ثبات قیمت در بازار آهن

ثبات قیمت در بازار آهن
ثبات قیمت در بازار آهن

آهن پرایس:  در روز گذشته نرخ ارز به کانال 27 هزار  و 150 تومان رسید و همچنان ریز نوساناتی در دلار مشاهده شد در بازار آهن نیز خبرها حاکی از ثبات قیمت و کاهش جزئی در برخی از مبادی فروش است. نرخ ارز در هرات به 26 هزار و 860 تومان رسیده است، بر اساس شواهد...

آهن پرایس:  در روز گذشته نرخ ارز به کانال 27 هزار  و 150 تومان رسید و همچنان ریز نوساناتی در دلار مشاهده شد در بازار آهن نیز خبرها حاکی از ثبات قیمت و کاهش جزئی در برخی از مبادی فروش است. نرخ ارز در هرات به 26 هزار و 860 تومان رسیده است، بر اساس شواهد بازار ارز به علت ایجاد خوش بینی به مذاکرات وین و بازگشایی مجدد صرافی های هرات واکنش مثبت نشان داد ه است البته همچنان نمی توانیم به این روند کاهشی امیدوار باشیم. 

از دگر سو سازمان برنامه و بودجه اعلام داشت که متمم بودجه ارائه نخواهد شد و در حال حاضر بودجه فعلی قابل اجراست، برخی از فعالان اقتصادی معتقدند که نسبتا شرایط تحریم ها در حال بهبود است و روند واردات کالاهای اساسی نیز بهبود یافته است و بر اساس برخی خبرها ایران هشت میلیارد دلار کالای اساسی خریداری کرده است. شایان ذکر است قیمت سنگ آهن در بازارهای جهانی همچنان در حال کاهش است، اگرچه قیمت محصولات فولادی به علت کاهش تولیدات چین کاهش نیافته اما بالاخره قیمت سنگ آهن اثر خود را بر بازار خواهد گذاشت. 

در ادامه می توانید این خبر را نیز مطالعه کنید : اصلاح جزئی قیمت ها در بازار آهن

در حال حاضر مهمترین متغیر بازار در شرایط رکودی و یخ زدگی تقاضا نرخ ارز می باشد که در شرایط کنونی پیش بینی روند آن کار ساده ای نیست،در بورس اوراق بهادار نیز معامله گران خبره و با تجربه هم در شرایط کنونی پیش بینی چندانی از آینده نرخ ارز ندارند و گویا با نوسانات و بالا و پایین شدن نرخ ارز شاخص بورس نیز نوسان می کند. 

با بررسی روزانه قیمت آهن در روز گذشته مشاهده گردید قیمت میلگرد در اکثر شرکت ها ثابت بود و تعداد قابل توجهی  از شرکت ها کاهش 50 الی 500 تومانی را اعلام کردند. میلگرد ذوب آهن اصفهان در روز گذشته کاهشی حدود 50 الی 100 تومان را اعلام داشت. کف قیمتی میلگرد در روز گذشته 16 هزار و 550 تومان بود و سقف قیمتی میلگرد روی  17 هزار و 425 تومان متعلق به شرکت راد همدان بود. در بازار نبشی و ناودانی نیز اکثر شرکت ها ثبات قیمتی داشتند و از جمله ی این شرکت ها ناب تبریز ثبات قیمتی را اعلام داشت. فقط دوشرکت کاهش 100 و 300 تومانی قیمت نبشی و قیمت ناودانی را اعمال کردند. 

در بازار تیرآهن نیز در بخش کیلوفروشی تنها دو محصول کاهش قیمتی 100 و 200 تومانی را اعلام داشتند و سایر مبادی فروش قیمت تیرآهن را ثابت اعلام کردند. در تیرآهن 16 ذوب آهن اصفهان نیز کاهش 70 هزار تومانی در بخش شاخه فروشی رویت شد. دو شرکت فروشنده پروفیل نیز کاهش 200 تومانی را اعمال داشتند و سایر شرکت ها ثبات قیمت پروفیل را اعمال کردند.

انتشار مطالب این سایت با ذکر منبع و درج لینک آزاد است.

امتیاز به این مطلب:
امتیاز: 0 از 5 - 0 رای

اشتراک گذاری:

ثبت نظر جدید

یک آواتار برای خود انتخاب کنید:

نظرات کاربران (0)

ساعت کاری به پایان رسیده است با ثبت درخواست ، کارشناسان ما در اولین فرصت با شما تماس می گیرند.