وابستگی 300 صنعت به بخش مسکن

وابستگی 300 صنعت به بخش مسکن
وابستگی 300 صنعت به بخش مسکن

رامین قاسم پور، کارشناس صنعت ساختمان و صنایع وابسته به آن در گفتگویی اظهار داشت: با رونق یافتن بازار مسکن طی ماه های گذشته، شاهد تحرکی در صنایع وابسته به آن بوده ایم. براساس سند چشم انداز، ایران باید تا سال 2025 حدود 30 میلیارد دلار از سوی حضور گردشگران در کشور ارزآوری کند که می توان امیدوار بود با رونق در بازار مسکن و صنایع وابسته به آن می توانیم به این مهم دست یابیم. از جمله این صنایع

رامین قاسم پور، کارشناس صنعت ساختمان و صنایع وابسته به آن در گفتگویی اظهار داشت: با رونق یافتن بازار مسکن طی ماه های گذشته، شاهد تحرکی در صنایع وابسته به آن بوده ایم. براساس سند چشم انداز، ایران باید تا سال 2025 حدود 30 میلیارد دلار از سوی حضور گردشگران در کشور ارزآوری کند که می توان امیدوار بود با رونق در بازار مسکن و صنایع وابسته به آن می توانیم به این مهم دست یابیم. از جمله این صنایع وابسته به بخش مسکن می توان به صنعت هتل داری اشاره که که در جذب گردشگر بسیار حائض اهمیت می باشد.

قاسمپور در ادامه افزود: حدود 300 صنایع وجود دارد که بطور مستقیم به بخش مسکن وابسته است. بازار مسکن از سال 91 در رکود قرار داشته است و همین امر سبب شده تا برخی از صنایع وابسته به آن مانند: صنایع هتل سازی، رستوران و دکوراسیون هم در رکود نسبی قرار دیگر و تحرک کمی در بازار داشته باشند. اما با رونقی که طی ماه های گذشته در بازار مسکن بوجود آمد باعث شد تا این صنایع وابسته به آینده خود امیدوار شوند. همچنین باید با برنامه ریزی های مناسب در سال های آتی به تجهیزات گردشگری و رستوران داری توجه ویژه ای داشته باشیم تا این صنایع بیش از پیش با رونق مواجه شود.

وی در ادامه عنوان کرد: در صورتی که صنایع دیگر در شرایط خوبی قرار گیرد، می تواند به صنعت ساختمان کمک شایانی کند. نیاز سالانه مسکن در هر کشور حدود یک میلیون واحد مسکونی است که در شرایط فعلی حدود یک سوم این میزان در کشور ما تولید می شود.

رامین قاسم پور در آخر افزود:این صنایع به هم وابسته می باشد و رکود و رونق در هر کدام باعث می شود صنایع دیگر هم تغییر وضعیت دهند و ما باید با برنامه ریزی های مناسب جلوی بازگت رکود در این بخش ها را بگیریم.

برای اطلاع از قیمت روز آهن آلات در کانال تلگرام آهن پرایس عضو شوید.

انتشار مطالب این سایت با ذکر منبع و درج لینک آزاد است.

امتیاز به این مطلب:
امتیاز: 0 از 5 - 0 رای

اشتراک گذاری:

نظرات کاربران (0)

ثبت نظر جدید

یک آواتار برای خود انتخاب کنید: