بازار اجاره مسکن رو به بالا و افزایشی است

شرایط سخت مستاجران در بازار افزایشی اجاره مسکن
بازار اجاره مسکن رو به بالا و افزایشی است

بازار اجاره مسکن رو به بالا و افزایشی است

بازار اجاره مسکن برخلاف آنچه مسئولین در مورد آن صحبت می کنند رو به افزایش های نجومی است. به گزارش خبرنگار باشگاه خبرنگار جوان، گزارشات  حاکی از آن است که مستاجران شاهد افزایش نجومی  بازار اجاره مسکن بعد از ماه رمضان  خواهند بود،و مستأجران شاهد قیمت‌های نجومی از سوی مالکان خواهند بود.اجاره در پونک با افزایش 40 درصدی مواجه شد

یکی از مشاوران املاک در پونک در گفتگو با خبرنگارمسکن، با اشاره به اینکه در این محدوده شاهد افزایش ۴۰ تا ۵۰ درصدی اجاره هستیم، گفت: در بخش رهن واجاره واحد‌های نوساز بین ۳۰ درصد و واحدهای مسکونی که در موقعیت بهتری باشند، بیش از ۴۰ درصد رشد قیمت داشته است.در بخش هایی از محدوده منطقه 5 که ساختمانهای چند ساله وجود دارد،شاهد رشد 20 درصدی بوده ایم.

وی افزود: سال گذشته یک واحد مسکونی نوساز متری یک میلیون و ۵۰۰ هزار تومان برای اجاره بود، اما امسال این میزان به متری ۲ میلیون تومان رسیده است.

وی با اشاره به اینکه کاهش نرخ سود بانکی از سال گذشته باعث کاهش اجاره ملک به صورت رهن کامل شده است، گفت: سال گذشته به ازاء هر یک میلیون تومان ۱۸ درصد اجاره بود، اما امسال به ازای هر یک میلیون تومان ۲۰۰ درصد اجاره پرداخت می‌شود. همچنین با توجه به اینکه با کاهش سودهای بانکی،از سال گذشته اجاره ملک بصورت رهن کامل کم شده است،سال گذشته به ازاء هر یک میلیون تومان ۱۸ درصد اجاره بود، اما امسال به ازای هر یک میلیون تومان ۲۰۰ درصد اجاره پرداخت می‌شود.

هفته دیگر فصل نقل وانقلات اجاره شروع می‌شود

یکی دیگر از مشاوران املاک در گفتگو  با خبرنگارمسکن  با اشاره به افزایش قیمت ۱۷ تا ۲۰ درصدی اجاره نسبت به سال گذشته، گفتدر شرایط حال بدلیل ماه رمضان بازار مسکن راکد است اما با اتمام این ماه بازار مسکن رونق پیدا می کند.وی در ادامه افزود: در منطقه حکمیه تهرانپارس قیمت‌های اجاره هر متر مربع واحد مسکونی نوساز از متری یک میلیون و ۳۰۰ هزار تومان شروع می‌شود.

قیمت اجاره را انصاف مالک تعیین می‌کند

یکی دیگر از مشاوران املاک در گفتگو با خبرنگار مسکن با اشاره به اینکه بیشتر قیمت‌های اجاره مسکن از سوی مالکان تعیین می‌شود، گفت: مشاوران املاک نمی‌توانند قیمت خاصی به مالکان بدهند؛ بنابراین میزان اجاره در هر منطقه به انصاف مالک مربوط می‌شود. هرچه قدر مالکان منصف‌تر، قیمت‌ها کمتر و هرچه قدر طمع داشته باشند، قیمت‌های اجاره به حالت نجومی می‌رسد.

وی در ادامه افزود: البته خانه های نوساز دارای رهن و اجاره بالاتری نسبت به خانه های چندسال سخت است.بر این اساس به گفته بسیاری از مسئولان قیمت‌های اجاره امسال بیش‌تر از نرخ تورم که بین ۱۰ تا ۱۵ درصد است، افزایش نمی‌یابد. این در شرایطی است که وضعیت بازار اجاره برعکس معاملات دیگردر وضعیت قرمز به سر می‌برد و نرخ‌های اجاره به مرز ۴۰۰ درصد رسیده است که  باید هرچه سریعتر به فکر کاری برای کنترل آن باشند.

 

برای تحلیل بازار مسکن، تحلیل بازار آهن و همچنین پیش بینی بازار آهن  اینجا  را کلیک کنید.

امتیاز به این مطلب:
امتیاز: 0 از 5 - 0 رای

اشتراک گذاری:

نظرات کاربران (0)

ثبت نظر جدید

یک آواتار برای خود انتخاب کنید: