در حال دریافت اطلاعات...

اولویت نمایش براساس

قیمت رابیتس مسعود 1402/12/05

قیمت های درج شده با احتساب %۹ ارزش افـــزوده مـــی بــاشـــد.

وزن
مشخصات محصول
ابعاد
قیمت و نوسان (تومان)
تاریخ
400
240×60
32,700 30,000 0 تومان
1402/12/05
توضیحات
740
240×60
54,500 50,000 0 تومان
1402/12/05
توضیحات
890
240×60
57,700 52,936 0 تومان
1402/12/05
توضیحات
1100
قیمت رابیتس13ستون 1100گرمی کارخانه مسعود - 1100 کیلوگرم
240×60
تماس بگیرید
1402/12/05
توضیحات
1400
قیمت رابیتس13ستون 1400گرمی کارخانه مسعود - 1400 کیلوگرم
240×60
تماس بگیرید
1402/12/05
توضیحات
قیمت رابیتس ایران 1402/12/05

قیمت های درج شده با احتساب %۹ ارزش افـــزوده مـــی بــاشـــد.

وزن
مشخصات محصول
ابعاد
قیمت و نوسان (تومان)
تاریخ
440
قیمت رابیتس 9ستون440گرمی کارخانه ایران - 440 کیلوگرم
240×60
38,200 35,046 0 تومان
1402/12/05
توضیحات
620
قیمت رابیتس 13ستون 620گرمی کارخانه ایران - 620 کیلوگرم
240×60
53,400 48,991 0 تومان
1402/12/05
توضیحات
800
قیمت رابیتس 13ستون 800گرمی کارخانه ایران - 800 کیلوگرم
240×60
66,500 61,009 0 تومان
1402/12/05
توضیحات

رابیتس  expanded metal یک ورق شبکه ای فلزی که از طریق  پرسکاری و کشش برروی ورق گالوانیزه  با کتینگ بالا و ضخامت‌های ۰.۱۸ میلی‌متر تا ۰.۳۵ میلی‌متر تولید می‌گردد.طول رابیتس ها غالبا ۲۴۰ سانتی‌متر است و عرض آن معمولا ۶۰ سانتی‌متر می باشد و بسته‌های آن  پانزده عددی است، سایز رابیتس میتواند تغییر کند و در طول ۲۲۰ سانتی‌متر با عرض ۵۵ سانتی متر باشد.

ما برآنیم که با ارائه کیفیت و قیمت مناسب محصولات  از جمله رابیتس را در  بازار آهن و فولاد عرضه نماییم جهت دریافت مشاوره رایگان و دریافت قیمت رابیتس و پیش فاکتور می توانید با شماره 02154103 با کارشناسان حرفه ای آهن پرایس تماس حاصل فرمایید. 

کاربرد رابیتس ها در سقف کاذب است، فولاد گالوانیزه مقاومت بالایی را داراست ودر دکوراسیون، کارهای تزیینی استفاده می‌شود وانفصال و ترک‌خوردگی‌ در دیوار را می‌پوشاند. رابیتس  را بر اساس ستون، وزن و چشمه‌ دسته‌بندی می نمایند که این چشمه ها می توانند دایره ای ، مربعی یا لوزی باشند که البته  در بازار ایران چشمه های رابیتس شبیه به متوازی الاضلاع  هستند و دو زاویه تند و دو زاویه باز دارند.  تعداد ستون ها و اندازه ی چشمه های رابیتس در قیمت رابیتس  موثر است. 

رابیتس‌هایی که وزن آنها ۱۳۰۰ گرم است غالبا قیمت بیشتری دارند و آن هایی که ۳۵۰ گرمی هستند غالبا قیمت کمتری دارند شایان ذکر است که نوسانات قیمت ورق گالوانیزه  بر قیمت رابیتس تاثیر گذار است و چنانچه ورق گالوانیزه گرانتر باشد قیمت این محصول نیز گرانتر خواهد شد.

کاربرد رابیتس :

 صنعت ساخت و ساز

برای انجام گچ کاری سقف

سیمان کاری نما

نگه داری ملات به منظور سنگ کاری

ابتدا رابیتس توسط سیم رابیتس بندی به میلگرد متصل می گردد و عملیات گچ کاری بر روی آن انجام می شود. رابیتس سقف به طور مثال رابیتس کاری سقف آشپزخانه و پذیرایی به این صورت انجام می شود.

این ورق در ساخت قفس آهنی نیز کاربرد دارد که مقاومت بالای آن نسبت به توری مرغی بیشتر است.

رابیتس برای مجسمه سازی مثلا برای پیکر تراشی نیز کاربردیست. مجسمه سازان از رابیتس برای فرم دادن سطوح سه بعدی پیچیده و منحنی های مرکب که در نهایت با گچ یا خاک رس و یا متریال دیگر پوشانده می شوند استفاده می کنند.

