احتمال افزایش نرخ اجاره

احتمال افزایش نرخ اجاره
احتمال افزایش نرخ اجاره

آهن پرایس: محمود محمودزاده معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی، با اشاره به این موضوع که این سازمان راهکارهایی در رابطه با بازار اجاره به ستاد ملی مقابله با کرونا پیشنهاد کرده است اذعان کرد: در هفته های اخیر چندین نشست و کارگروه علمی و تخصصی مرتبط با بحث بازار اجاره برگزار ...

آهن پرایس: محمود محمودزاده معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی، با اشاره به این موضوع که این سازمان راهکارهایی در رابطه با بازار اجاره به ستاد ملی مقابله با کرونا پیشنهاد کرده است اذعان کرد: در هفته های اخیر چندین نشست و کارگروه علمی و تخصصی مرتبط با بحث بازار اجاره برگزار شده و صحبت‌های لازم هم در این خصوص انجام شده است.

وی در ادامه افزود: این هفته کارگروه‌ها تمامی بخش‌ها و تصمیمات لازم در رابطه با بازار اجاره را بررسی و هفته آینده هم ستاد ملی مقابله با کرونا، مصوبات و جزئیات بازار اجاره از جمله تعیین سقف اجاره و همچنین پرداخت وام ودیعه مسکن را بررسی خواهند کرد. محمود زاده  در گفت و گویی تصریح کرد: وزارت راه و شهرسازی و همچنین معاونت مسکن و ساختمان تمامی جوانب بازار اجاره را بررسی و پیشنهادات خود را هم در رابطه با سقف اجاره و همچنین وام ودیعه مسکن ارائه کرده است.

براساس این آمار در اوایل تیرماه سال گذشته مصوبه افزایش ۲۵ درصدی سقف اجاره و همچنین پرداخت وام ودیعه مسکن به کلان شهرها و شهرهای کوچک اعلام شد. همچنین در ابتدای امسال هم مصوبه تمدید قراردادهای اجاره را هم وزارت راه و شهرسازی ابلاغ کرد. طبق گزارش های میدانی بازار اجاره امسال نسبت به سال گذشته از آرامش بیشتری  برخوردار بوده و هنوز اجاره‌ها با افزایش چشمگیری روبرو نشده است و با وجود آنکه به تازگی فعالیت مشاوران املاک آغاز شده هنوز فایل‌های اجاره چندانی به مشاوران املاک ارائه نشده است و از سوی دیگر تمدید مجدد قراردادهای اجاره باعث شده که فایل‌های زیادی ارائه نشود.

در ادامه می توانید این خبر را نیز مطالعه کنید : شمارش معکوس اخذ مالیات مسکن

از سوی دیگر مشاوران املاک اعتقاد دارند که بسیاری از صاحب خانه ها منتظر تعیین سقف اجاره هستند تا بتوانند واحدهای خود را به بازار ارائه کنند. هرچند به نظر می‌رسد امسال با سال گذشته تفاوت‌هایی دارد، به طوری که با راه اندازی سامانه املاک و اسکان و ثبت نام سرپرستان خانوار در این سامانه شاید عرضه واحدهای مسکونی در این بخش افزایش یابد اما بعید به نظر می‌رسد که این طرح به بازار اجاره امسال کمکی کند،  بنابراین باید از ابتدای آغاز فصل نقل و انتقالات منتظر اتفاقات تازه و افزایش‌های چشمگیر اجاره در بازار باشیم.

انتشار مطالب این سایت با ذکر منبع و درج لینک آزاد است.

امتیاز به این مطلب:
امتیاز: 0 از 5 - 0 رای

اشتراک گذاری:

ثبت نظر جدید

یک آواتار برای خود انتخاب کنید:

نظرات کاربران (0)

ساعت کاری مجموعه به پایان رسیده است لطفا اطلاعات خود را برای دریافت مشاوره اختصاصی وارد نمایید.

درخواست مشاوره تلفنی