ابهام در پرداخت وام ۴۰ میلیونی مسکن مهر

ابهام در پرداخت وام ۴۰ میلیونی مسکن مهر
ابهام در پرداخت وام ۴۰ میلیونی مسکن مهر

ابهام در پرداخت وام ۴۰ میلیونی مسکن مهر

 مسکن اعلام کرد تنها ۳۹۰ هزار واحد مسکن مهر مشمول افزایش سقف ۱۰ میلیونی وام می‌شوند که قائم مقام وزیر راه و شهرسازی گفت: افزایش وام شامل همه واحدهای نیمه تمام مسکن مهر که فروش اقساطی نشده‌اند، می‌شود. محمدهاشم بت‌شکن دیروز در نشست خبری با تشریح عملکرد بانک مسکن طی 10 ماه سپری شده از سال 95 گریزی هم به طرح مسکن مهر زد و گفت: تاکنون 505هزار میلیارد تومان برای 2میلیون و 359هزار مسکن مهر پرداخت شده که از این تعداد یک میلیون و 726هزار و 629واحد تحویل و فروش اقساطی مسکن شده است.

وی با اشاره به افزایش سقف 10میلیون تومانی  وام مسکن مهر  تصریح کرد: از امروز(شنبه 16 بهمن) 1266شعبه بانک مسکن آمادگی پرداخت متمم 10 میلیون تومانی مسکن مهر را دارند.

وی با تاکید بر این‌که افزایش وام 10میلیون تومانی شامل 390هزار واحد مسکن مهر می شود، افزود: میزان مطالبات ما در طرح مسکن مهر 2100میلیارد تومان است.

مدعامل بانک مسکن تعداد واحدهای باقیمانده مسکن مهر را 540 هزار واحد اعلام کرد.

این در حالی که امروز قائم مقام وزیر راه و شهرسازی مدعی شده که افزایش10 میلیون تومانی وام شامل همه واحدهای نیسمه تمام مسکن مهر می‌شود:«همه واحدهای باقی‌مانده مسکن مهر  مشمول مصوبه افزایش تسهیلات بانکی می‌شود. با اجرای این مصوبه قطعا پروژه‌های باقیمانده سرعت گرفته و به زودی تکمیل می‌شوند.»

مهرآبادی با تاکید بر این‌که مشکل ساخت واحدهای باقیمانده در سایت مسکن مهر به کمک افزایش 10 میلیون تومانی تسهیلات برطرف می‌شود، گفت: با اجرای این مصوبه قطعا پروژه‌های باقی‌مانده سرعت گرفته و به زودی تکمیل می‌شوند ولی قطعا مسئله فقط اتمام ساخت واحدها نیست بلکه باید برای تأمین خدمات، محوطه‌سازی و آماده‌سازی سایت‌ها نیز فکری بکنیم تا پروژه‌ها قابل تحویل و واگذاری به مردم بشوند.

وی با تاکید بر ضرورت برگزاری جلسات بررسی و رفع مشکلات پروژه‌های باقیمانده مسکن مهر با سازمان ملی زمین و مسکن و بنیاد مسکن، افزود: افزایش تسهیلات بانکی واحدهای مسکن مهر از 30 به 40میلیون تومان شامل همه واحدهای نیمه‌تمام موجود در سراسر کشور که هنوز فروش اقساطی نشده‌اند، می‌شود.

قائم مقام وزیر راه و شهرسازی اظهار کرد: تلاش براین است با افزایش تسهیلات بانکی، عملیات مربوط به ساخت واحدهای باقیمانده مسکن مهر پردیس تا نیمه نخست سال آینده به پایان برسد ولی برای تأمین خدمات و اقدامات مربوط به آماده‌سازی و محوطه‌سازی تمامی دستگاه‌های ذی‌ربط باید کمک خود را دو چندان کرده و برای تکمیل این طرح تلاش کنند.

مهرآبادی با بیان اینکه افزایش تسهیلات باعث افزایش نقدینگی مردم می‌شود، گفت: افزایش تسهیلات ارتباطی به افزایش قیمت واحدهای مسکونی مهر ندارد و وزارت راه و شهرسازی مخالف افزایش قیمت واحدهای مسکن مهر است. دیماه سال 92 در دستورالعمل شماره 3 بحث قیمت‌ها نهایی شدو هیچگونه افزایش مجدد قیمتی نخواهیم داشت.

برای ورود به کانال ما در تلگرام کلیک کنید.

امتیاز به این مطلب:
امتیاز: 0 از 5 - 0 رای

اشتراک گذاری:

نظرات کاربران (0)

ثبت نظر جدید

یک آواتار برای خود انتخاب کنید: