قیمت ورق روغنی

لیست قیمت روزانه فروش ورق روغنی

ورق هایی که با تکنولوژی نورد سرد تولید می شوند را اصطلاحاً ورق روغنی می نامند. استفاده از نورد سرد در تولید ورق روغنی موجب بالا رفتن کیفیت ظاهری ورق های نورد شده می شود. به همین علت از این ورق ها در مواردی که ورق ظاهر جسم را تشکیل می دهد بیشتر استفاده می شود. ورق های روغنی بسته به آلیاژی که در آنها به کار رفته و همچنین عملیات حرارتی صورت گرفته بر روی آنها به سه دسته کلی تقسیم می شوند. ورق روغنی st12 ، ورق روغنی st13 ، ورق روغنی st14 که به ترتیب ورق های معمولی، نیمه کشش و فوق کشش هستند.

در بازار ایران ورق های روغنی کارخانه های مختلفی موجود می باشد ازجمله: ورق روغنی فولاد مبارکه ، ورق روغنی هفت الماس ، ورق روغنی فولاد غرب ، ورق روغنی فولاد درخشان و همچنین محصولات وارداتی اعم از: ورق روغنی قزاق، ورق روغنی کره، ورق روغنی چینی و ورق روغنی هند ایثار. قیمت ورق روغنی تولید کنندگان مذکور بسته به کیفیت و تقاضای بازار برای آنها متفاوت است.

قیمت ورق روغنی

قیمت ورق روغنی در حالت کلی متاثر از قیمت آهن آلات و فولاد می باشد اما به نسبت آنها کانال قیمتی آن نوسان کمتری دارد به نوعی که برای ورق روغنی ما شاهد نوسان روزانه کمتری هستیم. قیمت نهایی ورق روغنی برای مصرف کننده نیز از محاسبه المان های اصلی و تشکیل دهنده این محصول نشات می گیرد، المان های چون قیمت های جهانی سنگ آهن، قیمت سوخت و انرژی به ویژه نفت و هزینه های حمل و نقل کالا و همچنین میزان تورم جهانی و سایر فاکتور های تاثیرگذار. تقاضای بیشتر این محصول که منجر به خرید ورق روغنی در حجم بالا می شود نیز بر قیمت آن تاثیر گذار است.بررسی لیست قیمت ورق روغنی کارخانه های مختلف می تواند در تصمیم گیری نهایی خریداران برای خرید مفید واقع شود. قیمت روز ورق روغنی را می توانید از لیست قیمت ورق روغنی در سامانه اینترنتی آهن پرایس که به صورت روزانه قرار داده می شود مشاهده کنید. فروش ورق روغنی در مجموعه آهن پرایس با مناسبترین قیمت و به صورت رقابتی و در تناژها بالا، فروش ورق روغنی به قیمت کارخانه انجام می گیرد.

اولویت نمایش براساس

قیمت های درج شده با احتساب %9 ارزش افزوده می باشد.

کارخانه:
ورق روغنی هفت الماس
1401/03/05

قیمت های درج شده با احتساب %۹ ارزش افـــزوده مـــی بــاشـــد.

ضخامت
مشخصات محصول
ابعاد
قیمت و نوسان (تومان)
تاریخ
کارخانه:
ورق روغنی فولاد مبارکه
1401/03/05

قیمت های درج شده با احتساب %۹ ارزش افـــزوده مـــی بــاشـــد.

ضخامت
مشخصات محصول
ابعاد
قیمت و نوسان (تومان)
تاریخ
کارخانه:
ورق روغنی غرب آسیا
1401/03/05

قیمت های درج شده با احتساب %۹ ارزش افـــزوده مـــی بــاشـــد.

ضخامت
مشخصات محصول
ابعاد
قیمت و نوسان (تومان)
تاریخ
کارخانه:
ورق روغنی قزاق
1401/03/05

قیمت های درج شده با احتساب %۹ ارزش افـــزوده مـــی بــاشـــد.

ضخامت
مشخصات محصول
ابعاد
قیمت و نوسان (تومان)
تاریخ

روش تولید ورق روغنی

ورق روغنی یا همان ورق سرد معمولا از ورق سیاه (ورق گرم) که دارای کربن کمتری است، تولید می‌شود.در مرحله اول، ورق سیاه ابتدا بایستی اسیدشویی شود تا پولک‌های سطحی سیاه رنگ ان از بین رفته و پاکسازی شود.سپس طی چندین مرحله نوردکاری سرد به ورق روغنی تبدیل می‌شود.فرآیند نوردکاری سرد، منجر به کاهش ضخامت ورق می‌شود به همین دلیل برای تولید ورق روغنی به ضخامت 2 میلی متر بایستی از ورق سیاهی به ضخامت 3 میلی متر استفاده گردد.

انواع ورق‌ های روغنی

غالبا ورق‌ های روغنی با توجه به نوع آلیاژ به کار رفته (درصد کربن، منگنز، سیلیسیوم، فسفر، گوگرد، کروم و …) و عملیات حرارتی صورت گرفته بر روی انها به سه دسته کلی زیر تقسیم می‌شوند:

• معمولی (ST12 )
• نیمه کشش (ST13 ): قابلیت کشسانی کمی دارند.
• فوق کشش ( ST14 ) : قابلیت کشسانی بالایی دارند.

نکته ‌ای که در مورد آنها حائز اهمیت است، تاریخ انقضای آنهاست یعنی ورق‌ های روغنی که تاریخ انقضای آنها گذشته ممکن است حین عملیات پرسکاری پاره شوند.

ورق روغنی St12 : از مزیت‌های این نوع از ورق ‌های ¬روغنی، داشتن تاریخ انقضای بالا تا ۱۸ ماه می‌باشد.

ورق روغنی St13 : این نوع از ورق در سازه ‌های صنعتی و غیرصنعتی با پرسکاری در عمق کم مورد استفاده قرار می‌گیرد.تاریخ انقضای این نوع از ورق حداکثر ۸ ماه است.

ورق روغنی St14: این ورق به دلیل داشتن ساختاری انعطاف پذیرتر نسبت به ورق های روغنی دیگر، در کاربردهای با پرسکاری عمیق به کار گرفته می‌شود که بیشترین کاربرد را در صنایع خودروسازی دارد.تاریخ انقضای این نوع از ورق روغنی نیز 8 ماه می‌باشد.

کاربرد ورق‌ های روغنی

ورق ‌های روغنی از کاربرد گسترده‌ای در صنعت و ساختمان ‌سازی برخوردار هستند.
• لوازم خانگی
• صنعت خودروسازی
• مبلمان اداری
• ساخت انواع قفسه

ثبت نظر جدید

یک آواتار برای خود انتخاب کنید:
رول های ورق روغنی چند تن می باشد؟

بسته به کارخانه ی تولیدی، رول های ورق روغنی از 4 الی 18 تن موجود می باشد.

نحوه خرید ورق روغنی از مجموعه آهن پرایس به چه صورت می باشد؟

شما می توانید پس از برقراری تماس با شماره 54103-021 و کسب مشاوره رایگان از کارشناسان ما، نسبت به دریافت پیش فاکتور و خرید ورق روغنی اقدام نمایید.

حداقل تناژ قابل خرید چه میزان می باشد؟

فرایند خرید در مجموعه آهن پرایس بسیار منعطف می باشد و مشتریان می توانند برای کسب اطلاعات بیشتر در این خصوص با کارشناسان ما ارتباط برقرار کنند.

ورق های روغنی کدام کارخانه ها در بازار موجود می باشد؟

برندهای موجود در بازار، فولادمبارکه، غرب آسیا، فولاد غرب، هفت الماس، قزاق و ... می باشد.

-

قیمت ورق روغنی

ahanprice