اولویت نمایش براساس

قیمت های درج شده با احتساب %9 ارزش افزوده می باشد.

کارخانه:
مش تهران
1401/04/15

قیمت های درج شده با احتساب %۹ ارزش افـــزوده مـــی بــاشـــد.

سایز
مشخصات محصول
ابعاد
قیمت و نوسان (تومان)
تاریخ

مش در واقع همان شبکه ای از میلگردهاست که به منظور مسلح کردن بتن استفاده می شود، میلگردهایی که به صورت طولی و عرضی با زاویه 45 درجه روی یکدیگر قرار می گیرند و نقاط برخورد میلگردها به هم جوش زده می شود. ( البته در ایران مش ها با زاویه های 90 درجه مرسوم است). 

استانداردهای متداول مش در ایران میلگردهایی است که به صورت عرضی و طولی با زاویه های قائم نسبت به یکدیگر قرار گرفته باشند و در نقاط تقاطع به همدیگر جوش زده شوند.

قیمت مش آهنی به سایز میلگرد، نوع میلگرد و سایز چشمه های آن وابسته است. میلگرد های آجدار و ساده در سایزهای ۴، ۶، ۸، ۱۰، ۱۲ و ۱۴  میلی متر با چشمه های ۵،  ۱۰، ۱۵، ۲۰، ۲۵ و ۳۰ سانتی متر برای تولید مش جوشی مورد استفاده قرار می گیرند. پرکاربردترین میلگرد ۶ ساده و ۸ آجدار است و  در صنعت ساختمان سازی بسیار کاربردیست.

بنابراین چنانچه سایز میلگرد بیشتر باشد و یا چشمه ها کوچکتر باشند قیمت توری مش مشبک فلزی بیشتر و بالعکس با کاهش سایز میلگرد و افزایش سایز چشمه ها قیمت آن کمتر می شود.

شبکه مش میلگرد به دو صورت موجود است: 

 1- شبکه ی مش پیش جوش آجدار 2- شبکه ی مش پیش جوش ساده

مزایای شبکه مش: 


•  منطبق با بند نهم مقررات ملی ساختمان
•  مقرون به صرفه  به لحاظ استفاده از مصالح و وزن و زمان
•  مقاوت بالا به دلیل منظم بودن گره ها
•  افزایش سرعت عملکرد
•  سهولت در حمل و نقل و کاهش هزینه ی نصب

چهار مشخصه اصلی شبکه های مش :

چهار ویژگی پر اهمیت این شبکه ها بدینگونه است که عرض این شبکه از 100 تا 250 سانتی متر متغیر هستند همچنین طول آنها نیز 1 متر الی 9 متر می تواند باشد و ابعاد چشمه به شکل مربع یا مستطیل بین 8 الی 40 سانتی متر مرسوم است، قطر مفتول ها هم از 4 الی 12 میلی متر به صورت آجدار و ساده متغیر هستند.

کاربرد شبکه ی مش فولادی: 

سقف های کامپوزیت (دال)
 دیوارها و قطعات از پیش ساخته شده ی کامپوزیت
کف سالن ها
 انبار ها
 اتوبان ها 
 فرودگاه ها
 پی ساختمان ها 
 فونداسیون های بتنی
 ایجاد تونل ها
 ساخت مترو و پل ها
 ایجاد سدهای بتنی
حصارکشی 
سقف طبقات ساختمان ها و کف در داخل بتن 

شایان ذکر است کف استخرها از مش با میلگردهایی با سایز 6 و برای کف و شناژ بندی ها هم از مش با میلگردهای سایز 8 و 10 استفاده می شود.

ساخت مش همانند ساخت خرپایی است که از میلگردهایی ساخته شده که با هدف پیشگیری از کاهش سطح مقطع میلگرد باید از روش جوشکاری مقاومتی استفاده گردد. جهت دریافت قیمت روزانه شبکه میلگردی مش می توانید با کارشناسان و مشاوران آهن پرایس  با شماره 54103-021 تماس حاصل فرمایید.

در حال بروز رسانی...

ثبت نظر جدید

یک آواتار برای خود انتخاب کنید:

-

قیمت مش

ahanprice