رکود در بازار آهن و مصالح ساختمانی

رکود در بازار آهن و مصالح ساختمانی
رکود در بازار آهن و مصالح ساختمانی

رکود در بازار آهن و مصالح ساختمانی

رکود در حوزه ساخت و ساز و کاهش صدور پروانه های ساختمانی طی سالهای گذشته باعث شده است تا بازار صنایع وابسته به صنعت ساختمان و همچنین بازار فروش محصولات ساختمانی نیز دچار رکود شود به گونه ای که معاون وزیر صنایع نیز پیش از این در گفت و گو با جام جم آنلاین از رکود در ۵۰ صنعت مرتبط با بخش ساختمان خبر داده بود .

به گزارش سیمان خبر و به نقل از جام جم آنلاین ، وضعیت فروش کالاهایی چون سیمان ، گچ و آهن و مصالح بهداشتی ساختمان و آهن در بازار نیز نشان می دهد که به دلیل کاهش تقاضا، فروش این محصولات نیز همچنان در رکود است .

محمد آزاد رییس اتحادیه صنف آهن فروشان درباره وضعیت بازار آهن در ۸ ماه نخست امسال گفت : در هشت ماه نخست امسال معاملات مسکن تا حدودی نسبت به سال گذشته رشد داشته است اما در بخش ساخت و ساز رونقی دیده نمی شود و هنوز در این بخش ضعیف هستیم وبخش ساخت و ساز به معنی تجاری هنوز رونق نگرفته است و شاید فقط یکسری از افرادی که به دنبال باز سازی خانه هستند اقدام به خرید می کنند.

وی افزود :محصول آهن در انبارها به اندازه نیاز مردم دپو شده است و این باعث شده کارخانه های ما به دنبال چاره اندیشی برای صادرات محصولات خودباشند و در تلاشند مازاد تولیدات خود را به کشورهای همجوار از جمله عراق صادر کنند و نگذارند که بیش از حد محصول دپو شود.

آزاد با اشاره به اینکه ظرفیت تولید آهن درکشور پایین نیامده است گفت: اگر بخواهیم افزایش ظرفیت هم می توانیم ایجاد کنیم . خوشبختانه صادرات سال ۹۵ نسبت به سال ۹۴خیلی رشد داشته وبیشتر کشورهای همجوار از جمله عراق، افغانستان و شیخ نشینها نیازشان را از ایران تامین می کنند و بخشی ازآن حتی به اروپا هم صادر می شود.

امتیاز به این مطلب:
امتیاز: 0 از 5 - 0 رای

اشتراک گذاری:

نظرات کاربران (0)

ثبت نظر جدید

یک آواتار برای خود انتخاب کنید: