کاهش قیمت محصولات ذوبی در بورس کالا

کاهش قیمت محصولات ذوبی در بورس کالا
کاهش قیمت محصولات ذوبی در بورس کالا

کاهش قیمت محصولات ذوبی در بورس کالا

روز گذشته محصولات ذوب اهن اصفهان پس از فراز و نشیب های بسیار در بورس کالا با 10 درصد افت قیمت پایه عرضه گردید.

به گزارش اهن پرایس در اخبار بازار اهن، آنچه در این دوره از عرضه های در بورس کالا قابل توجه است، عرضه 700 تنی یک سبد تیرآهن 14 ذوبیمی باشد که رقابت بسیاری را در بورس ایجاد کرد. همچنین سبد ترکیبی تیرآهن های 14و16و18 و همچنین میلگرد 16 با استقبال خوبی از سوی خریداران مواجه شد. روز گذشته تیرآهن سنگین ذوبی نیز در بورس عرضه گردید. با توجه به ترکیب مناسب سبد های عرضه شده و همچنین حذف محصولات نرمال و سایز های کم مصرف از داخل سبد ها، رقابت در بورس شدت گرفت که موجب از بین رفتن کاهش 10 درصدی قیمت پایه محصولات شد. طبق قوانین بورس، پیش بینی وضعیت بازار آهن در بورس کالا حاکی از افزایش قیمت پایه محصولات در عرضه های بعدی می باشد. چرا که در صورت انجام معاملات و ایجاد رقابت، در دوره بعدی طبق قوانین، نرخ پایه محصولات عرضه شونده افزایش می یابد.

با وجود اینکه عرضه محصولات ذوبی در بورس کالا کاهش 10 درصدی قیمت پایه را نشان می دهد، اما با توجه به عرضه های نامنظم طی بیست روز اخیر و باز بودن سقف رقابتی خرید، بی تردید این قیمت پایه تاثیری در قیمت نهایی محصولات نخواهد داشت. همچنین بدلیل عرضه های کارشناسی شده طی بیست روز گذشته، و عدم عرضه مقاطع طویل ازجمله تیرآهن در این بازه زمانی، استقبال از سبد های عرضه شده در این دوره از بورس کالا قابل پیش بینی بوده است.

دلایل افزایش میزان استقبال در بورس روز گذشته را می توان دو عامل دانست. دلیل اول ورود خریداران جدید با کد بورس های جدید به عرضه رقابت در هفته جاری، و دوم ترکیب مناسب سبد های عرضه شده و حذف محصولات نرمال و کم مصرف از سبد ها.

پیش بینی قیمت میلگرد ذوبی در این دوره 4400 تومان کف قیمت و میلگرد های مرغوب نوردی ۴۳۰۰ و کف قیمت تیرآهن ۱۴ در حدود۵۲۰۰ و قیمت روز تیرآهن ۱۶ و ۱۸ ذوبی ۴۱۰۰ می باشد.

شما می توانید به منظور اطلاع از آخرین پیش بینی وضیعت بازار آهن، تحلیل بازار آهن و خرید آهن آلات به سایت آهن پرایس مراجعه نمایید.

برای اطلاع از قیمت روز آهن آلات در کانال تلگرام آهن پرایس عضو شوید.

پرینت صفحه لیست قیمت ها در تلگرام کانال آهن خبر

نظرات کاربران (0)

ثبت نظر جدید

یک آواتار برای خود انتخاب کنید:
مسیریابی کانال تلگرام ۰۲۱-۵۴۱۰۳