در حال دریافت اطلاعات...

اولویت نمایش براساس

قیمت زیگزاگ تهران

1403/04/30

قیمت های درج شده با احتساب 10% ارزش افـــزوده مـــی بــاشـــد.

سایز
مشخصات محصول
ابعاد
قیمت و نوسان (تومان)
تاریخ
4.8
65 سانتی متر
تماس بگیرید

1403/04/30

توضیحات
4.8
75 سانتی متر
تماس بگیرید

1403/04/30

توضیحات
4.8
55سانتی متر
تماس بگیرید

1403/04/30

توضیحات
6
55 سانتی متر
32,500 29,545 0 تومان

1403/04/30

توضیحات
8
55 سانتی متر
32,500 29,545 0 تومان

1403/04/30

توضیحات

زیگزاگ یا میلگرد زیگزاگ که به آن تیرچه زیگزاگی یا خرپا  نیز گفته میشود قطعه فلزی پیش ساخته از سه میلگرد آجدار و یک میلگرد ساده میباشد که به شکل خرپایی به یکدیگر متصل شده اند.

معمولا اتصالات در زیگزاگ به دوصورت جوشی یا قلابی میباشد.کاربرد اصلی این محصول در ساخت انواع سقف های بتنی و فولادی میباشد.

انواع زیگزاگ 

زیگزاگ خرپایی

این زیگزاگ ها به وفور در ساخت سقف های ساختمان های مسکونی مورد استفاده قرار میگیرند.

زیگزاگ نبشی

از این زیگزاگ بیشتر در مناطق کوهستانی یا زلزله خیز استفاده میشود گفتنی است این نوع از زیگزاگ مقاومت بالایی در سازه ساختمانی ایجاد میکند و از آن بیشتر درسازه های نظامی استفاده میشود.

زیگزاگ تسمه

زیگزاگ تسمه با توجه به موقعیت سازه در صورت صلاح دید مهندس سازه در پروژه مورد استفاده قرار میگیرد.

زیگزاگ تیرچه با جان

در پروژه های مسکونی سنگین و برج هایی با ارتفاع بالا از آن استفاده میشود.

کارخانه های تولید کننده میلگرد زیگزاگ در ایران

شرکت آهن و فولاد سیمرغ خروش صنعت شمال
تیرچه صنعت

مهمترین کاربردهای زیگراگ

زیگزاگ یک نوع سازه است که از میلگرد درست می‌شود و به صورت مشخص و دارای الگوی خاصی با تغییرات اندازه و شکل میلگرد به فروش می‌رسد. این نوع میلگرد به دلیل ویژگی‌های خاص خود در صنایع مختلف کاربردهای گسترده‌ای دارد. در زیر به برخی از کاربردهای اصلی  زیگزاگ اشاره می‌کنیم:

1. ساختمان‌سازی: مصرف اصلی  زیگزاگ در صنعت ساختمان‌سازی است. این نوع میلگرد به عنوان تقویت‌کننده‌ها و فلزات تقویتی در ساختمان‌ها به کار می‌رود. زیگزاگ با الگوی خود، استحکام بالایی را به ساختمان‌ها می‌بخشد و مقاومت به نیروهای فشاری و کششی را افزایش می‌دهد.

2. پل‌سازی و سازه‌های عمرانی: در پروژه‌های پل‌سازی و سازه‌های عمرانی مهمی مانند پل‌ها، تونل‌ها و تأسیسات عمرانی، میلگرد زیگزاگ به عنوان عنصر تقویت‌کننده برای ایجاد استحکام و پایداری در سازه‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد.

3. خودروسازی: در صنعت خودروسازی نیز  زیگزاگ به عنوان مواد تقویتی در تولید انواع خودروها به کار می‌رود. این نوع میلگرد با ویژگی‌های مکانیکی بالا، به استحکام و سختی قطعات خودرو کمک می‌کند.

4. ماشین‌آلات و صنایع تولیدی:در صنایع مختلف تولیدی، میلگرد زیگزاگ برای تقویت و ساخت اجزای مختلف ماشین‌آلات و تجهیزات استفاده می‌شود. این نوع میلگرد در تولید ابزارهای صنعتی و قطعات پیچیده ماشین‌آلات نقش مهمی دارد.

5. صنایع دریایی: در صنایع دریایی نیز  زیگزاگ به عنوان اجزای تقویتی در ساخت و تعمیرات کشتی‌ها، سکوهای نفتی و سازه‌های دریایی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

6. تجهیزات ورزشی: در تولید تجهیزات ورزشی مانند ترازوهای ورزشی، زیگزاگ به عنوان اجزای ساختی استفاده می‌شود.

7. ساخت و ساز کشاورزی: در صنایع کشاورزی نیز میلگرد زیگزاگ به عنوان اجزای تقویتی در ساخت و تعمیرات ماشین‌آلات کشاورزی به کار می‌رود.

8. سازه‌های صنعتی و تأسیسات:در سازه‌های صنعتی مانند تأسیسات نیروگاهی، پالایشگاهی، صنایع شیمیایی و...، زیگزاگ به عنوان اجزای تقویتی و سازه‌سازی به کار می‌رود.

به طور کلی، زیگزاگ به دلیل ویژگی‌های مکانیکی برتر، استحکام و انعطاف‌پذیری، در صنایع مختلف از جمله ساختمان‌سازی، خودروسازی، تولید ماشین‌آلات و صنایع تولیدی، پل‌سازی، صنایع دریایی و بسیاری دیگر مورد استفاده قرار می‌گیرد.

خرید انواع زیگزاگ

با توجه به این که زیگزاگ در انواع مختلفی در بازار موجود میباشد و قیمت های متفاوتی دارند، البته باید این نکنه را مد نظر قرار داد که اجزای اصلی ساخت زیگزاگ، میلگرد آجدار و  میلگرد ساده است، بنابراین هر تغییری در قیمت روز میلگرد در قیمت زیگزاگ هم نمود خواهد یافت از همین رو پیش از خرید زیگزاگ حتما نمودار قیمت میلگرد و زیگزاک و همچنین اوضاع بازار را رصد کنید و در نهایت برای آگاهی از قیمت ها و هر نوع اطلاعاتی درباره این محصول می توانید با کارشناسان و مشاوران آهن پرایس با شماره 54103-021  تماس حاصل فرمایید. 

زیگزاگ یا خرپا سازه‌ای است فولادی که از میلگرد ساده و آجدار ساخته شده است. این محصول که از طریق جوشکاری یا قلاب کردن سه میلگرد آجدار به صورت عمود و یک میلگرد ساده  به صورت زیگزاگی به هم متصل می‌شوند اگرچه با توجه به موارد استفاده زیگزاگ و میزان تحمل بار، ممکن است از یک یا دو میلگرد نیز استفاده شود. عمده‌ترین کاربرد این محصول در سقف‌های فولادی یا بتنی است.

 تولید زیگزاگ

تولید زیگزاگ معمولا در کارگاه‌ با دستگاه‌های صنعتی و به صورت ماکنیزه انجام می‌شود اما در برخی موارد در یکسری از کارخانه‌ها به صورت دستی تولید می‌شود که این روش هزینه‌بر بوده و چندان به‌صرفه نیست.

نحوه خرید زیگزاگ

خرید زیگزاگ معمولا به صورت کیلویی انجام می‌شود، سایز، ارتفاع و قطر میلگرد فاکتورهایی است که در وزن زیگزاگ و به‌تبع به در قیمت این محصول اثرگذار است. طول زیگزاگ معمولا 6 متری است و طول‌های بیشتر به سفارش مشتری قابل تولیداست.

ارتفاع طول موج و قطر میلگردی که در زیگزاگ استفاده می‌شود معمولا باتوجه به ضخامت و ابعاد سقف یا کف پروژه مورد نظر انتخاب می‌شود که در حین خرید باید به این مورد توجه کرد. درنهایت پیشنهاد می‌شود پیش از خرید زیگزاگ با شماره‌گیری 54103--021 از راهنمایی کارشناسان حرفه‌ای آهن پرایس بهره ببرید تا خریدی آسان و راحت را تجربه کنید.

ثبت نظر جدید

یک آواتار برای خود انتخاب کنید:
قیمت زیگزاگ بر چه اساسی تعیین می‌شود؟

قیمت زیگزاگ براساس سایز، ارتفاع و قطر میلگرد تعیین می‌شود، خرید آن نیز براساس کیلوگرم است.

تولید زیگزاگ به چه صورت است؟

زیگزاگ معمولا به دو روش مکانیزه و دستی تولید می‌شود، تولید به روش مکانیزه به دلیل اینکه بدون دخالت دست است معمولا دقیق‌تر و بدون ایراد است.

فرق زیگزاگ با خرپا چیست؟

زیگزاگ همان خرپا است که از اتصال چند میلگرد آجدار و ساده تولید می‌شود.

کاربرد زیگزاگ چیست؟

در ساخت خانه، پل‌ها، سازه‌ها و ساخت تیرچه بلوک استفاده می‌شود که مانع از ترک‌خوردگی بتن شود.

زیگزاگ از چه چیزی ساخته می‌شود؟

زیگزاگ معمولا از 3 میلگرد آجدار A3 به صورت عمودی و یک میلگرد ساده A1 به صورت افقی و عرضی ساخته می‌شود.

-

قیمت زیگزاگ

تماس با آهن پرایس 021-54103 قبل از خرید مشورت کن!

ساعت کاری به پایان رسیده است با ثبت درخواست ، کارشناسان ما در اولین فرصت با شما تماس می گیرند.