کارخانه میانه

  تاریخچه شرکت فولاد میانه

کارخانه میلگرد میانه که با نام شرکت فولاد میانه شناخته می‌شود در سال 1368 در سه کیلومتری جنوب شرقی میانه تأسیس شد و در سال 79 مورد بهره‌برداری قرار گرفت. مجتمع فولاد آذربایجان در راستای تولید فولاد در استان آذربایجان شرقی، شهرستان میانه در زمینی به مساحت 46 هکتار احداث شد.

فعالیت این کارخانه شامل دو بخش احیا و ذوب است که با هدف تولید 55000 تن در سال آغاز به کار کرد. مقاطع تولید شده در کارخانه میانه شامل انواع میلگرد، تیرآهن، ناودانی و نبشی، انواع ورق‌های فولادی و تسمه می‌شود.

تجهیزات کارخانه میلگرد میانه

کارخانه میانه میلگرد از جمله واحدهای تولیدی است که از به‌روزترین تجهیزات و تکنولوژی‌ها در تولید محصولات خود استفاده می‌کند. قسمت ذوب این کارخانه به روش کوره قوس است و قسمت احیای مستقیم کارخانه میلگرد میانه تبریز به روش پرد(PERED) فعالیت می‌کند.

همچنین شرکت فولاد میانه از روش قیچی‌های پاندولی برای برش با روش سرد و از قیچی‌های اضطراری برای برش با روش گرم استفاده می‌شود.

گفتنی است غالب سیستم‌ها و تجهیزات از جمله سیستم بسته‌بندی در کارخانه میانه به صورت اتوماتیک است، مضاف بر این امر خنک‌کاری و تاب‌گیری نیز با سیستم‌های ویژه‌ای انجام می‌شود.

این شرکت توانسته است گواهینامه های معتبر بین‌المللی در زمینه‌های متفاوت مانند مدیریت کیفیت، ایمنی و زیست محیطی را دریافت کند؛ همچنین در راستای اهداف توسعه طلبانه در نظر دارد کیفیت محصولات خود را بر اساس مدل INQA بهبود مستمر بخشیده و در مفاهیم و اصول کنترل کیفی نسبت به رقبا سرآمد گردد. در راستای اجرای این طرح، شرکت به خلق ارزش برای مشتریان و ایجاد مشارکت و همکاری همه جانبه در کنترل کیفیت از سوی تمامی کارکنان همت گمارده است.

محصولات کارخانه میانه

همانطور که اشاره شد غالب مقاطع فولادی تخت و طویل در کارخانه میلگرد میانه تبریز تولید می‌شود که در ادامه به طور مجزا به معرفی ویژگی‌ها و مشخصات هر یک پرداخته می‌شود.

محصولات کارخانه میانه

نوع محصول

سایز mm

استاندارد

میلگرد میانه

10 تا 32

INSO 3132

میلگرد میانه

10 تا 22

DIN 488

میلگرد ساده میانه

14 تا 50

AIN 1013

نبشی میانه

3*25 تا 10*100

DIN 1028

ناودانی میانه

15*30 تا 608140

DIN 1038

تسمه میانه

5*25 تا 12*120

DIN 1017

 

انواع میلگرد میانه

کارخانه میلگرد میانه همانطور که نام آن نیز پیداست از مهمترین تولیدکنندگان انواع میلگرد درکشور است. میلگردهایی که در این کارخانه تولید می‌شود عمدتا به دو شکل شاخه‌ای و کلاف و به صورت میلگرد آجدار و میلگرد ساده عرضه می‌کند. 

 • میلگرد آجدار میانه

میلگرد آجدار میانه براساس استاندارد ISNO 3132 و در سایزهای 10 تا 32 میلیمتر تولید می‌شود. میلگرد آجدار میانه در سه گرید A2، A3 و A4 ساخته می‌شود که هر یک مشخصات و مصارف منحصر به خود را دارد.  استاندارد دیگری که در بازار داخلی کلیه کارخانه‌ها براساس آن میلگرد تولید می‌کنند استاندارد ملی ISIRI 3132 است که میلگرد میانه براساس آن در دسته‌های آج 400 و آج 420 تقسیم‌بندی می‌شود. استاندارد تولید از جمله مواردی است که تضمین‌کننده و تعیین‌کننده کیفیت، وزن، سایز و ویژگی‌های میلگرد است که به تناسب آن قیمت میلگرد میانه تعیین می‌شود.

