موج جدید افزایش قیمت ها در بازار آهن

موج جدید افزایش قیمت ها در بازار آهن
موج جدید افزایش قیمت ها در بازار آهن

آهن پرایس: بررسی های صورت گرفته از روند بازار ارز در روز گذشته حاکی از آن بود که نرخ ارز در این روز به کانال 25 هزارتومان بازگشت و در ساعاتی از روز روی رقم 25 هزار و 30 تومان قرار گرفت. در مقابل در بازار آهن نیز شاهد افزایش قیمت آهن در این بازار بودیم. محدودیت های حوزه برق...

آهن پرایس: بررسی های صورت گرفته از روند بازار ارز در روز گذشته حاکی از آن بود که نرخ ارز در این روز به کانال 25 هزارتومان بازگشت و در ساعاتی از روز روی رقم 25 هزار و 30 تومان قرار گرفت. در مقابل در بازار آهن نیز شاهد افزایش قیمت آهن در این بازار بودیم. محدودیت های حوزه برق مجددا برای کارخانه های فولادی اعمال شد و از طرف دیگر اینطور به نظر می رسد که همچون هفته های اخیر، این هفته نیز در بورس کالا عرضه شمش نداریم و فقط ورق فولاد مبارکه به فروش گذاشته می شود؛ این عوامل موجب شد تا موج جدیدی از افزایش قیمت آهن آلات از سر گرفته شود؛ لازم به ذکر است که افزایش قیمت شمش القایی نیز در نوسانات قیمتی بازار آهن بی تاثیر نبوده است.

در این بین برخی از فعالان حوزه آهن و فولاد اظهار کرده اند که از آنجایی که فروشندگان پروفیل پیش بینی کرده اند که قیمت ورق افزایش خواهد داشت، از این رو از فروش محصولات خود خودداری می کنند. سازمان هواشناسی پیش بینی کرده است که از گرمای موجود در هوا کاسته خواهد شد و همین مسئله منجر به کاهش مصرف و افزایش دیماند برق برای واحدهای فولادی می شود و به همین واسطه احتمال اینکه وضعیت تولید در این بخش از هفته جاری بهبود یابد وجود دارد.

در ادامه می توانید این خبر را نیز مطالعه کنید: جو متشنج قیمت آهن آلات

با این تفاسیر، روز گذشته و براساس قیمت های روزانه ای که از سوی مبادی فروش انواع آهن آلات اعلام می گردد، شاهد افزایش قیمت میلگرد بودیم، به این صورت که مبادی فروش میلگرد قیمت محصولات خود را چیزی حدود 150 الی 500 تومان افزایش دادند و حتی برخی در این میان به اعلام قیمت دوم و به این واسطه افزایش قیمت اقدام کردند. بیشترین قیمت اعلامی 18 هزار و 155 تومان و کف قیمت نیز رقمی برابر با 16 هزار و 900 تومان بود.

در بخش دیگری از بازار، قیمت نبشی و قیمت ناودانی نیز با افزایش 100 الی 400 تومانی همراه بود و برخی نیز از اعلام قیمت محصولات خود در این حوزه خودداری کردند. قیمت تیرآهن در بخش کیلویی چیزی حدود 50 الی 300 تومان افزایش داشت و در مقابل در بخش شاخه ای، شاخه های تیرآهن ذوبی 10 الی 40 هزارتومان افزایش را شاهد بودند. قیمت پروفیل نیز همچون سایر محصولات با افزایش همراه بود؛ قیمت این محصول در ضخامت 2 با افزایش 100 الی 300 تومانی همراه بود و در سایر سایزها افزایش 700 تومانی نیز به چشم می خورد.

انتشار مطالب این سایت با ذکر منبع و درج لینک آزاد است.

امتیاز به این مطلب:
امتیاز: 5 از 5 - 1 رای

اشتراک گذاری:

ثبت نظر جدید

یک آواتار برای خود انتخاب کنید:

نظرات کاربران (1)

  • فرهاد
    فرهاد1400/05/05 - 11:26 پاسخ

    اینها از کجا می‌دانند که گرون خواهد شد و فروش نمی‌کنند. اینها همان رانتخواران هستند که دستشان به جاهایی بند هست. و با جو منفی که میدن ناخودآگاه سبب گرانی می‌شوند. تعزیرات باید به انبارهای آنان برود و آنها را مجبور کند تا موجودی انبار را بفروشد بعد از آن با قیمت تازه کار کنند. حیف بر ما مصرف کنندگان که با این قیمت‌ها خرید میکنیم. اگر یک ماه هیچکس خریدی انجام ندهد آنان مجبور می‌شوند قیمتشان را پایین بیاورند. آقای رئیسی از دیروز با دلالان سیمان و آهن اتمام حجت کرده انشالله از هفته بعد پوزه برهم زنندگان بازار به خاک مالیده خواهد شد

ساعت کاری به پایان رسیده است با ثبت درخواست ، کارشناسان ما در اولین فرصت با شما تماس می گیرند.