نگاهی به روند تولید آهن آلات

نگاهی به روند تولید آهن آلات
نگاهی به روند تولید آهن آلات

به گزارش آهن پرایس در اخبار بازار آهن، آمارهای منتشر شده درباره فعالیت های بازار آهن طی چند ماهه نخست سال ۱۳۹۹ بیانگر افزایش تولید فولاد خام و محصولات فولادی بوده ولی در عین حال صادرات این نوع محصولات در حد ۳۲ درصد کاهش داشته است. در سال های گذشته، سرمایه گذاری زیادی...

به گزارش آهن پرایس در اخبار بازار آهن، آمارهای منتشر شده درباره فعالیت های بازار آهن طی چند ماهه نخست سال ۱۳۹۹ بیانگر افزایش تولید فولاد خام و محصولات فولادی بوده ولی در عین حال صادرات این نوع محصولات در حد ۳۲ درصد کاهش داشته است. در سال های گذشته، سرمایه گذاری زیادی در صنعت آهن و فولاد انجام شده و راه اندازی طرح های فولادی که در سال های قبل شروع شده بود در سال ۱۳۹۹ ادامه دارد.
برخی از طرح های هفت گانه فولادی در سال ۱۳۹۹ راه اندازی می شوند. طرح های دیگر که در حوزه بخش عمومی سرمایه گذاری آنها شروع شده بود قرار است به تولید برسد. افزایش تولیدی که اتفاق افتاده، ناشی از طرح هایی است که در سال های قبل شروع شده اند و خوشبختانه شاهد به بار نشستن آنها خواهیم بود. از این رو می توان گفت کارخانجات فولادی کشور هم افزایش تولید داشته اند. تقریباً همه کارخانه های بزرگ و متوسط، هر سال چند درصدی افزایش تولید دارند. کل تولید مقاطع تخت فولادی در ۴ ماهه سال جاری ۳.۵ میلیون تُن بوده و از این مقدار، میزان تولید ورق گرم ۳ میلیون تُن است. عمده تولید مقطع تخت مربوط به ورق گرم است. تمام آن محصولات از ورق گرم تولید می شوند یعنی اصل تولید، همان ورق گرم است.
گاهی وقت ها ورق گرم به ورق روغنی تبدیل می شود یا به ورق پوش دار تبدیل میشود و ممکن است که تبدیل هم نشود. اصل بحث این است که بازار آهن، بخواهد آن ورق گرم را مصرف کند ولی درباره کاهش تولید ورق پوشش دار می توان این گونه بیان کرد که مقدار پایه تولید آن کم است. در نتیجه رشد منفی ۱۲ درصد ورق پوشش دار، نشان دهنده ایراد ساختاری در آن بازار نباشد. بنابراین در این ۶ ماهه ابتدای سال ۱۳۹۹، به طور دائم از کمبود ورق سیاه یا همان ورق گرم به عنوان خوراک کارخانه خودشان شکایت و گلایه داشتند. یعنی این کارخانه ها، آماده افزایش ظرفیت بودند ولی چون که تامین نشدند، کاهش رشد تولید اتفاق رخ داده است.

انتشار مطالب این سایت با ذکر منبع و درج لینک آزاد است.

امتیاز به این مطلب:
امتیاز: 0 از 5 - 0 رای

اشتراک گذاری:

ثبت نظر جدید

یک آواتار برای خود انتخاب کنید:

نظرات کاربران (0)

ساعت کاری مجموعه به پایان رسیده است لطفا اطلاعات خود را برای دریافت مشاوره اختصاصی وارد نمایید.

درخواست مشاوره تلفنی