آتش گرانی در بازار آهن

آتش گرانی در بازار آهن
آتش گرانی در بازار آهن

آهن پرایس: براساس اخبار منتشر شده از مذاکرات وین، خبرهای مثبتی از این مذاکرات به گوش می رسد و دو طرف وارد نوشتن سند شده اند؛ به واسطه همین اخبار بازار ارز روندی نزولی را تجربه می کند به طوری که روز گذشته در ساعاتی از روز قیمت دلار نسبت به ابتدای روز...

آهن پرایس: براساس اخبار منتشر شده از مذاکرات وین، خبرهای مثبتی از این مذاکرات به گوش می رسد و دو طرف وارد نوشتن سند شده اند؛ به واسطه همین اخبار بازار ارز روندی نزولی را تجربه می کند به طوری که روز گذشته در ساعاتی از روز قیمت دلار نسبت به ابتدای روز حدود 300 تومان کاهش را تجربه کرد و به رقم 24 هزار و 385 تومان رسید. از آنجایی که بازار مقاطع با مشاهده روند صعودی بازار ارز بلافاصله واکنش نشان می داد و قیمت ها در این بازار افزایش پیدا می کرد، اما این بار به روند نزولی نرخ دلار توجهی نکرد و قیمت ها در بازار آهن همچنان در حال افزایش می باشد. افزایش قیمت پایه شمش از سوی بورس کالا عامل این اتفاق می باشد که این هفته نیز مجددا چیزی حدود 4 درصد افزایش یافت و منجر به تداوم افزایش قیمت مقاطع شد.

بورس کالا که به صورت مستقل عمل می کند و همچنین از نحوه تعیین قیمت پایه نیز اطلاعاتی منتشر نمی کند؛ اما گفته می شود برای کاهش فاصله قیمت شمش داخلی با قیمت های جهانی این افزایش قیمت ها رخ داده است و به نظر می رسد این ماجرا همچنان ادامه دارد. از سوی دیگر، این روزها در بازار چیزی که کمتر مشاهده می شود، خریدار می باشد؛ به عبارت دیگر همانند سایر بازارها بخش تقاضا هم در انتظار نتایج مذاکرات می باشد. این مسئله بدان معناست که حتی باوجود عدم تقاضا و همچنین کاهش قیمت ارز، بورس کالا آتش گرانی بازار آهن را که از ابتدای سال جدید روی موج تورم سالیانه آغاز شده بود شعله ور می کند.

در ادامه می توانید این خبر را نیز مطالعه کنید: ناتوانی نرخ ارز در کاهش قیمت آهن

با این تفاسیر، بررسی های صورت گرفته از قیمت های اعلام شده از سوی تولیدکنندگان مقاطع حاکی از این است که روز گذشته در بازار میلگرد شاهد افزایش قیمت بودیم، به این صورت که قیمت میلگرد حدود 100 الی 500 تومان افزایش یافت و حتی برخی از شرکت ها قیمت های دوم یا سوم اعلام کردند و برخی نیز فروش خود را بستند. همچون روزهای گذاشته میلگرد راد همدان پیشتاز قیمت میلگرد سایز 14 می باشد و با نرخ 14 هزار و 325 تومان اعلام شد. قیمت نبشی نیز از سوی تولیدکنندگان این حوزه با افزایش حدود 100 الی 500 تومانی اعلام شد. در این بین قیمت ناودانی نیز همانند نبشی همان میزان افزایش قیمت را تجربه کرد. قیمت سپری هم شاهد افزایش 100 تومانی بود.

در بازار تیرآهن نیز افزایش قیمت پر باری را در سایزهای پرفروش و سایر سایزهای این محصول شاهد بودیم، به طوری که تیرآهن کیلویی 100 الی 120 تومان افزایش یافت و قیمت تیرآهن شاخه ای نیز افزایش قیمت 50 الی 80 هزار تومانی را در سایزهای پر فروش تجربه کرد و دیگر سایزها نیز 130 الی 250 هزار تومان رشد قیمت داشتند. افزایش قیمت ها به بازار پروفیل هم رسید به طوری که پروفیل سایز2، حدود 500 الی 800 تومان افزایش داشت و در سایر سایزها با افزایش شدید 500 الی 1500 تومانی مواجه شدیم.

انتشار مطالب این سایت با ذکر منبع و درج لینک آزاد است.

امتیاز به این مطلب:
امتیاز: 0 از 5 - 0 رای

اشتراک گذاری:

ثبت نظر جدید

یک آواتار برای خود انتخاب کنید:

نظرات کاربران (1)

  • کارمندیان
    کارمندیان1400/02/01 - 08:05 پاسخ

    چرا جلوی صادرات سنگ آهن که باعث گرانی آهن شده را نمی گیرید. با افزایش قیمت آهن ، قیمت مسکن نیز افزایش می یابد و مشکل مسکن همچنان بر قوت خود باقیست.

ساعت کاری به پایان رسیده است با ثبت درخواست ، کارشناسان ما در اولین فرصت با شما تماس می گیرند.