به شماره افتادن نفس های بازار آهن

به شماره افتادن نفس های بازار آهن
به شماره افتادن نفس های بازار آهن

به شماره افتادن نفس های بازار آهن

طی بررسی روند قیمت ها در روز گذشته متوجه خواهیم شد که بازار مجددا وارد فاز سکوت شده و از التهابات آن بویژه از سمت تقاضا در حوزه میلگرد کاسته شده است. تداوم این روند پس از چند روز تکاپوی صعودی بازار و برخی هیجانات غالب شده در سمت تقاضا می تواند، سکوت و آرامش توام با عقب‌نشینی مجدد تقاضا از برخی مبادی را به ارمغان آورد. هر چند که رفتار چند ماه گذشته سمت عرضه نشان داده، روند افزایشی قیمت ها توجهی به سمت و حجم تقاضا ندارد.

شاید یکی از دلایل اصلی فروکش نمودن هیجانات تقاضای انباری، حصول و یا حتی عبور از نرخ ۶ هزار تومانی میلگرد در بازار آهن بوده است که از چند ماه پیش زمزمه آن در بازار به عنوان هدف سمت عرضه به گوش می رسید. تداوم ادامه روند صعودی بی‌ضابطه قیمت ها، بی اعتنایی به گزاره های منطقی اثر گذار و ناتوانی یا عدم خواستگاه ناظر بازار در مهار این افسار گسیختگی، سبب شده است تا این سطوح از قیمت‌های هدف گذاری شده در بازار به سهولت قابل لمس باشد. حال باید دید که با توجه به نرخ کاملا غیر کاربردی محصول نهایی در بازار داخلی به جهت نرخ صادراتی به مراتب پایین‌تر آن، آیا این وضعیت حفظ خواهد شد و یا اینکه می بایست منتظر رخداد غیرمنتظره دیگری در کشور باشیم. 

در حال حاضر نرخ داخلی فولاد در تمامی حوزه‌ها با توجه به نرخ ارز و قیمتهای جهانی کاملا بدون تناسب و به مراتب بالاتر از قیمتهای رقبای تجاری ایران و یا حتی محصول نهایی صادراتی ایران بوده است. از این رو برای عملیاتی شدن نرخ های صادراتی دو راه بیشتر برای فولادسازان نمی توان متصور بود که یکی از آن ها، افزایش نرخ ارز در روزها و یا حتی ماه های آتی بوده و دیگری تعدیل نرخ داخلی در بازار آهن می باشد.اشتراک گذاری:

نظرات کاربران (10)

 • سلمان
  سلمان1398/11/20 - 21:18 پاسخ

  آخه چرا نظا رت کنه چون بیشتر ذوب آهن ها مال دولت و اشخاص رده بالای دولت هست

 • محمدی
  محمدی1398/11/20 - 17:55 پاسخ

  پیش بینی این قیمت من دوماه پیش کردم وهمه به من رای منفی دادن الان دارم میگم قیمت پایه میلگرد ۶۰۰۰ تومن هست برای سال بعد به ۷۵۰۰ خواهد رسید بازم میگم برای مصرف کننده کوچک انتظار یعنی ضرررر

 • Malek
  Malek1398/11/20 - 17:24 پاسخ

  پناه میبرم به خدا از شر شیطانهای مملکت

 • جاوید عبدی
  جاوید عبدی1398/11/20 - 15:54 پاسخ

  چرا دولت هیچ نظارتی نمی کنه این همه هم گرونی میشه هرروز قیمت ها میره بالا

  • سامان
   سامان 1398/11/20 - 20:54

   دولت خودش زده به کوچه علی چپ از این دولت دردی از ما دوا نمیکنه ای کاش زودتر تموم بشه...

 • بهنام
  بهنام1398/11/20 - 14:10 پاسخ

  این چ مسخر ه بازی هرروز گرانی نظارتی اصلا نیست هر روز پول بی ارزش تر میشه اقتصاد ایران هر روز بدتر از دیروز

 • محمد
  محمد1398/11/20 - 13:45 پاسخ

  پس از سال ها میخواستم شروع کنم به ساختن زمین خانه ام این هم از قیمت میلگردلطفا کسی راهنمایی کنه- حداقل اگر 500 تومن هم ارزان بشه ما امیدوار میشیم

 • اسماعیل
  اسماعیل1398/11/20 - 13:28 پاسخ

  یعنی میلگرد رو به همین قیمت صادرات می کنن؟ یا فقط زورشون به مردم میرسه؟ البته فکر کنم قیمت ارز رو بالا ببرن مشکل حل بشه و قیمت بازار داخل و صادرت یکی میشه؟

 • اکبر گنجی
  اکبر گنجی1398/11/20 - 12:14 پاسخ

  شمام تو باغ نیستین انگار.امروزم میلگرد اکثر کارخونه ها کیلویی حداقل صد تومن رفت بالا.تو یک روز.خدا باعث و بانیشو لعنت کنه

 • علی
  علی1398/11/20 - 12:13 پاسخ

  احتمالا کارخانه‌داران بو برده‌اند که دولت می‌خواد نرخ ارز را ۱۲ هزار تومن لحاظ کنه و یا با توجه به افزایش ۲۰ درصدی قیمتها‌ها از ابتدای سال ۹۹ این افزایش را از همین الان در قیمتهایشان لحاظ کرده‌اند!!!!

ثبت نظر جدید

یک آواتار برای خود انتخاب کنید: