اوضاع بازار آهن پس از تعطیلات

اوضاع بازار آهن پس از تعطیلات

با فروکش کردن تقاضای دلار و اصلاح قیمت آن و با توجه به اوضاع سیاسی نسبتا آرام، افزایش عرضه‌های آهن اسفنجی و پیشخور شدن نوسانات در ماه بهمن؛ احتمال می‌رود اوضاع بازار آهن در ماه اسفند نسبتا آرام باشد...

آهن پرایس: بازار آهن و فولاد روز چهارشنبه گذشته همچنان سیر کاهشی داشت و برخی مبادی هم قیمت آهن آلات را ثابت اعلام کردند، روز شنبه نیز که غالب بازار تعطیل بود و قیمتی اعلام نشد.

از ابتدای هفته پیش دلار روند اصلاح در پیش گرفت و تا مرز کانال 54 هزار تومان کاهش یافت اما مجددا روز چهارشنبه تا مرز 56 هزار تومان افزایش یافت و نهایتا در کانال 55 هزار و 600 تومان متوقف شد. طبق تجربه در ایام پیش از تعطیلات قیمت‌ها افزایش می‌یابد که بازار ارز هم از این امر مستثنا نیست.

روز شنبه نیز بازار آهن در حالت نیمه تعطیل بود و تقاضا در پایین‌ترین سطح قرار داشت و عمده مبادی فروش قیمت روز آهن آلات را ثابت اعلام کردند.

به طور کلی طبق آمار قیمت روز میلگرد بین 100 تا 500 تومان اصلاح داشت به این ترتیب قیمت میلگرد بورسی 23200 تا 23300 تومان اعلام شد و کف قیمت میلگرد بازار آزاد هم 23.300 تا 23.500 تومان برآورد شد.

کاهش 40 تا 100 هزار تومانی هم در قیمت تیرآهن ذوب آهن اصفهان مشهود بود اما عمده کارخانه‌ها ثبات قیمت داشتند. قیمت نبشی و قیمت انواع ناودانی هم در کلیه مبادی فروش ثابت اعلام شدند.

قیمت روز ورق آهن نیز در اکثر شرکت‌ها ثابت بود اما قیمت ورق سیاه فولاد مبارکه در برخی ضخامت‌ها بین 300 تا 500 تومان کاهش داشت، همچنین قیمت انواع ورق سرد از جمله قیمت ورق گالوانیزه، ورق رنگی نیز ثبات داشتند.

قیمت روز پروفیل آهن در عمده شرکت‌ها کاهش 200 تا 500 تومانی داشت قیمت روز قوطی مبلی، قیمت قوطی در و پنجره و انواع پروفیل‌ها در برخی مبادی فروش ثبات داشتند. قیمت لوله مبلی، قیمت لوله داربستی، قیت لوله صنعتی و انواع لوله‌ها نیز ثابت اعلام شدند.

گزاش‌ها از بورس کالای روز شنبه حاکی از عرضه 102 هزار تنی آهن اسفنجی است که با توجه به ثبت تقاضای 1.3 درصدی نسبت به عرضه، کل این محصول به فروش رسید، گفتنی است قیمت آهن اسفنجی حدود 11.2 درصد کاهش داشت و در هر کیلو حدود 12 هزار و 873 تومان اعلام شد.

به نظر می‌رسد با توجه به روند نوسانات نرخ دلار و معاملات آهن اسفنجی، بازار آهن و فولاد همچنان سیر اصلاح در پیش بگیرد و اوضاع قیمت‌ها از اسفندماه به روال عادی بازگردد.

طبق آمار امروز حدود 370 هزار تومان محصول فولادی در بورس عرضه می‌شود که از این میزان حدود 219 هزار و 718 تن به شمش بلوم اختصاص دارد که قیمت هر کیلو از آن حدود 20 هزار تومان در نظر گرفته شده است.

در ادامه می‌توانید این خبر را نیز مطالعه کنید: آرامش پس از طوفان در بازار آهن

همچنین حدود 2 هزار تن ورق سرد B، حدود 700 تن میلگرد آلیاژی ، 70 هزار تن تختال SM، و حدود 80 هزار تن تختال C نیز عرضه می‌شود.

انتشار مطالب این سایت با ذکر منبع و درج لینک آزاد است.

امتیاز به این مطلب:
امتیاز: 0 از 5 - 0 رای

اشتراک گذاری:

ثبت نظر جدید

یک آواتار برای خود انتخاب کنید:

نظرات کاربران (0)

ساعت کاری به پایان رسیده است با ثبت درخواست ، کارشناسان ما در اولین فرصت با شما تماس می گیرند.