آشقتگی بازار اهن پس از تحریم ها

آشقتگی بازار اهن پس از تحریم ها
آشقتگی بازار اهن پس از تحریم ها

آشقتگی بازار اهن پس از تحریم ها

پس از گذشت یک هفته از آغاز دور دوم تحریم های نفتی توسط امریکا، همچنان روند بازار آهن آلاتثابت می باشد. روز گذشته بازار آهن در ارامشی نسبی بوده است بطوری که بخش میلگرد آجدار، ناودانی و نبشی نوسان قیمتی را ثبت نکرده اند. تنها بخشی که از روند بازار سرپیچی کرده است، قوطی پروفیل ها می باشد که دچار التهاب شده است. کارخانه هایی از قبیل پروفیل صدرا، نورد میلاد یزد، و کارخانه پروفیل یزد قیمت های خود را افزایشی اعلام کردند. میزان افزایش قیمت قوطی آهن در بازه 50 تا 70 اعلام شده است. گزارشات بدست آمده از وضعیت بازار آهن حاکی از کاهش قیمت کارخانه های پروفیل سازی تهران شرق و جهان پروفیل می باشد. قوطی پروفیل تهران شرق پس از 150 تومان کاهش، قیمت قوطی ضخامت 2.5 خود را 6500 تومان اعلام نمود. در همین راستا شاهد کاهش 50 تومانی قیمت های جهان پروفیل نیز بوده ایم. در حال حاضر قیمت قوطی آهن 2.5 جهان 6550 تومان می باشد.

به گزارش آهن پرایس در اخبار بازار اهن، با وجود ثبات قیمت ها پس از تحریم های جدید، خبر هایی مبنی که توقف صادرات آهن آلات ایران به دیگر کشور ها شنیده می شود که صحت و سقم آن باید مورد بررسی قرار گیرد. بسیاری از کارشناسان در این بخش عنوان کرده اند که کشور امارات دیگر از کشور های تحریم شده از جمله ایران و کره شمالی هیچگونه محصولاتی اعم از اهن الات دریافت نخواهد کرد. در این میان تولید کنندگان داخلی در صادرات محدود خواهند شد چرا که پس از تحریم ها کشور ها و خریداران شورای همکاری خلیج فارس و اروپا دیگر تمایلی برای کسب محصولات ایران را ندارند. بسیاری از کارشناسان و تاجران در خاورمیانه عقیده دارند که مشکل بزرگ ایران مسائل بانکی نمی باشد و حمل و نقل بزرگترین مشکل این کشور شده است چرا که هیچ یک از کشور ها حاضر نیستند کشتی های خود را در بنادر ایران بارگیری کنند در نتیجه با وجود تولید در این کشور هیچگونه بارگیری برای صادرات محصولات صورت نخواهد گرفت.

در شرایط فعلی درست است که تحریم های یک طرفه کشور آمریکا در حضور ایران در بازارهای بین المللی تاثیر گذار بوده است؛ اما وضعیت به این وخیمی هم که رسانه های تحت سلطه آمریکا می گویند نیست و هموطنان باتجربه ی ما کار خودشان را انجام می دهند و خیلی نگران این مانورهای رسانه ای نیستند.

برای اطلاع از قیمت روز آهن آلات در کانال تلگرام آهن پرایس عضو شوید.

پرینت صفحه لیست قیمت ها در تلگرام کانال آهن خبر

نظرات کاربران (9)

 • مهدی محمدی
  مهدی محمدی1397/08/21 - 13:54 پاسخ

  سلام و خسته نباشید پیش بینی تقریبی شما با توجه به شرایط تحریمی جدید پیش آمده ، نسبت به آینده قیمت ها چیست ؟ با توجه به اینکه بخش اعظمی از تولیدات در انحصار دولت هست آیا عدم صادرات موجب کاهش قیمت ها خواهد شد یا اینکه دولت اجازه کاهش قیمت را نخواهد داد ! ؟ و اینکه مصرف کنندگان خرد مانند مردم عادی که قصد ساخت منزل مسکونی جهت سکونت دارند نه فروش و دلالی، آیا میتوانند به کاهش قیمتها امیدوار باشند ؟

 • علی قربانی
  علی قربانی 1397/08/20 - 14:03 پاسخ

  با توجه به عدم صادرت آهن هم امکان باز گشت قیمت ها وجود ندارد

 • علی قربانی
  علی قربانی 1397/08/20 - 13:25 پاسخ

  سلام خسته نباشید به نظر شما واسه آهن خریدن عجله کنم یا میاد پایین

  • آهن پرایس
   آهن پرایس1397/08/20 - 13:32

   با توجه به آشفتگی بازار نمی توان پیش بینی کرد

  • sa
   sa1397/08/21 - 12:57

   بخر هیچی پایین نمیاد

 • میثم طیبی
  میثم طیبی1397/08/20 - 13:15 پاسخ

  به نظر شما در شرایط فعلی برای راه اندازی یک اهن فروشی چقدر سرمایه نیاز داره؟؟ و ایا در این شرایط موقع خوبی برای این کار هست یا نه؟؟

  • آهن پرایس
   آهن پرایس1397/08/20 - 13:18

   در شرایط فعلی پیش بینی دقیق راجع به این موضوع بعید بنظر میرسه

 • محمدم
  محمدم1397/08/20 - 11:07 پاسخ

  امیدواریم با کاهش صادرات تولید کنندگان ضمن کاهش و برگشتن به قیمتهای سابق به نفع مصرف کنندگان داخلی اقدام کنند.البته چاره ای هم غیر از این با این اوضاع ندارند.انشا الله خبرهای خوشی جهت مصرف کنندگان واقعی داخلی در راه باشد.امیدواریم

  • آهن پرایس
   آهن پرایس1397/08/20 - 11:26

   امیدواریم همینطور پیش بره

ثبت نظر جدید

یک آواتار برای خود انتخاب کنید:
مسیریابی کانال تلگرام ۰۲۱-۵۴۱۰۳