 • میلگرد ساده میانه

میلگرد ساده همانطور که از نام آن نیز پیدا است به میلگردهایی گفته می‌شود که بدون آج هستند و با نام گرید A1 نیز شناخته می‌شود.

میلگرد ساده میانه در سایزهای 14 تا 50 میلیمتر و تحت استاندارد AIN 1013 تولید می‌شود. انواع میلگردهای میانه در شاخه‌های 6 و 12 متری تولید می‌شود اما میلگرد میانه به‌صورت کلاف نیز تولید می‌شود.

میلگرد کلاف میانه در سایزهای 5.5 تا 16 میلیمتر موجود است که سایزهای 5.5 تا 8 میلیمتر آن تحت عنوان سیم مفتول هم شناخته می‌شود.

 • تیرآهن کارخانه میانه

اگرچه کارخانه میانه آذربایجان در زمینه تولید میلگرد شهرت بیشتری دارد اما انواع تیرآهن لانه زنبوری، IPE، INP و IPB نیز در این کارخانه تولید می‌شود.

 • پروفیل کارخانه میانه

پروفیل نیز از جمله مقاطعی است که در کارخانه میانه تولید می‌شود. پروفیل میانه غالبا در ضخامت‌های 2 تا 5 میلیمتر در بازار موجود است و رایج‌ترین ابعاد تولید شده در این کارخانه شامل 160*160 و 10*10 می‌شود.

 • ورق آهن میانه

انواع ورق فولادی که به دو دسته ورق گرم و ورق سرد تقسیم می‌شود از دیگر محصولاتی است که در کارخانه میانه تولید می‌شود.

 • انواع نبشی کارخانه میانه

انواع مختلف نبشی شامل نبشی لقمه، نبشی اسپیرال، نبشی گالوانیزه و نبشی پی وی سی از دیگر محصولاتی است که در کارخانه میانه تولید می‌شود. نبشی فولادی میانه غالبا در سایزهای 3*25 تا 10*100 و تحت استانداردهای DIN 1028 تولید و در بازارهای داخلی و خارجی عرضه می‌شود.

 • ناودانی کارخانه میانه

ناودانی سبک و سنگین از دیگر مقاطع فولادی است که در کارخانه میانه تولید می‌شود. ناودانی در سایزهای 15*30 تا 60*140 و تحت استانداردهای DIN 1038 تولید و عرضه می‌شود.

 • تسمه فولادی میانه

تسمه فولادی که با عنوان تسمه نقاله فولادی هم شناخته می‌شود از دیگر تولیدات کارخانه میلگرد میانه است به دو صورت فابریک یا از ورق گالوانیزه تولید می‌شود. تسمه فولادی کارخانه میانه در سایزهای 5*25 تا 12*120 میلیمتر و براساس استانداردهای DIN 1017 تولید و عرضه می‌شود.

قیمت میلگرد میانه

کارخانه میلگرد میانه یکی از اصلی‌ترین و معروف‌ترین برندهای موجود در بازار است که بخش اعظمی از نیاز بازار آهن داخلی و بازارهای صادراتی را تأمین می‌کند. قیمت میلگرد میانه عمدتا براساس وزن، مواد اولیه، استاندارد و تکنولوژی تولید تعیین می‌شود، با این حال میلگرد میانه در مقایسه با برندهای مشابه علاوه‌بر مقرون به صرفه بودن کیفیت بسیار بالایی نیز دارد از همین رو در میان صاحبان صنایع به محصول محبوبی تبدیل شده است.

از آنجایی که وزن میلگرد میانه نزدیک به استاندارد جدول وزن اشتال است، محصول نسبتا سنگینی به شمار می‌رود اما به همین میزان از کیفیت بالایی برخوردار است. گفتنی است هر بندیل میلگرد میانه حدود 2 تن وزن دارد که با احتساب قیمت میلگرد میانه و وزن هر شاخه آن می‌توانید هزینه کلی محصول خریداری شده را برآورد کنید.

قیمت میلگرد میانه علاوه‌بر استانداردهایی که بیان شد، وزن و سایز به عوامل دیگری نیز بستگی دارد که شامل نرخ ارز، معاملات بورس کالا، میزان عرضه و تقاضا، قیمت مواد اولیه، قیمت‌های جهانی، کمبود انرژی سوخت و ... می‌شود.

نحوه تشخیص اصالت میلگرد میانه

کارخانه‌های فولادی کشور دارای علامت اختصاری یا نشان تجاری هستند که عمدتا روی محصولات خود حک می‌کنند و این علامت در هر کارخانه منحصر به فرد است.

علامت تجاری کارخانه میلگرد میانه دو حرف انگلیسیF است که روبه‌روی هم حک شده‌اند. وجود این علامت روی محصول نشان از اصالت و به تناسب آن کیفیت میلگرد است و از آنجایی که محصولات تقلبی در بازار زیاد است این شناسه‌ها در تشخیص میلگرد اصلی از میلگرد تقلبی کمک‌کننده خواهد بود.

مزیت و تفاوت میلگرد میانه

از جمله ویژگی‌های مثبت و مزایای کارخانه و میلگرد میانه نزدیک بودن آن به خط راه آهن شمال – غرب و تسهیل حمل و نقل مواد اولیه و ارسال میلگرد و محصولات تولید شده به شهرهای دیگر است.

همچنین دسترسی این کارخانه به مسیرهای ترانزیتی، موجب افزایش کارایی لجستیکی آن شده و کارخانه میلگرد میانه را به قطب صنعت فولاد در این منطقه تبدیل کرده است؛ مضاف بر این این کارخانه در کنار خطوط گاز صادراتی ایران به ترکیه قرار دارد و تنها واحد احیای مستقیم و تولیدکننده آهن اسفنجی مناطق شمالی و شمال غرب کشور است که علاوه‌بر نیازیهای بازار داخلی به سایر کشورهای همسایه همچون ترکیه و عراق صادر می‌شود.

چرا از آهن پرایس بخریم؟

خرید میلگرد میانه روش‌های مختلفی دارد که از جمله آنها خرید میلگرد از کارخانه، خرید از بنگاه، خرید از بورس کالا و خرید آنلاین است.

آهن پرایس یکی از معتبرترین مراکز فروش انواع آهن آلات است که قیمت میلگرد میانه و انواع مقاطع فولادی را روزانه روی وبسایت خود درج می‌کند، علاوه‌براین امکان استعلام قیمت آهن و میلگرد را از طریق شماره 02154103 نیز میسرکرده  است.

همانطور که اشاره شد خرید میلگرد میانه از کارخانه و خرید میلگرد از بورس کالا از متداول‌ترین روش‌های تهیه میلگرد است اما از آنجایی که خرید میلگرد از کارخانه و بورس کالا با برخی محدودیت‌ها و چالش‌ها همراه است در چنین مواقعی خرید از آهن پرایس جایگزین بهتری برای خرید به شمار می‌رود.

زیرا شرکت آهن پرایس کلیه محصولات خود را با ضمانتنامه کتبی قیمت و کیفیت عرضه می‌کند که موجب جلب اطمینان و اعتماد مشتری می‌شود، از همین رو خرید میلگرد میانه از آهن پرایس از نظر صرفه‌جویی در زمان و هزینه، مقرون به‌صرفه خواهد بود. شما مشتریان گرامی می توانید به منظور اطلاع از قیمت میلگرد آجدار میانه به سایت و کانال اطلاع‌رسانی آهن پرایس مراجعه کنید.  

 

ثبت نظر جدید

یک آواتار برای خود انتخاب کنید:

نظرات کاربران (1)

 • محمد رضا
  محمد رضا1402/11/17 - 16:26 پاسخ

  برای خرید از کارخانه میانه از خودتون اقدام کنیم؟

محصولات میانه