شکسته شدن قیمت ها در بازار مسکن

شکسته شدن قیمت ها در بازار مسکن
شکسته شدن قیمت ها در بازار مسکن

آهن پرایس : به گفته عضو کمیسیون عمران مجلس، بازار مسکن در ماه‌ های آینده به یک ثبات قیمت و آرامش خواهد رسید، اما ریزش چشمگیر در قیمت مسکن رخ نخواهد داد که با اشاره به آینده بازار مسکن برخی کارشناسان اعلام می‌کنند که با تغییر معادلات سیاسی در عرصه بین المللی و کاهش قیمت ارز در داخل کشور، قیمت مسکن نیز روند نزولی به خود خواهد گرفت، اما...

آهن پرایس : به گفته عضو کمیسیون عمران مجلس، بازار مسکن در ماه‌ های آینده به یک ثبات قیمت و آرامش خواهد رسید، اما ریزش چشمگیر در قیمت مسکن رخ نخواهد داد که با اشاره به آینده بازار مسکن برخی کارشناسان اعلام می‌کنند که با تغییر معادلات سیاسی در عرصه بین المللی و کاهش قیمت ارز در داخل کشور، قیمت مسکن نیز روند نزولی به خود خواهد گرفت، اما بازار مسکن دارای عوامل تأثیرگذار و مهم‌ تری است که تغییر در آنها بر بازار مسکن مؤثر خواهد بود و تلاطمات ارزی در این عرصه اثرگذار نیست. نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در این رابطه گفت: من معتقدم که قیمت مسکن در ۴ ماهه پایان سال جاری افزایش یا کاهش چشمگیری نخواهد داشت، البته بازار به یک ثبات قیمتی و آرامش خواهد رسید که این مسئله در میزان معاملات اثرگذار است، اما کاهش چشمگیر در قیمت مسکن رخ نخواهد داد، هر چند که شاید قیمت‌ها کمی پایین بیاید اما کاهش‌ها همانند روند کاهشی دلار نیست.

وی گفت: تحلیل بازار مسکن در سال‌های اخیر نشان می‌دهد که تحولات جاری در قیمت گذاری بازار اثر ندارد، بلکه تحولات اساسی می‌تواند روند قیمت‌ها را نزولی کند که متأسفانه در ۷ سال اخیر دولت هیچ اقدامی برای ایجاد تحول اساسی صورت نداده است. در این صورت مهم‌ترین مؤلفه برای بهبود بازار مسکن و کاهش قیمت‌ها، تولید گسترده وانبوه مسکن است، قطعاً با افزایش ساخت و ساز میزان عرضه از تقاضا پیشی می‌گیرد و این مسأله موجب شکسته شدن قیمت خواهد شد.

نماینده مردم درمجلس یازدهم ادامه داد: متأسفانه در سال‌های اخیر بازار مسکن به یک کالای سرمایه‌ ای تبدیل شده و این بازار در دستان سفته بازار و دلالان قرار دارد، از این رو آنها به راحتی زیر بار کاهش قیمت‌ها نخواهند رفت. از طرفی حال که ما مشاهده می‌کنیم که فضای روانی جامعه در بازار مسکن و تمام بازارهای اقتصادی اثرگذار است، چرا دولت اقدام به فضاسازی مثبت در داخل کشور نمی‌کند تا از این طریق بازارها به تعادل برسد.

انتشار مطالب این سایت با ذکر منبع و درج لینک آزاد است.

امتیاز به این مطلب:
امتیاز: 0 از 5 - 0 رای

اشتراک گذاری:

ثبت نظر جدید

یک آواتار برای خود انتخاب کنید:

نظرات کاربران (0)

ساعت کاری به پایان رسیده است با ثبت درخواست ، کارشناسان ما در اولین فرصت با شما تماس می گیرند.