رشد 4 درصدی بهای مسکن تهران در 40 روز اخیر

رشد 4% بهای مسکن تهران در 40 روز اخیر
رشد 4 درصدی بهای مسکن تهران در 40 روز اخیر

حسام عقبایی گفت: در بهمن ماه و 9 روز نخست اسفندماه متوسط قیمت مسکن در شهر تهران در مقایسه با مدت مشابه پارسال چهار درصد افزایش یافت. به گزارش ایرنا، «حسام عقبایی»  در حاشیه چهارمین نمایشگاه بین المللی املاک و مستغلات افزود: قیمت مسکن در مناطق مختلف شهر تهران متفاوت و بین 12 میلیون تا 200 میلیون ریال است.وی گفت: پیش از این اعلام کرده بودیم که بازار مسکن در سال 1395 از رکود خارج می شود اما به دلایلی این مساله محقق نشد و  ...

حسام عقبایی گفت: در ماه بهمن و 9 روز اول اسفند میانگین قیمت مسکن در تهران در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته چهار درصد افزایش پیدا کرده است . به گزارش ایرنا، «حسام عقبایی»  در حاشیه چهارمین نمایشگاه بین المللی املاک و مستغلات اظهار کرد: بهای مسکن در تمام مناطق مختلف شهر تهران متفاوت و بین 12 میلیون تا 200 میلیون ریال است. او ادامه داد : قبل از این بیان کرده بودیم که بازار مسکن در سال 1395 از رکود خارج می شود ولی به دلایلی این مساله اتفاق نیافتاد و منتظر هستیم با فراهم شدن شرایطی مناسب در سال 1396 مخصوصا در نیمه ی دوم شاهد رونق بازار مسکن کشور باشیم.

برای ورود به کانال ما در تلگرام کلیک کنید ! 

عقبایی افزود : اگر دولت و مجلس بتوانند ساختارهای پولی و بانکی کشور را اصلاح نمایند و مدت بازپرداخت تسهیلات مسکن نیز با نرخ سود کمتری طولانی شود در این شرایط ما می توانیم بگوییم که بازار مسکن کشور دوران رونق خود را آغاز می کند.
وی گفت: رونق بازار مسکن بسیار به رونق اقتصاد کلان کشور وابسته است و اگر اقتصاد ملی رونق بگیرد شاهد رونق این بازار خواهیم بود که با 300 بخش صنعتی و 1300 شغل در ارتباط نزدیک باشد.
وی تاکید کرد 35 درصد اقتصاد ایران وابسته به بخش مسکن و ساختمان است و گفت: اگر سود تسهیلات مسکن تک رقمی و دوران بازپرداخت آن از 12 سال بیشتر شود، متقاضیان زیادی وارد عرصه خرید و فروش مسکن می شوند.
عقبایی یادآوری کرد قیمت مسکن از سال 1371 تا 1394 در کشور 104 برابر شد.

** رونمایی شاخص قیمت مسکن در محله های تهران

رئیس اتحادیه مشاوران املاک گفت: در دولت نهم و دهم طرح بلوک بندی قیمت مسکن برای کنترل این بازار مطرح شد و ما به صراحت اعلام کردیم با توجه به اینکه مسکن یک کالای ناهمگن است نمی توان قیمتی برای آن تعیین کرد؛ زیرا 2 واحد مسکونی در یک کوچه می توانند قیمت های متفاوتی داشته باشند.

عقبایی از رونمایی شاخص قیمت مسکن در محله های تهران خبر داد و افزود: این شاخص در سامانه اطلاع رسانی املاک و مستغلات آلونک در دسترس عموم است تا بتوانند به طور واقعی به قیمت مسکن در محله های مختلف شهر تهران دسترسی داشته باشند و خریداران با اطمینان بیشتری نسبت به خریدهای خود اقدام کنند.

وی گفت: پیش بینی می شود تا یک دهه آینده 70 درصد معاملات مسکن کشور توسط مشاوران املاک با استفاده از فناوری های جدید از طریق فضای مجازی انجام شود و باید همه ساز و کارهای تحقق این مساله در کشور پیش بینی شود تا بتوانیم از فناوری های نوین و ابزارهای جدید فضای مجازی و اینترنتی برای ساماندهی معاملات مسکن بهره ببریم.

به گزارش ایرنا، چهارمین نمایشگاه بین المللی املاک و مستغلات با حضور 107 شرکت داخلی و 23 شرکت خارجی از جمهوری آذربایجان، عمان، ایتالیا، ترکیه، قبرس، ترکیه، یونان، فرانسه، امارات، گرجستان و قزاقستان هشتم اسفندماه در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران گشایش یافت.

این نمایشگاه تا یازدهم اسفندماه همه روزه از ساعت 8:30 تا 16 پذیرای علاقه مندان است.

برای ورود به کانال ما در تلگرام کلیک کنید ! 

انتشار مطالب این سایت با ذکر منبع و درج لینک آزاد است.

امتیاز به این مطلب:
امتیاز: 0 از 5 - 0 رای

اشتراک گذاری:

نظرات کاربران (0)

ثبت نظر جدید

یک آواتار برای خود انتخاب کنید: