موج تخفیفات در بازار آهن

موج تخفیفات در بازار آهن
موج تخفیفات در بازار آهن

آهن پرایس: بازار ارز در دو روز اخیر با این روندی کاهشی که در پیش گرفته است، نرخ دلار با توجه به آخرین اعلامی روز گذشته به 24 هزار و 500 تومان رسیده که نسبت به روز شنبه کاهش 800 تومانی داشته است. و نرخ فروش اسکناس دلار روی تابلوی صرافی ملی هم با رقم ...

آهن پرایس: بازار ارز در دو روز اخیر با این روندی کاهشی که در پیش گرفته است، نرخ دلار با توجه به آخرین اعلامی روز گذشته به 24 هزار و 500 تومان رسیده که نسبت به روز شنبه کاهش 800 تومانی داشته است. و نرخ فروش اسکناس دلار روی تابلوی صرافی ملی هم با رقم 24 هزار و 246 تومان اعلام شد. ریزش نرخ دلار بار دیگر سبب رکود در بازار آهن و فولاد شد. نکته حائز اهمیت این است که این وقایع در حالی رخ داده که هنوز سیگنال مثبت واقعی در زمینه های برجام و آزاد شدن پول‌های بلوکه‌ شده ایران دیده نشده است . 

در بازار آهن نیز فعالان و مشتریان این بازار با توجه به روند کاهشی نرخ دلار از خرید منصرف شده و همچنین برخی تولیدکنندگان و حتی بنگاه داران نیز که از کاهش چشم گیر قیمت ها هراس دارند، اقدام به ارائه تخفیفات قابل توجهی کردند. اما از سوی دیگر برخی از بنگاه داران و بخصوص تولیدکنندگان به تداوم روند کاهشی نرخ دلار امیدی ندارند و این یعنی به عدم کاهش شدید قیمت آهن آلات در روزهای آینده امیدوارند و پس با این حساب کاهش آنچنانی در نرخ های محصولات خود اعمال نمیکنند. در این میان اما هستند کسانی که در وجود رکود به مشتریان واقعی تخفیفات مناسبی ارائه می کنند مجموعه آهن پرایس نیز با درک شرایط اقتصادی جامعه که سبب افت پروژه های ساختمانی شده است در تلاش است با ارائه بهترین کیفیت و پایین ترین قیمت مشتریان و مخاطبان بازار آهن را حمایت نماید. 

در ادامه می توانید این خبر را نیز مطالعه کنید : انتظارات کاهشی فعالان بازار آهن

به هر حال در روز گذشته براساس قیمت‌های اعلامی درب کارخانه نوردکاران فولادی؛ اکثر تولیدکنندگان میلگرد آجدار، قیمت میلگرد را نسبت به روزهای گذشته ثابت نگه داشتند و البته تعداد زیادی از شرکت‌های این حوزه نیز قیمت‌هایشان را بین ۵۰ تا ۲۵۰ تومان کاهش دادند؛ همچنین محدوده قیمتی میلگرد ۱۴ آجدار در بازار آزاد نیز در کانال ۱۲٫۵ تا ۱۳٫۶ هزار تومان قرار گرفته است. در روز گذشته همچنین بیشتر تولیدکنندگان محصولات حوزه نبشی و ناودانی قیمت محصولاتشان را ثابت نگه داشتند، اما بعضا شاهد افت ۱۰۰ تا ۳۰۰ تومانی نرخ سایزهای مختلف نبشی و ناودانی شرکت‌های مختلف بودیم.

امروز همچنین عمده تولیدکنندگان قیمت تیرآهن را ثابت اعلام کردند و برخی شرکت‌ها از جمله ماهکار فلز اشتهارد نرخ محصولاتشان را ۱۰۰ تومان کمتر کردند. در میان نرخ‌های اعلامی برای تیرآهن ذوبی در بنگاه‌های تهران نیز با وجود نوسان قیمت هر شاخه از سایزهای پرفروش این محصول نسبت به روزهای گذشته  بین ۱۰ تا ۲۰ هزار تومان کاهش یافت.اما در میان تولیدکنندگان قوطی و پروفیل بیشتر شرکت‌ها قیمت پروفیل را ثابت نگه داشتند و بعضی از تولیدکنندگان این حوزه هم به کاهش ۵۰ تا ۲۰۰ تومانی نرخ سایزهای مختلف پروفیل‌های خود پرداخته‌اند؛ محدوده قیمتی پروفیل با ضخامت ۲ نیز بسته به ورق استفاده‌ شده و شرکت تولیدکننده در کانال ۲۱٫۶ تا ۲۲٫۸ هزار تومان قرار گرفته است. همچنین قیمت ها در حوزه لوله از جمله قیمت لوله داربستی با کاهش بین 100 تا 200 تومان همراه بوده است و قیمت لوله مانیسمان و قیمت لوله درزدار همچنان ثابت باقی ماندند.

انتشار مطالب این سایت با ذکر منبع و درج لینک آزاد است.

امتیاز به این مطلب:
امتیاز: 0 از 5 - 0 رای

اشتراک گذاری:

ثبت نظر جدید

یک آواتار برای خود انتخاب کنید:

نظرات کاربران (0)

ساعت کاری به پایان رسیده است با ثبت درخواست ، کارشناسان ما در اولین فرصت با شما تماس می گیرند.