پیش بینی عملکرد فولاد در 1400

پیش بینی عملکرد فولاد در 1400
پیش بینی عملکرد فولاد در 1400

آهن پرایس: با توجه به آمارهای منتشر شده از عملکرد تولید کنندگان فولادی در سال 99، وضعیت تولید فولاد در این سال نسبت به سال 98 بهبود یافته است و برای سال 1400 نیز پیش بینی می شود تولید در صنعت فولاد با رشد قابل توجهی رو به رو شود. رسول خلیفه سلطانی، دبیر انجمن تولیدکنندگان فولاد ...

آهن پرایس: با توجه به آمارهای منتشر شده از عملکرد تولید کنندگان فولادی در سال 99، وضعیت تولید فولاد در این سال نسبت به سال 98 بهبود یافته است و برای سال 1400 نیز پیش بینی می شود تولید در صنعت فولاد با رشد قابل توجهی رو به رو شود.

رسول خلیفه سلطانی، دبیر انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران در این رابطه بیان کرد: با آمارهایی که در خصوص تولید و فروش فولاد منتشر شده است امکان صحت سنجی دارد و اعداد باید با آمار بنگاه‌ها، مجموع انبارها و میزان فروش داخلی و صادرات تطابق داده شود و در این صورت می توان عملکرد فولادی ها را بسنجیم.

برحسب آمارهای اشتباه و منتشر شدن آن ها توسط افرادی که از اصل داستان اطلاعی ندارند، موجب پخش این اکاذیب می شود که به عنوان مثال برخی از تجار ماده اولیه را خریداری کردند اما به دلیل شرایط کشور قادر به صادرات نشده‌اند و این مواد در انبارها به صورت ذخیره باقی ‌مانده‌ و یا وارد خطوط تولید آنها شده است.

دبیر انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران در ادامه افزود: آمار درست و کامل شرکت های فولادی در آخر خرداد ماه منتشر می شود که با توجه به آمارهای دقیق می توان به عملکردهای فولادی ها در سال 99 پی برد. با این حال صنعت فولاد کشور در سال 99 تولید 30 میلیون تن فولاد داشته است و برای سال جاری تولید بیش از 32 تا 34 میلیون تن فولاد پیش بینی شده است که بیانگر پیشرفت روز افزون این صنعت در کشور است.

در ادامه می توانید این خبر را نیز مطالعه کنید:  بررسی طرح جامع فولاد

همچنین رسول خلیفه سلطانی در رابطه با توازن بین عرضه و تقاضای فولاد، گفت: در تمامی حوزه ها مهمترین مشکل در حوزه تامین مواد اولیه است و در بخش فولاد تعادل بین عرضه و تقاضا وجود دارد و تمام حلقه ها در صنعت فولاد هماهنگ با یکدیگر رشد می کنند. در صورتی که تولید 30 میلیون تن فولاد گزارش می شود و برای آینده نیز روند رو به رشدی در نظر گرفته می‌ شود، که با این حال امکان توسعه و گسترش در تمامی حوزه ها وجود دارد باید این موضوع را برای آینده نیز در نظر بگیریم که هرچه در بخش های مختلف سنگ آهن مانند تولید و یا حمل نقل، سرمایه گذاری کنیم می توانیم در حفظ ظرفیت های تولید موفق تر باشیم.

وی در ادامه بیان کرد: فروش داخلی و صادرات با میزان تولید به یکدیگر وابسته است که اگر تنظیم بازار را به صادرات ربط ندهیم و تنظیم بازار مشکلی برای صادرات ایجاد نکند، صادرات فولاد کشور به دور از حواشی و مشکلات کنونی به آسانی صورت خواهد گرفت. باید توجه داشت که اگر میزان تولید در کشور بیشتر از مصرف داخلی باشد دیگر نگرانی برای تنظیم بازار وجود ندارد و بایستی در جهت صادرات گام برداشته شود.

انتشار مطالب این سایت با ذکر منبع و درج لینک آزاد است.

امتیاز به این مطلب:
امتیاز: 0 از 5 - 0 رای

اشتراک گذاری:

ثبت نظر جدید

یک آواتار برای خود انتخاب کنید:

نظرات کاربران (0)

ساعت کاری به پایان رسیده است با ثبت درخواست ، کارشناسان ما در اولین فرصت با شما تماس می گیرند.