دو روی متفاوت بازار آهن آلات طی هفته گذشته

دو روی متفاوت بازار آهن آلات طی هفته گذشته
دو روی متفاوت بازار آهن آلات طی هفته گذشته

به گزارش آهن پرایس در تحلیل بازار آهن، بازار آهن آلات طی هفته گذشته دو روی متفاوت از خود نشان داد. نیمی از هفته شاهد افزایش قیمت محصولات فولادی علی الخصوص قیمت روز میلگرد بودیم و نیمی دیگر در ثبات و کاهش اندک بسر می برد. در روز شنبه قیمت میلگرد ها حدود 20 تا 40 تومان افزایش یافت. در هفته گذشته قیمت میلگرد ذوب آهن اصفهان نیز با پیروی از نوسانات بازار، قیمت هایش 

به گزارش آهن پرایس در تحلیل بازار آهن، بازار آهن آلات طی هفته گذشته دو روی متفاوت از خود نشان داد. نیمی از هفته شاهد افزایش قیمت محصولات فولادی علی الخصوص قیمت روز میلگرد بودیم و نیمی دیگر در ثبات و کاهش اندک بسر می برد.

در روز شنبه قیمت میلگرد ها حدود 20 تا 40 تومان افزایش یافت. در هفته گذشته قیمت میلگرد ذوب آهن اصفهان نیز با پیروی از نوسانات بازار، قیمت هایش را افزایش داد. قیمت میلگرد سایز 12 کارخانه ذوب آهن اصفهان 2850 تومان اعلام شد، این در حالی است که هفته ماقبل ان قیمت این مقطع فولادی 2834 تومان اعلام شده بود که شاهد افزایش 20 تومانی این محصول بوده ایم. به عقیده برخی کارشناسان، از مهم ترین دلایل افزایش قیمت ها در بازار اهن الات می توان به افزایش قیمت شمش طی روز های پایانی هفه گذشته و افزایش تقاضا های انباری اشاره کرد.

طی این روز ها، قیمت شمش بطور میانگین 60 تومان افزایش یافت و با قیمت 2230-2270 تومان خرید و فروش شد. بازار ورق ها نسبتا ثابت بود و طی هفته گذشته تقریبا نوسانی در این بازار مشاهده نشده است.

اما روز یکشنبه با ادامه این روند، دوباره قیمت میلگرد ها افزایش یافت. قیمت روز میلگرد حدود 20 تومان با افزایش مواجه شد. اما بر خلاف افزایش قیمت میلگرد ها، قیمت شمش و قیمت ورق ها در روز یکشنبه ثابت اعلام شد.

روز دوشنبه نیز با توجه به عرضه شمش فولاد خوزستان در بورس کالا، باز هم شاهد تغییراتی در بازار بوده ایم. طی روز دوشنبه 20 هزار تن شمش فولاد خوزستان با قیمت پایه 20800 ریال در بور س کالا عرضه شد که با تقاضای نسبتا زیاد 51000 تن همراه بود. در این راستا شاهد رقابتی شدن بازار شدیم و بیشترین نرخ فروش شمش فولاد خوزستان قیمت 21660 تومان و میانگین قیمت 2141 تومان بود که در این بازار به ثبت رسید.

برای اطلاع از قیمت روز آهن آلات در کانال تلگرام آهن پرایس عضو شوید

انتشار مطالب این سایت با ذکر منبع و درج لینک آزاد است.

امتیاز به این مطلب:
امتیاز: 0 از 5 - 0 رای

اشتراک گذاری:

نظرات کاربران (0)

ثبت نظر جدید

یک آواتار برای خود انتخاب کنید: