بررسی وضعیت بازار آهن

بررسی وضعیت بازار آهن
بررسی وضعیت بازار آهن

بررسی وضعیت بازار آهن

به عقیده فعالان صنعت فولاد ثبات قیمت آهن آلات در روزهای اخیر، دوام چندانی نخواهد داشت. به گزارش آهن پرایس درتحلیل بازار آهن، رونق بازار آهن و فولاد کشور به عوامل متعددی وابسته است که می تواند تأثیر چشمگیری در نوسانات قیمت در بازار داشته باشد. آنطور که از تحلیل های صورت گرفته در این حوزه می توان برداشت کرد، به نظر می رسد که رونق بازار آهن علاوه بر رشد تقاضای خرید به عوامل دیگری نیز وابسته است.

از جمله این عوامل می توان به رونق بازار مسکن و میزان پروژه های عمرانی و صنعتی اشاره کرد. از سوی دیگر نیز میزان مصرف فولاد توسط کارخانجات نیز می تواند بر این حوزه تأثیرگذار باشد. بنابراین با توجه به این روند فعالان بازار فولاد انتظار دارند که رونق در بخش مسکن و پروژه های عمرانی موجب رونق در بازار آهن نیز شود.

این موضوع در حالی است که بخش عمده ای از تقاضاهای مصرفی در روزهای ابتدایی سال به دلیل نگرانی خریداران از وضعیت بازار آهن پس از تحریم های اولیه بوده است. از این رو این روند نمی تواند تأثیر چندانی در بازار بگذارد و تنها موجب ایجاد شرایط نامناسب و افزایش قیمت آهن آلات خواهد شد. دلیل این امر نگرانی های بیش از اندازه خریداران است چراکه آنها بیشتر ترس از افزایش قیمت میلگرد آجدار و سایر محصولات را دارند و به همین دلیل دست به خرید بیش از حد با قیمت های نجومی زده اند. این روند موجب رشد بیشتر قیمت ها نیز خواهد شد و به رکود بیشتر بازار می انجامد.

در حال حاضر قیمت مقاطع همچون قیمت تیرآهن و قیمت ورق سیاه بر خلاف بازار میلگرد، کمی آشفته است بطوری که روزانه قیمت ها یا با کاهش 10 الی 20 تومانی و یا با افزایش محدودی همراه است. شما می توانید به منظور اطلاع از قیمت های لحظه ای آهن آلات به کانال تلگرامی آهن پرایس مراجعه نمایید.

برای اطلاع از قیمت روز آهن آلات در کانال تلگرام آهن پرایس عضو شوید.

پرینت صفحه لیست قیمت ها در تلگرام کانال آهن خبر

نظرات کاربران (8)

 • علی محمدی
  علی محمدی1397/08/22 - 17:02 پاسخ

  با سلام و احترام تحلیل شما جسارتا خیلی ضعیف بود پس بحث صادرات چی میشه ؟ در حال حاضر بدلیل تحریم ها و افزایش تعرفه صادرات ، از این باب آبی گرم نمی شود با توجه به نزدیک شدن به پایان سال و کاهش بودجه دیگه هزینه ای بابت مسائل عمرانی نمیشود و اگر هم هزینه قراره بشه باید به بحث نازک کاری برسند که تقاضایی در فولاد ایجاد نمیکند. از طرفی هر ماه نسبت به ماه قبل وضعیت مسکن بیشتر به سمت رکود پیش میره که این هم موجب کاهش تقاضا است. همچنین در فصل زمستان بدلیل سرما و بارندگی امور ساخت و ساز خیلی کند پیش میره که این هم نشان دهنده وضعیت نامطلوب تقاضا است. به نظر من در اذر و دی رکود فولاد برقرار است و قیمتها ثابت می ماند زیرا از این نرخها پایین تر اصلا برای تولید اقتصادی نیست

  • آهن پرایس
   آهن پرایس1397/08/23 - 10:46

   در مورد مشکلات صادرات هم در اتاق خبر فولاد و هم در اتاق خبر آهن روزهای قبل تحلیل نوشته شده است.

 • احمد
  احمد1397/08/22 - 15:51 پاسخ

  چرا شما که صاحب نفوذ و دارای رسانه هستید از توزیع آهن با جواز ساخت حمایت که هیچ حتی اشاره هم نمی کنید!!!

  • آهن پرایس
   آهن پرایس1397/08/23 - 10:48

   در تحلیل های قبلی به این موضوع اشاره شد ولی به دلیل عدم اطلاع رسانی مناسب مسئولین در مورد این موضوع، نمی توانیم تحلیل با جزئیات بیشتری بنویسیم.

 • عمار
  عمار1397/08/22 - 13:50 پاسخ

  اخه برادر من اگه نمیشه خوب اصلا بررسی نکنید

 • علی قربانی
  علی قربانی 1397/08/22 - 11:55 پاسخ

  سلام خسته نباشید دلیل گرانی تیر ۱۶ چیست افت خواهد کرد یا نه

 • علی
  علی1397/08/22 - 11:11 پاسخ

  اخه برادر من این چه برسیه که شما می کنید.یه کم واضحتر پیش بینی کنید

  • آهن پرایس
   آهن پرایس1397/08/22 - 11:22

   با توجه به شرایط حاکم در بازار نمی توان به صورت تخصصی وارد جزئیات شد

ثبت نظر جدید

یک آواتار برای خود انتخاب کنید:
مسیریابی کانال تلگرام ۰۲۱-۵۴۱۰۳