اخبار بازار آهن طی یک ماهه اخیر

اخبار بازار آهن طی یک ماهه اخیر
اخبار بازار آهن طی یک ماهه اخیر

اخبار بازار آهن طی یک ماهه اخیر

روند بازار اهن طی یک ماهه اخیر بسیار پر تلاطم بود. با آغاز سال جاری شاهد افزایش بی سابقه قیمت آهن آلات در بازار بودیم بطوریکه تمامی مقاطع باهم افزایش قیمت یافتند.

به گزارش آهن پرایس در اخبار بازار آهن، بالا رفتن نرخ دلار در اولین روز های بهار 97 موجب شد تا تمامی بازار ها از جمله بازار مسکن و بازار اهن تحت تاثیر قرار گیرد. بازار مسکن بشدت تحت تاثیر افزایش نرخ ارز قرار گرفته و در این بازه زمانی بطور میانگین قیمت واحد های مسکونی 500 هزار تومان در هر متر مربع افزایش یافت. بازار اهن الات نیز دست کمی از بازار مسکن نداشت. هر روزه شاهد اعلام قیمت های نجومی از سوی کارخانه ها بودیم. در هفته دوم فروردین ماه پس از اتمام تعطیلات نوروزی، برخی کارخانه ها با 200 تومان افزایش اعلام قیمت نمودند و برخی دیگر از اعلام قیمت خود داری کرده و فروش خود را بسته اعلام کردند.

اما روند صعودی بازار آهن آلات تنها تا هفته سوم فروردین ماه به طول انجامید و در هفته آخر پس از اعلام دلار تک نرخی از سوی دولت، شاهد کاهش روز افزون قیمت ها در این بازار بودیم. قیمت میلگرد اجدار که در سه هفته ابتدایی تا 200 تومان افزایش یافته بود، با ورود به هفته چهارم این ماه حدود 100 تا 150 تومان کاهش یافت. اگرچه هنوز قیمت ها به حالت قبل باز نگشته اما همین کاهش نسبی قیمت ها می تواند امیدوار کننده باشد و وضعیت بازار آهن را تسکین بخشد.

در روز گذشته، قیمت میلگرد آجدار 50 تومان کاهش یافت. همچنین شاهد کاهش 30 تومانی در بخش پروفیل ها بودیم. قیمت تیرآهن سایز 20 در انبار تهران ثابت اعلام شد و قیمت نبشی ها از سوی کارخانه های تولید کننده بطور میانگین با 50 تومان کاهش اعلام شد. قیمت ناودانی ایرانی هم متاثر از دیگر مقاطع با 70 تومان کاهش معامله شد. با بررسی بخش ورق ها به این مهم دست یافتیم که ورق گالوانیزه، ورق روغنی و ورق رنگی هیچگونه نوسانی نداشته اند اما در بخش ورق سیاه شاهد کاهش 70 تومانی قیمت ها بوده ایم.

با توجه وضعیت پر افت و خیز بازار آهن آلات طی یک ماهه اخیر، پیش بینی می شود که در اردیبهشت ماه شاهد ثبات در بازار آهن آلات باشیم.

برای اطلاع از قیمت روز آهن آلات در کانال تلگرام آهن پرایس عضو شویداشتراک گذاری:

نظرات کاربران (0)

ثبت نظر جدید

یک آواتار برای خود انتخاب کنید: