1396/04/20 - 09:20 328 دسته بندی: تحلیل بازار مسکن

لغو قانون پیش خرید مسکن تا دوماه آینده


حامد مظاهریان، معاونت وزیر راه و شهرسازی گفت: با وجود اینکه لغو قانون پیش خرید مسکن یک تخلف محسوب می شود، اما با این وجود این قانون جدید تا دو ماه آینده تصویب و به موجب آن قانون پیش خرید مسکن لغو می گردد.

وی افزود: با توجه به اینکه قانون پیش خرید مسکن دارای مزایایی اعم از رعایت منافع خریداران، جلوگیری از کلاهبرداری های کلان و فروش یک واحد به چندین نفر، است اما دارای مشکلاتی است که منجر شده تا پیش فروشندگان و سرمایه گذاران واحد های خود را پیش فروش نکنند.

حامد مظاهریان عنوان کرد: قانو جدید علاوه بر اینکه مانع بروز تخلفات در بخش مسکن می شود، در عمل هم موجب می شود تا بحث پیش فروش مسکن نیز لغو شود.
معاون راه و شهرسازی افزود: با توجه به اینکه قانون پیش فروش مسکن یکی از راه های خرید مسکن بود که در جامعه رونق داشت و طرفین معامله طبق آن کار میکردند، اما شرایطی وجود دارد که این قانون باید اصلاح شود و صحبت های کارشناسی و اولیه آن برای اصلاح این طرح انجام شده است.

مظاهریان تصریح کرد:این قانون جدید در دست اصلاحات مجلس است و احتمالا تا دوماه آینده اقداماتی برای لغو قانو پیش فروش مسکن صورت می گیرد.

 

 

برای دریافت قیمت میلگرد ، قیمت تیر آهن ، قیمت نبشی و نادانی ، قیمت پروفیل ، قیمت ورق ، در کانال تلگرام  اهن پرایس ما عضو شوید.