رابیتس جهت سقف‌های کاذب نیز کاربرد دارد، شایان ذکر است به یک سازه فلزی از نوع میلگرد با قطر ۶ میل نیاز دارد که روی آن توسط مفتول بسته شود.

 کارخانه های تولید کننده رابیتس:  

رابیتس مسعود 

رابیتس ایران 

انواع رابیتس بر اساس ستون

به ستون رابیتس، پل ستون نیز می گویند. این محصول از ۹ ستون ، ۱۱و  ۱۳ ستون تولید می‌شوند و همچنین ۳ چشمه می‌باشد . در هر ستون نیز دو چشمه یا سه چشمه تولید می‌شود.شایان ذکر است نوع ۱۳ ستونه با کیفیت تر است. در گچ‌کاری سقف و نمای ساختمان ، نوع ۱۳ ستونه سنگین کاربردی تر است.  


تولید رابیتس 

 از نورد سرد روی ورق‌های گالوانیزه‌ی گرم تولید می شود. ورق گالوانیزه به صورت رول‌هایی با عرض تقریبی یک متر در وسیله ای به نام دستگاه کویل (دستگاه رول بازکن) باز می شود و داخل دستگاه برش قرار داده می‌شوند. در این قسمت رول ورق را در فواصل تقریبی ۱۰ سانتی متری برش می‌زنند.

مراحل تولید رابیتس

معمولا افزایش ضخامت ورق با تعداد ستون و وزن آن رابطه‌ی مستقیم دارد ، هرچه ورق استفاده شده ضخیم‌تر باشد به همان میزان تعداد ستون و وزن این محصول تولید شده نیز بیشتر خواهد بود. ضخامت ورق‌های گالوانیزه برای تولید رابیتس معمولا بین ۰.۴ تا ۰.۶ میلی‌مترمی‌باشد و  پس از برش، ورق‌ها را داخل دستگاه مخصوص قرار می دهند ‌و طی عملیات نورد سرد و پرسکاری چشمه‌ها و ستون‌ها ایجاد می شوند،در آخر ورق پرس‌کاری شده، به عرض ۰.۶ متر توسط دستگاه کشش کشیده می شود  و یک برگ از این محصول تولید می شود.

پس از پایان فرآیند تولید براساس وزن، تعداد ستون و تعداد چشمه در بسته‌های ۱۰یا ۲۰ تایی بسته‌بندی می‌شوند.در مرحله‌ی آخر برگه‌هایی که  تولید شده اند براساس وزن به وسیله‌ی دستگاه گیوتین در طول‌های ۲.۴ متری برش زده می شوند.

عوامل موثر بر قیمت رابیتس

قیمت رابیتس به صورت کلی تحت تأثیر عوامل متعددی قرار می‌گیرد که شامل عوامل عرضه و تقاضا، تغییرات در قیمت مواد اولیه، شرایط اقتصادی و سیاسی، تغییرات ارزش ارز و نقدینگی، تقاضای جهانی، و شرایط بازار جهانی است. در ادامه به برخی از عوامل مهم تعیین قیمت رابیتس پرداخته می‌شود:

1. عرضه و تقاضا: اصلی‌ترین عامل تعیین قیمت رابیتس، تعادل بین عرضه و تقاضا است. اگر تقاضا برای رابیتس افزایش یابد و عرضه کم باشد، قیمت افزایش می‌یابد و بالعکس. ساختمان‌سازی و پروژه‌های توسعه‌ای در کشورها مهم‌ترین مواردی هستند که تقاضا را تحت تأثیر قرار می‌دهند.

2. قیمت مواد اولیه:آهن، به عنوان ماده اولیه اصلی برای تولید رابیتس، تأثیر قابل‌توجهی در تعیین قیمت دارد. افزایش قیمت آهن می‌تواند به افزایش قیمت رابیتس منجر شود.

3. شرایط اقتصادی و سیاسی: تغییرات در شرایط اقتصادی و سیاسی یک کشور و منطقه می‌تواند به طور مستقیم و غیرمستقیم تأثیراتی بر قیمت رابیتس داشته باشد. به عنوان مثال، تحریم‌ها، تغییرات مالیاتی، وضعیت اشتغال و...

4. تغییرات ارزش ارز و نقدینگی: در کشورهایی که تجارت بین‌المللی دارند، تغییرات در ارزش ارز ملی می‌تواند به طور مستقیم تأثیراتی بر قیمت رابیتس داشته باشد. افزایش ارزش ارز ملی می‌تواند باعث کاهش هزینه‌های وارداتی مواد اولیه شود و در نتیجه تأثیر مستقیمی بر قیمت رابیتس داشته باشد.

