پیش بینی قیمت آهن

پیش بینی قیمت آهن
پیش بینی قیمت آهن

آهن پرایس: بررسی های صورت گرفته بر روند هفتگی بازار آهن حاکی از آن است که، بازار طی مدت زمان هفته ای که گذشت متاثر از تداوم روند کاهشی نرخ ارز شرایطی نسبتا نزولی را سپری کرد؛ به این صورت که متوسط قیمت تیرآهن 14 با کاهش حدود 250 تومان به 14 هزارتومان...

آهن پرایس: بررسی های صورت گرفته بر روند هفتگی بازار آهن حاکی از آن است که، بازار طی مدت زمان هفته ای که گذشت متاثر از تداوم روند کاهشی نرخ ارز شرایطی نسبتا نزولی را سپری کرد؛ به این صورت که متوسط قیمت تیرآهن 14 با کاهش حدود 250 تومان به 14 هزارتومان و متوسط قیمت میلگرد 14 نیز با کاهش 169 تومانی به نرخ 13 هزار و 830 تومان رسید.

از سوی دیگر، با رکود 200 دلاری سنگ آهن در بازارهای جهانی مواجه هستیم و به واسطه این موضوع این احتمال وجود دارد که محصولات تخت در هفته جاری روند صعودی داشته باشند، البته در این میان بر اساس پیش بینی هایی از سوی برخی از موسسات این احتمال نیز وجود دارد که از نیمه دوم سال جاری میلادی بازار به اصلاحیات وارد شود. یکی از عوامل اصلی این مسئله نیز کاهش اثر بسته دولت چین در جهت توسعه زیر ساخت ها عنوان شده است.

اما در بازار ارز پس از آن که نرخ دلار با ریزش قابل توجهی مواجه شد و در روزهایی از هفته گذشته به کانال 20 هزارتومان وارد شد، در این میان از دلار 17 هزارتومانی صحبت بود؛ اما این آمار دوام چندانی نداشت و مجددا به نزدیکی کانال 22 هزارتومان رسید.

مذاکرات وین را می توان فاکتور اصلی تعیین نرخ ارز دانست؛ از این مذاکرات خبرهای ضد ونقیضی به گوش می رسد، به این صورت که طرف ایرانیان خبر از پیشرفت خوب می دهند اما در مقابل طرف آمریکایی معتقد است برای حل اختلافات موجود به زمان بیشتری نیاز است. در هر صورت درصورت تداوم روند موجود در مذاکرات احتمال نوسان نرخ ارز بین کانال 20 الی 22 هزارتومان در هفته جاری وجود خواهد داشت.

در ادامه می توانید این خبر را نیز مطالعه کنید: عقب نشینی نسبی قیمت آهن

به نظر نمی رسد که این هفته نیز با نتیجه بخش بودن مذاکرات مواجه شویم زیرا برخی از کارشناسان بر این باورند که خبرهای خوب از این مذاکرات با شکل گیری فضای انتخابات هم زمان خواهد شد تا به این واسطه بر فضای سیاسی کشور تاثیرگذار باشد.

در صورت صحت داشتن اظهارات فوق، همزمان شدن نتایج مذاکرات و فاز اصلاح قیمت های جهانی از خرداد ماه می تواند منجر به کاهش چشمگیر قیمت بازار فولاد ایران شود. لازم به ذکر است که در خرید های مدت دار توجه به این نکته می تواند تاثیرات خوبی داشته باشد. در هر صورت هفته جاری نیز بازار از یک سو همچنان گرفتار گفتگوهای وین و از سوی دیگر قیمت های جهانی خواهد بود.

با درنظر گرفتن تداوم عدم تقاضا و حذف این عامل در محاسبات بازار، این هفته با دو نیمه در بازار مواجه خواهیم بود؛ اغلب روزها شاهد ثبات نسبی خواهیم بود و در روزهایی که نرخ ارز کاهشی است با ثبات نسبی رو به پایین مواجه می شویم. لازم به ذکر است که با توجه به افزایش قیمت های بین المللی، اگر بورس کالا به تحریک قیمتی اقدام کند و نرخ پایه افزایش یابد، قیمت ها در بازار آهن اندکی رشد خواهند داشت.

انتشار مطالب این سایت با ذکر منبع و درج لینک آزاد است.

امتیاز به این مطلب:
امتیاز: 5 از 5 - 1 رای

اشتراک گذاری:

ثبت نظر جدید

یک آواتار برای خود انتخاب کنید:

نظرات کاربران (0)

ساعت کاری مجموعه به پایان رسیده است لطفا اطلاعات خود را برای دریافت مشاوره اختصاصی وارد نمایید.

درخواست مشاوره تلفنی