احیای بافت های فرسوده، یکی ازدغدغه های دولت

احیای بافت های فرسوده، یکی ازدغدغه های دولت
احیای بافت های فرسوده، یکی ازدغدغه های دولت

احیای بافت های فرسوده، یکی ازدغدغه های دولت

یکی از دغدغه های دولت در حوزه مسکن، توجه به بافت فرسوده برای افزایش سرعت ساخت آن ها و همچنین ایجاد بافت نوساز در محله های قدیمی می باشد. به همین دلیل است که نرخ سود تسهیلات را در این بخش نبست به بخش های دیگر حدود 1/5 درصد کاهش داده اند.طبق آمار جهانی بدست آمده، اکثر مردم نقدینگی زیادی برای خرید خانه در اختیار ندارند، لذا با 20 درصد نقدینگی و گرفتن 80 درصد وام می توانند صاحب خانه شوند.

مظاهریان در اینباره عنوان کرد: بیش از 260 هزار نفر در کشورمان هستند که در صندوق پس انداز مسکن یکم حساب باز کرده اند و طبق قوانین باید پس از گذشت شش ماه موجودی آن ها 2 برابر شود. ما در صدد هستیم تا این شش ماه را به 5 ماه تغییر داده و در این شرایط خانوارها بجای یکسال می توانند طی 10 ماه از تسهیلات بانکی استفاده نمایند و 2 ماه زودتر صاحب خانه شوند. نرخ سود تسهیلات مسکن یکم به این صورت می باشد که در بافت های فرسوده برابر با 8 درصد و در مناطق دیگر این میزان به 9/5 درصد خواهد رسید. یکی از سیاست های ما ایجاد شرایطی آسان برای استفاده متقاضیان از تسهیلات بانک مسکن است تا خانوارها بتوانند با استفاده از این تسهیلات براحتی صاحب خانه شوند.

با توجه به اقدامات دولت، می توانیم به این مهم دست یابیم که یکی از اصول اساسی سیاست های دولت، پاسخگویی به نیازهای واقعی در بازار مسکن و جلوگیری از آماده شدن فضا و امکان برای سوداگری در این بازار می باشد که مورد استقبال و توجه کارشناسان در این حوزه قرار گرفته است.

برای اطلاع از قیمت روز آهن آلات در کانال تلگرام آهن پرایس عضو شوید.

امتیاز به این مطلب:
امتیاز: 0 از 5 - 0 رای

اشتراک گذاری:

نظرات کاربران (0)

ثبت نظر جدید

یک آواتار برای خود انتخاب کنید: