم ها و موانع صادراتی هنوز هم شاهد صادرات محصولاتی همچون میلگرد آجدار و تیرآهن هستیم. از نگاه بسیاری از مصرف کنندگان کاهش صادرات برابر است با کاهش قیمت های داخلی اما آنچه که طی هفته جاری با وجود کاهش قیمت ها شاهد آن بودیم، افزایش خروج از مرز بارهای صادراتی می باشد.

از سوی دیگر مسئله ی تحریم ها عنوان می شود که در گذشته نیز با آن مواجه بودیم و اثرگذاری آن را به صورت محدود و گذرا در وضعیت بازار آهن دیده ایم که پس از گذشت زمان تأثیر آن کمرنگ تر شده است. تنها مسئله ای که در این میان بیشتر به چشم می آید، کاهش تقاضای داخلی می باشد که موجب روند نزولی قیمت ها شده است؛ البته این امر نیز ممکن است با عکس العمل متفاوتی از سوی تولیدکنندگان مواجه گردد.

برای اطلاع از قیمت روز آهن آلات در کانال تلگرام آهن پرایس عضو شوید.اشتراک گذاری:

نظرات کاربران (10)

 • صحرائی
  صحرائی1398/03/24 - 01:49 پاسخ

  قیمت‌ واقعی‌ میلگرد‌ ۳۵۰۰‌ تومان‌ است‌ .فعلا‌ خرید‌ نکنید‌.

 • وحید د،،،،،،
  وحید د،،،،،،1398/03/23 - 17:40 پاسخ

  چه صادرات بشه،چه نشه،حداقل کاری که میتونیم بکنیم،نمیخریم،تا بیاد ۳۰۰۰،بذار کشور بخوابه!!!

 • محسن
  محسن1398/03/23 - 17:26 پاسخ

  دوستان خرید ما ۳۰۰۰تا ۳۲۰۰ باشه و لطفا عجول نباشید ک ترامپ باماست 😉😜😁

 • حسن نصیری
  حسن نصیری1398/03/23 - 15:05 پاسخ

  چرا تولید کنندگان اینقدر طمع دارند ؟ چرا قیمتشون را منصفانه نمیکنند؟

 • جاوید
  جاوید 1398/03/23 - 14:47 پاسخ

  صادرات هم باشه عین قبل دستشون باز نیست. عین نفت که بشکه ای ۱۵ دلار میدن اونم باید مفت بدن تا طرف خارجی ترغیب بشه ریسک تحریم آمریکا رو به جون بخره و وارد کنه

 • خریدار
  خریدار1398/03/23 - 13:58 پاسخ

  دوستان بشتابید مطمعن باشید از این پایین نمیاد باز دلار میره بالا

 • gh
  gh1398/03/23 - 13:42 پاسخ

  مثلا میخواین بگین قیمتها رو کاهش دادیم بیاین بخرید. این ارقام کاهش نیست. کاهش اصلی رو خواهید دید اونم زیر 3 هزار تومان

 • محمد
  محمد1398/03/23 - 12:40 پاسخ

  کمبود تقاضای داخلی اصلی ترین گزینه پایین آمدن نرخ هاست ،در تحلیل های قبل هم اشاره کردم افزایش هزینه ساخت و قوانین جدید شهرداری ها برای صدور مجوز ساخت که کاهش سقف تراکم و افزایش جرایم اضافه ساخت باعث شده تا سازندگان تمایلی به شروع پروژه جدید نداشته باشند وفقط پروژه های نیمه کاره متقاضی بازار هستند با این اوصاف بزودی شاهد رکود بازار مصالح ساختمانی بطور کلی خواهیم بود و البته متعاقبا بیکار شدن نیروی کار وابسته به صنعت ساخت و ساز ,,,

 • م
  م1398/03/23 - 12:38 پاسخ

  اون صادراتی که شما میفرمایید پرایس عزیز، مربوط به قراردادهای گدشته اس ، تحریم فولاد حدود یه ماه شروع میشه، خودتون رو گول نزنید ، الان دیگه عصر حجر نیست ، این حرفتون رو کسی باور نمیکنه، قیمت ها ریزش شدیدی خواهد داشت به امید خدا

 • میراحمدی
  میراحمدی1398/03/23 - 12:08 پاسخ

  اینم آخرین زور کارخانه دارها که میخوان بگن راه صادرات بازه و با جو روانی دوباره مردم رو ترغیب به خرید کنن . این کاهش قیمت ها فقط به خواست خداست که باعث شد تحریم ها اعمال بشه که احتکار کنندگان تنبیه بشن .واگر نه که تو ماه های قبلم تقاضای داخلی ضعیف بود . ان شالله قیمت ها از اینم پایین تر میاد .

ثبت نظر جدید

یک آواتار برای خود انتخاب کنید:
مسیریابی کانال تلگرام ۰۲۱-۵۴۱۰۳