5. تقاضای جهانی: تقاضای جهانی برای فولاد و محصولات مشتق شده از آن نیز می‌تواند تأثیراتی بر قیمت رابیتس داشته باشد. اگر تقاضای جهانی برای فولاد افزایش یابد، قیمت رابیتس نیز ممکن است افزایش یابد.

6. شرایط بازار جهانی: تغییرات در شرایط بازار جهانی از جمله تغییرات قوانین تجارت بین‌المللی، تعرفه‌ها، و تجارت با کشورهای دیگر نیز می‌تواند تأثیراتی بر قیمت رابیتس داشته باشد.

7. هزینه‌های تولید و حمل‌ونقل:هزینه‌های تولید و حمل‌ونقل نیز می‌تواند به عنوان عوامل تعیین قیمت مهم در نظر گرفته شوند. افزایش هزینه‌های تولید و حمل‌ونقل می‌تواند به افزایش قیمت رابیتس منجر شود.

به طور کلی، قیمت رابیتس توسط یک مجموعه پیچیده از عوامل متأثر می‌شود و تحت تأثیر تغییرات مختلف اقتصادی، سیاسی، تجاری و صنعتی قرار دارد و برای تحیل درست قیمت رابیتس و قیمت میلگرد باید مجموع عوامل را مدنظر قرار داد.

 

رابیتس یا راویز یکی از محصولات فولادی کاربردی است که بیشترین مصرف را در صنعت ساخت‌وساز دارد. این محصول فولادی که با انجام کشش و پرس‌کاری روی ورق گالوانیزه تولید می‌شود در کارهای ترمیمی، ساخت دکوراسیون و ایجاد پیوستگی و...  بیشترین مصرف را دارد.

برترین کارخانه‌های تولید رابیتس

کارخانه‌های متعددی به تولید رابیتس می‌پردازند اما عموما به دلیل عرضه این محصول در بنگاه‌ها و مغازه‌ها برند تولیدکننده درج نمی‌گردد، اما دو کارخانه فولادی که در ادامه به آنها اشاره می‌شود از برترین تولیدکنندگان رابیتس در کشور هستند که در زمینه تولید انواع رابیتس 9، 11 و 13 ستونه فعالیت دارند.

  • رابیتس مسعود
  • رابیتس ایران

راهنمای خرید رابیتس

نکته‌ای که حین خرید رابیتس باید به آن توجه کرد ابعاد این محصول است؛ به این صورت که ابعاد رابیتس 60*240 سانتیمتر است که مساحتی حدود 1/4 متر را شامل می‌شود. به عبارتی هر برگ رابیتس مساحتی حدود 1/4 متر را پوشش می‌دهد، از همین رو در حین خرید باید مساحت مورد نظر را در 1/4 متر تقسیم کنیم تا تعداد برگ‌های مورد نیاز را به دست بیاوریم.

گفتنی است موقع خرید رابیتس به سبک و سنگین بودن آن نیز باید توجه شود زیرا موارد مصرف هریک با توجه به تعداد ستون‌ها و وزن محصول متغیر است. مثلا از رابیتس 13 ستونه نمی‌توان برای سقف استفاده کرد.

در نهایت مشتریان عزیز می‌توانند برای خرید رابیتس از شرکت آهن پرایس با شماره 45103-021 تماس گرفته و علاوه‌بر دریافت مشاوره رایگان، خرید مطمئن و راحتی را تجربه کنند.

ثبت نظر جدید

یک آواتار برای خود انتخاب کنید:
وزن رابیتس چگونه تعیین می‌شود؟

وزن رابیتس به ورقی که در تولید آن استفاده شده مرتبط است، هرچقدر وزن ورق بیشتر باشد قیمت رابیتس نیز بیشتر می‌شود.

رابیتس در چه صنعتی استفاده می‌شود؟

از توری رابیتس غالبا در گچکاری سقف، نگهداری ملات برای سنگ‌کاری ساختمان، سیمان‌کاری نما، مجسمه‌سازی و پیکرتراشی و ... استفاده می‌شود به طور کلی رابیتس بیشترین مصرف را در صنعت ساخت و ساز دارد.

چند نوع رابیتس در بازار وجود دارد؟

در بازار سه نوع رابیتس وجود دارد که شامل رابیتس 9 ستونه، 11 ستونه و 13 ستونه می‌شود؛ هر یک از این رابیتس‌ها نیز خود براساس سبک و نیمه‌سنگین، سنگین و فوق سنگین تقسیم‌بندی می‌شوند.

-

قیمت رابیتس

تماس با آهن پرایس 021-54103 قبل از خرید مشورت کن!