ضایع شدن حقوق سهامداران فولادی

ضایع شدن حقوق سهامداران فولادی
ضایع شدن حقوق سهامداران فولادی

ضایع شدن حقوق سهامداران فولادی

سال جاری یکی از متفاوت ترین سال های بازار اهن طی چند سال اخیر بوده است. افزایش بی رویه قیمت اهن آلات و محصولات و مقاطع آهن از جمله قیمت پروفیل و قیمت میلگرد آجدار که اغلب به واسطه رشد نرخ ارز رخ داده است، دولت را واداشت تا برخلاف اداعاها و هشدار های پی در پی اکثر کارشناسان و فعالان این حوزه، خود به بازار های مختلف وارد شود. در این شرایط بازار اهن الات کشور نیز از این روند صعودی و آشفتگی بازار بی نصیب نماند.

به گزارش آهن پرایس در اخبار بازار آهن، در پی نابسامانی بازارهای کالایی کشور شاهد صدور بخش های متعددی از سوی دولت به منظور بهبود بخشیدن به این اوضاع آشفته بازار بودیم که نه تنها این بخشنامه ها کاری از پیش نبرد بلکه ثبات تصمیم گیری را برای حوزه فولاد کشور به بازی گرفته بود. از جمله موارد متناقض موجود در این بخشنامه ها می توان به اعلام قیمت تیرآهن و میلگرد بصورت دستوری و بسیار پایین تر از نرخ های بازار، تعیین سهمیه عرضه برای تولیدکنندگان بزرگ فولادی و همچنین مشروط نمودن صادرات به عرضه داخلی در بورس کالا اشاره نمود.

اگرچه این نوع دخالت ها نه تنها نمی تواند بر کنترل بازار تاثیر گذار باشد و قیمت روز ورق سیاه و میلگرد و دیگر محصولات فولادی را کنترل کند، بلکه باعث می شود تا سفته بازارن به این بازار هجوم آورده و زمینه توزیع هزاران میلیارد تومان رانت ناشی از اختلاف قیمت ها در بورس کالا(که به صورت دستوری تعیین شده بود!) فراهم شود. که در نهایت از نیمه های شهریور ماه برخی از دستورالعمل ها باطل شده و پس از چند عرضه شاهد کاهش قیمت تیرآهن و و میلگرد در بازار و بورس بودیم.

برای اطلاع از قیمت روز آهن آلات در کانال تلگرام آهن پرایس عضو شوید.

پرینت صفحه لیست قیمت ها در تلگرام کانال آهن خبر

نظرات کاربران (0)

ثبت نظر جدید

یک آواتار برای خود انتخاب کنید:
مسیریابی کانال تلگرام ۰۲۱-۵۴۱۰۳