تقابل قیمت آهن و نرخ ارز

تقابل قیمت آهن و نرخ ارز
 تقابل قیمت آهن و نرخ ارز

آهن پرایس: در روز گذشته نرخ ارز از 27 هزار تومان عبور کرد و دلار به کانال 27 هزار و 700 تومان رسید اما روند بازار آهن همچنان کاهشی است و فروشندگان آهن قیمت ها را همچنان کاهشی اعلام می دارند. نرخ ارز از 2 روز پیش و رشد شبانه معاملات پشت خطی پس از 10 روز دوباره روند صعودی...

آهن پرایس: در روز گذشته نرخ ارز از 27 هزار تومان عبور کرد و دلار به کانال 27 هزار و 700 تومان رسید اما روند بازار آهن همچنان کاهشی است و فروشندگان آهن قیمت ها را همچنان کاهشی اعلام می دارند.

نرخ ارز از 2 روز پیش و رشد شبانه معاملات پشت خطی پس از 10 روز دوباره روند صعودی را در پیش گرفته است، دلیل اصلی افزایش نرخ ارز مسائل غیر اقتصادی می باشد به طور مثال گزارش آژانس بین المللی انرژی اتمی که منجر به افزایش برخی تنش ها در موضوع پرونده هسته ای است. 

از سوی دیگر عدم استقبال در عرضه های بورس کالا نیز بر جو روانی بازار موثر بوده و منجر به ادامه کاهش قیمت ها شده است، بعضا برخی از مصرف کنندگان همچنان چشم انتظار میلگرد 15 هزار تومانی هستند که همین ذهنیت بر رکود بازار دامن زده اما بر اساس چشم انداز بازار یعنی نرخ ارز احتمال مشکلات تولید دوباره در فصل زمستان و همچنین وجود تورم، امکان پایین آمدن نرخ میلگرد از کانال 16 هزار تومان در شرایط فعلی بعید به نظر می رسد. 

در ادامه می توانید این خبر را نیز مطالعه کنید : رکود بازار آهن با وجود اصلاح قیمت ها

احتمال اینکه در روز جاری ثبات بیشتری در بازار را رویت نماییم وجود دارد، اما چنانچه روند صعود نرخ ارز در روز شنبه نیز ادامه یابد، آنگاه بازار آهن بلاشک تحت تاثیر آن قرار خواهد گرفت و بعید نیست روی دیگری را از خود نمایش دهد. بسیاری از فعالان بازار آهن در این روزها تلاش می نمایند که میزان موجودی خود را متعادل نمایند البته افرادی که اهل ریسک هستند شاید در این یخ زدگی تقاضا خریدهای خوبی را انجام دهند و موجودی انبارهای خود را افزایش دهند. 

با بررسی قیمت روز آهن مشاهده می گردد  در روز گذشته قیمت میلگرد در اکثر مبادی فروش کاهش قیمت 50 تا 550 تومانی داشته است و تعداد اندکی از مبادی فروش ثبات قیمتی و بعضا نیز افزایش 50 تومانی را اعمال کرده اند. میلگرد 14 سیادن ابهر در روز گذشته روی قیمت 16430 قرار گرفت. 

در بازار نبشی و ناودانی، مبادی فروش قیمت نبشی و قیمت ناودانی را در روز گذشته با کاهشی در حدود 100 الی 400 تومان اعمال داشتند.

در بازار تیرآهن در بخش کیلو فروشی کاهش قیمت تیرآهن در حدود 100 تومان و بعضا نیز ثبات قیمتی را اعمال کردند در بخش شاخه فروشی نیز در شاخه های پر فروش کاهش 10 الی 50 هزار تومانی اعمال شد و تیرآهن 14 ظفربناب در روز گذشته با کاهشی در حدود 60 هزار تومان اعلام قیمت شد.

در بازار پروفیل نیز کاهش قیمت پروفیل  200 الی 800 تومانی رویت شد و تعداد کثیری از مبادی فروش نیز در مقابل کاهش قیمتی مقاومت می نمایند.

انتشار مطالب این سایت با ذکر منبع و درج لینک آزاد است.

امتیاز به این مطلب:
امتیاز: 1 از 5 - 1 رای

اشتراک گذاری:

ثبت نظر جدید

یک آواتار برای خود انتخاب کنید:

نظرات کاربران (0)

ساعت کاری به پایان رسیده است با ثبت درخواست ، کارشناسان ما در اولین فرصت با شما تماس می گیرند.