عدم تمایل بازار آهن به رشد نرخ

عدم تمایل بازار آهن به رشد نرخ
عدم تمایل بازار آهن به رشد نرخ

عدم تمایل بازار آهن به رشد نرخ

وضعیت این روزهای بازار آهن حاکی از آن است که بازار تمایلی به افزایش قیمت را نشان نمی دهد اما مقاومت آهن فروشان و تولیدکنندگان فولادی در برابر کاهش قیمت ها موجب ایجاد التهابات چشمگیری در حوزه آهن آلات شده است؛ از سوی دیگر ضعف فراگیر تقاضا نیز موجب شده است که پیچیدگی های این صنعت بیش از پیش شود.

به گزارش آهن پرایس در تحلیل بازار آهن، معاملات بورس کالا نیز چندان مورد توجه قرار نگرفته است و جذابیت خاصی برای خریداران ندارد. البته ناگفته نماند که طی هفته گذشته، برخی از معاملات همچون خرید و فروش تیرآهن و ورق از جمله ورق سیاه و ورق روغنی رونق نسبی داشت. شرایط موجود در بورس کالا و عدم تعادل بین تقاضای انواع محصولات فولادی باعث می شود که انسجام بازار از بین برود و بازار به سمت چندگانگی حرکت کند.

وضعیت بازار طی ماه های اخیر این احتمال را پررنگ تر میکند که بسیاری از معامله گران به دلیل تغییر روند بازار و دور شدن از شکل سنتی، به سمت بازارهای دیگری حرکت کنند. تجربه نشان داده، هر بازاری که از برتری تقاضا بر عرضه برخوردار باشد، موفقیت های مهم تری را کسب خواهد کرد اما این موضوع در حال حاضر در بازار آهن صدق نمی کند چراکه معامله گران ترجیح می دهند به سمت بازارهایی حرکت کنند که جذابیت بیشتری داشته باشد. این موضوع بدین معنی است که سرمایه به بازارهای دیگر مهاجرت خواهد کرد و ناخودآگاه جذابیت های معاملاتی در بازارهایی همچون میلگرد با کاهش مواجه خواهد شد.

بنابراین می توان نتیجه گرفت که در نهایت این کاهش معاملات و عدم تمایل بازار به افزایش نرخ، موجب می شود که پتانسیل افت قیمت در بازار تقویت گردد. این موضوع بیشتر در بازار میلگرد آجدار صدق می کند چراکه تیرآهن و ورق با توجه به شرایط خاص معاملاتی و انحصاری خود در حال حاضر نیز از رشد معاملاتی برخوردار است.

برای اطلاع از قیمت روز آهن آلات در کانال تلگرام آهن پرایس عضو شوید.اشتراک گذاری:

نظرات کاربران (10)

 • سهراب
  سهراب1397/11/01 - 12:35 پاسخ

  لعنت خدا براینها به نام اسلام چهکاررهای کثیفی کردند اخه بی شرفا هر کاری انجام میدهید پای اسلام را درنیاورید

 • محمد قربانی
  محمد قربانی1397/10/30 - 17:30 پاسخ

  ما توی مملکتی زندگی میکنیم که دولتش اصل سود رو از جیب مردم میخوره، وهمه فکر میکنن قیمتها دست تولید کننده هست.هرچند تولید کننده همون دولته.

 • هادی
  هادی1397/10/29 - 16:11 پاسخ

  آهن پرایس مطمئن باشید که با گذاشتن کامنتهای امید وار کننده (عدم رشد رشد نرخ) ، نمی توانید تب خرید آهن آلات را داغ کنید.!!!!! مگر اینکه قیمت ها پایین بیاید. و من الله توفیق.

 • امیر
  امیر 1397/10/29 - 13:17 پاسخ

  بازار اهن مخصوصا میلگرد این روزا دارن زیر ابی میرن.توی استان ما فولاد شهرما قیمت میلگرد دویست تومان کمتر میفروشن اما توی سایت نرخش بالا میزنه که بقیه کارخانه ها نیارن پایین و این فروش داشته باشه.سر همه کلاه میزارن توی نرخ گذاری.یکی نیست بگه بکشید پایین ده لامصب

  • رضا
   رضا1397/10/29 - 22:18

   کدوم شهر هستین

 • محمد قربانی
  محمد قربانی1397/10/29 - 13:15 پاسخ

  سلام پرایس عزیز، خدا ازتون نگذره که حرفای من رو راجب مسعولین بی کفایت و بیفکر ، اینجا بازگو نمیکنید، متاسفم که توی دولتم نمیتونیم حتی حرفمون رو اینجا ب گوششون برسونیم. بخدا اگه توی این مملکت چیزی درست بشه.

 • صادقی
  صادقی1397/10/29 - 13:08 پاسخ

  عجب دولتی داریم که هیچ نظارتی نداره چراکه منافعش به جیب مسئولان میره چراکسی نیست به داد این مردم برسه فقط حرف میزنند وجیب خودشونو پر می کنند

  • محمد قربانی
   محمد قربانی1397/10/30 - 17:27

   سوال خیلیا اینه که چرا مسعولین کاری نمیکنن؟؟ متاسفم که خیلیا چقدر ساده اند،و نمیدونن که سود اصلی تو جیب همین دولت میره. همین دولتی که اگه یه زیر پله بخوای ، کاسبی راه بندازی ،اونم توی کورترین نقطه، سه سوته مالیات و اماکن و اتحادیه و...،سرمیرسن .

 • علی
  علی1397/10/29 - 11:14 پاسخ

  منافع سوداگران از نظر دولت (که کل عملکردش فقط در حرف زدن و عمل نکردنه)بر مردم ارجحیت دارد

 • محمدم
  محمدم1397/10/29 - 11:11 پاسخ

  امیدوارم تولید کنندگان متصل به دولت (همگی) که جهت منافع کثیفشان حاضرند هر ظلمی به ملت روا دارند .روز خوش نبینند.چراکه ملت رو به روز سیاه کشیدند.

ثبت نظر جدید

یک آواتار برای خود انتخاب کنید: