ناپایداری قیمت محصولات فولادی

ناپایداری قیمت محصولات فولادی
ناپایداری قیمت محصولات فولادی

ناپایداری قیمت محصولات فولادی

وضعیت این روزهای بازار فولاد به قدری ناپایدار شده است که طی یک روز کاری شاهد نوسانات قابل توجهی در بازار بودیم. به گزارش آهن پرایس در اخبار بازار فولاد، اخیرا شرایط در بازار فولاد چنان ناپایدار شده که طی یک روز کاری سه حالت افزایشی، کاهشی و ثبات قیمتی قابل رصد است که این امر روی تولید و برنامه ریزی تولید محصولات فولادی نیز اثرگذار است.

کاهش تقاضای مصرفی در بازار فولاد موضوع چندان جدیدی نیست و در این برهه زمانی تولیدکنندگان سعی می کنند که اقدامات متنوعی را برای جذابیت خرید انجام دهند. اما در شرایط کنونی و با نزدیکی به سال جدید، کارخانه ها و تولیدکنندگان نمی خواهند فرصت های خود را از دست بدهند تا بتوانند در چنین شرایطی بازار شب عید خود را حفظ کنند و هزینه های خود را اعم از پرداخت حقوق کارگران و کارمندان بر بیایند.

در شرایط فعلی که بازار دچار سردرگمی شده است باید به فکر بهبود روند این صنعت فولاد باشیم؛ به منظور این کار باید به فکر جذب سرمایه های جدید بود تا بتوان حجم نقدینگی را به سمت تولید هدایت کرد. این امر مشهود است که تداوم در عدم جذب نقدینگی برای تولیدکنندگان فولادی می تواند موجب عمیق تر شدن رکود در روزهای زمستانی سال شود؛ از این رو شرایط بازار از زمان حال نگران کننده تر خواهد بود.

تجربه سال های اخیر در بازارهای کالایی این قاعده کلی را نشان داده است که پس از یک بازه زمانی رکود عمیق که در پی آن افزایش قیمت ها رخ خواهد داد، بازار دیگر به مسیر عادی باز نخواهد گشت و اگر هم پس از بازه زمانی قیمت ها کاهشی شود، دیگر به قیمت پایه قبلی باز نخواهد گشت. از این رو خریدار برای اینکه ضرر نکند، اقدام به خرید می نماید اما این خریدها واقعی نیستند و از روی اجبار و صرفا رفع تکلیف انجام می گردد. وضعیت بازار فولاد طی روزهای جاری و ناپایداری قیمت آهن آلات از جمله قیمت میلگرد آجدار، موجب شده تا مصرف کننده واقعی دست نگه دارد اما باز هم شاهد ادامه روند معاملات در بازار هستیم.

برای اطلاع از قیمت روز آهن آلات در کانال تلگرام آهن پرایس عضو شوید. 

پرینت صفحه لیست قیمت ها در تلگرام کانال آهن خبر

نظرات کاربران (4)

 • احمد
  احمد1397/10/16 - 10:24 پاسخ

  این فقط جو روانی است تحریم خرید -##

 • بهزاد م
  بهزاد م1397/10/15 - 21:09 پاسخ

  سلام عوامل آهن پرایس که برای‌جذب مشتری دست به هر کاری میزنید در حال حاضر هیچ خرید کلان از کارخانه ها وجود نداره من خودم در کارخونه فولاد کار میکنم پس الکی جو ندید قیمتها باید زیر ۳ هزار بیاد

 • محمدم
  محمدم1397/10/15 - 12:05 پاسخ

  سلام.آهن پرایس عزیز چرا جو ایجاد میکنی.کدوم خرید.کدوم ساخت و ساز . خودتونم خوب میدونید انبارها پر و خریدار اندک/بیخود جو روانی ایجاد نکنید دوستان فقط تحریم خرید

  • رضا
   رضا1397/10/16 - 10:34

   دولت باید حامی مردم باشد چرا هیچ اتفاقی نمیفته واقعا چرا ؟؟؟؟؟؟؟؟؟

ثبت نظر جدید

یک آواتار برای خود انتخاب کنید:
مسیریابی کانال تلگرام ۰۲۱-۵۴۱۰۳